יום שלישי, 19.10.2021 שעה 01:56

רגע האמת: לקראת מחזור הסיום בשלב הבתים

שלב הבתים ביורו 2020 מתקרב לסיומו וזה הזמן לעשות סדר לקראת הקרבות על שמינית הגמר. מי כבר עלו, המאבקים הפתוחים והנבחרות שיעלו מהמקום השלישי

יורו 2020 20-21
 בית 1 
90-73איטליה1
42-33וויילס2
45-43שווייץ3
08-13טורקיה4
 בית 2 
91-73בלגיה1
34-53דנמרק2
33-13פינלנד3
37-23רוסיה4
 בית 3 
92-83הולנד1
63-43אוסטריה2
35-43אוקראינה3
08-23צפון מקדוניה4
 בית 4 
70-23אנגליה1
43-43קרואטיה2
42-33צ'כיה3
15-13סקוטלנד4
 בית 5 
72-43שבדיה1
51-63ספרד2
37-23סלובקיה3
16-43פולין4
 בית 6 
53-43צרפת1
45-63גרמניה2
46-73פורטוגל3
26-33הונגריה4
לוח משחקים
  • איטליה
  • 1 - 1
  • אנגליה
0 תגובות |
גריזמן, גריליש, רונאלדו ומוראטה (מערכת ONE)
גריזמן, גריליש, רונאלדו ומוראטה (מערכת ONE)

המחזור השני בשלב הבתים של יורו 2020 הגיע לסיומו והפנים כבר למחזור השלישי והמכריע, שיחרוץ גורלות ויקבע מי תעלה לשמינית הגמר ומי תחזור הביתה כבר עכשיו ותסיים את הקמפיין שלה אחרי שלושה משחקים בלבד. הנבחרות שכבר הבטיחו עלייה, הקרבות על המקום השני ומי יעלו למרות שיסיימו במקום השלישי, ONE עושה לכם סדר לקראת הישורת האחרונה של שלב הבתים.

בית א’

איטליה עדיין מושלמת עם שני ניצחונות וכבר הבטיחה את מקומה בשמינית הגמר ונראה שגם וויילס תהיה שם אחרי שאספה 4 נקודות ממשחקיה מול שווייץ וטורקיה, כאשר השתיים ייפגשו לקרב ישיר על ראשות הבית במחזור הסיום, במשחק בו גם אם הוולשים יפסידו, הם ככל הנראה יעלו לשלב הבא לכל הפחות מהמקום השלישי. במקביל, שווייץ וטורקיה ייפגשו לקרב המאוכזבות, שיכול גם כן להיות מכריע בקרב על המקום השלישי והכרטיס לשמינית הגמר, כאשר במאזנם של השווייצרים יש נקודה אחת מה-1:1 מול וויילס, בעוד הטורקים הפסידו את שני המשחקים הקודמים שלהם ומאזן השערים שלהם עומד על חמישה שערי חובה לעומת אפס שערי זכות. הטורקים יכולים במקסימות לסיים במקום השלישי בטבלת הבית, כאשר בעקבות כך גם ניצחון עלול שלא להספיק להם על מנת לעלות לשלב הבא.

שחקני איטליה בטירוף (רויטרס)שחקני איטליה בטירוף (רויטרס)

בית ב’

בלגיה כבר השיגה את הכרטיס לשלב הבא ויודעת שתיקו מול פינלנד יבטיח לה את המקום הראשון בבית, בעוד מנגד, הפינים המפתיעים, שגברו 0:1 על דנמרק במחזור הפתיחה בצל התמוטטותו של כריסטיאן אריקסן, רוצים להתאושש מההפסד 1:0 לרוסיה במחזור השני, כאשר מבחינתם, תיקו יהיה תוצאה טובה שתציב את הסקנדינבים בעמדת מפתח לעלייה לשמינית הגמר, בין אם מהמקום השני והמובטח ובין אם מהמקום השלישי בבית. במקביל, רוסיה תפגוש את דנמרק בידיעה שתיקו אמור להספיק לה על מנת לעלות לשמינית הגמר, כאשר במאזנה 3 נקודות אחרי שהובסה 3:0 על ידי בלגיה במחזור הפתיחה והתאוששה עם 0:1 על פינלנד במחזור השני. מנגד, הדנים, שעדיין מתאוששים מסערת אריקסן, הפסידו את שני המשחקים שלהם עד כה ביורו, אך יודעים שניצחון ישאיר להם סיכוי להעפיל לשלב הבא, כאשר ניצחון בהפרש של שני שערים, בשילוב עם הפסד של פינלנד לבלגיה אף יקפיץ את דנמרק למקום השני ויעניק לה את הכרטיס לשמינית בלי קשר לכרטיסים הנוספים מהמקום השלישי.

שחקני נבחרת בלגיה חוגגים עם רומלו לוקאקו (רויטרס)שחקני נבחרת בלגיה חוגגים עם רומלו לוקאקו (רויטרס)

בית ג’

הולנד כבר הבטיחה את הכרטיס לשמינית הגמר וכמו כן, גם הבטיחה לעצמה את המקום הראשון בבית לאחר שגברה 2:3 על אוקראינה ו-0:2 על אוסטריה בשני המשחקים הראשונים, בעוד מנגד, צפון מקדוניה הפסידה 3:1 לאוסטריה ו-2:1 לאוקראינה ונמצאת במקום האחרון בבית, בלי סיכוי לעלות למקום השלישי ולהיאבק על הכרטיס לשמינית. במשחק השני בבית, בקרב ישיר על המקום השני, אוקראינה ואוסטריה, שתיהן עם 3 נקודות, ייפגשו לקרב על העלייה, כאשר המנצחת תעלה אוטומטית לשמינית מהמקום השני, בעוד השלישית תקווה לסיים בין 4 הקבוצות עם המאזן הטוב ביותר שסיימו במקום השלישי. אגב, תיקו צפוי להעלות את שתי הנבחרות לשלב הבא, כאשר אוקראינה תסיים במקום השני בעקבות כך שהיא מחזיקה בשער זכות אחד יותר מאשר אוסטריה.

שחקני הולנד חוגגים (רויטרס)שחקני הולנד חוגגים (רויטרס)

בית ד’

אנגליה יכלה לסגור עניין ולעלות לשלב הבא רשמית אם הייתה מנצחת את סקוטלנד ולא נפרדת ממנה ב-0:0, אך כעת תיאבק על ראשות הבית מול צ’כיה המוליכה, כאשר לשתיהן 4 נקודות. הצ’כים מחזיקים ביחס שערים טוב משל האנגלים, אך כאמור, ניצחון אנגלי יזניק את הנבחרת של גארת’ סאות’גייט למקום הראשון. עם זאת, גם המפסידה במפגש צפויה לעלות לשלב הבא. בנוסף, סקוטלנד וסגנית אלופת העולם קרואטיה, לשתיהן יש נקודה אחת בלבד, ייפגשו למשחק בו שתיהן חייבות לנצח בכדי להמשיך לחלום על הכרטיס לשלב הבא, בין אם מהמקום השני או יותר ריאלי, מהמקום השלישי. בתרחיש מסוים גם תיקו עשוי להספיק לקרואטים, אך מדובר בתרחיש מאוד לא צפוי.

שחקני נבחרת אנגליה חוגגים עם ראחים סטרלינג (רויטרס)שחקני נבחרת אנגליה חוגגים עם ראחים סטרלינג (רויטרס)

בית ה’

נבחרת לה רוחה הסתבכה בענק ואחרי תיקו נוסף, הפעם מול פולין, לזכותה 2 נקודות בלבד ונמצאת בסכנה גדולה, רק במקום השלישי. שבדיה ראשונה עם 4 נקודות, סלובקיה שנייה עם 3 ופולין בינתיים אחרונה עם נקודה אחת אחרי שני מחזורים. במחזור הנעילה של הבית סלובקיה מול החבורה של לואיס אנריקה והנבחרת של פאולו סוזה פוגשת את שבדיה המוליכה. מה שבטוח ניצחון של לה רוחה יספיק לה לעלייה בלי קשר לתוצאות האחרות, תיקו יכול להספיק רק אם פולין לא תנצח ואם כמובן המאזן יספיק מול מקומות 3 מהבתים המקבילים. ניצחון של שבדיה והיא תעלה בוודאות מהמקום הראשון, תיקו מול הפולנים שווה לה עלייה בכל מקרה. נמשיך לסלובקיה שתעפיל שלב אם תנצח כמובן, כשגם תיקו עשוי להספיק למקום השני, בהנחה שפולין תנצח במפגש המקביל. בצד השני, ניצחון של סוזה על שבדיה יספיק ככל הנראה כדי להבטיח לפולנים את הכרטיס, אבל תיקו במפגש המקביל יסבך עוד יותר את הסיטואציה ויקבע שיהיו 3 נבחרות עם 4 נקודות ואז המאזן הפנימי, תלוי הפרש השערים, יכריע את המאבק המשולש.

לואיס אנריקה ושחקני ספרד (רויטרס)לואיס אנריקה ושחקני ספרד (רויטרס)

בית ו’

מה שכונה עם ההגרלה בית המוות מספק היטב את הסחורה, ובפרט אחרי ה-2:4 הנהדר של גרמניה על פורטוגל שסיבך את התמונה, כשקודם לכן צרפת, אלופת העולם, לא השכילה לעשות צעד לעבר הבטחת המקום הראשון וסיימה רק ב-1:1 מאכזב מול הונגריה. כעת המצב הוא שצרפת ראשונה עם 4 נקודות, גרמניה שנייה עם 3 נקודות, כמו גם פורטוגל השלישית, הונגריה אחרונה עם נקודה. כרגע אגב פורטוגל היא בעלת המאזן הטוב ביותר מהמקום השלישי (ארבע עולות מתוך שש) עם הפרש שערים חיובי. במחזור האחרון פורטוגל מול צרפת, וגרמניה מול הונגריה כאשר ניצחון צפוי של החבורה של יואכים לב יעלה אותה בכל מקרה לשלב הבא של הטורניר היוקרתי. ניצחון של צרפת ישלח אותה בכל מקרה לשלב הבא ומהמקום הראשון (גם תיקו יספיק להעפלה), אך על מנת שפורטוגל תעלה ללא תלות ביתר מקומות 3 בבתים המקבילים היא צריכה ניצחון על אלופת העולם או במקרה הפחות ריאלי עבורה – תיקו שלה בתוספת הפסד מפתיע של הגרמנים להונגריה.

כריסטיאנו רונאלדו וטוני קרוס (רויטרס)כריסטיאנו רונאלדו וטוני קרוס (רויטרס)
אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי