יום חמישי, 20.01.2022 שעה 03:52

מקרה קורונה בנבחרת, לא תתחרה באליפות אירופה

אחת האתלטיות הישראליות נמצאה חיובית לנגיף, ובעקבות כך האיגוד ביטל את ההשתתפות של הנבחרת בטורניר לאומות. המנכ"ל גל לוי: "הבריאות מעל הכול"

0 תגובות |
גל לוי (חגי מיכאלי)
גל לוי (חגי מיכאלי)

איגוד האתלטיקה ביטל את השתתפותה נבחרת ישראל באליפות אירופה לאומות, לאחר שאחת מחברות המשלחת נמצאה חיובית בבדיקת קורונה שנערכה טרם הטיסה. ההחלטה התקבלה היום (רביעי) מתוך כוונה לשמור על בריאותם של כלל המשתתפים בתחרות ובהמלצת גורמים במשרד הבריאות. 

אתמול ביצעו חברי המשלחת בדיקת קורונה והיום התברר כי אחת מהאתלטיות נמצאה חיובית לווירוס הקורונה. כמתחייב, באיגוד האתלטיקה דיווחו על כך למשרד הבריאות שערך חקירה אפידמיולוגית והבהיר כי ייתכן שמדובר בווריאנט מחו”ל.

לאחר התייעצויות עם נציגי ההתאחדות האירופאית, האיגוד הבולגרי וגורמים במשרד הבריאות עלה החשש כי אתלטים נוספים מחברי המשלחת עלולים להיות בסיכון להידבקות, זאת משום שחלק גדול מחברי המשלחת נחשפו לאתלטית באותו היום - ולכן הוחלט לבטל את הנסיעה של נבחרת ישראל לתחרות.

מנכ”ל איגוד האתלטיקה, גל לוי, מסר בתגובה: “אכן החלטנו לבטל את השתתפותנו באליפות אירופה לאומות עקב הידבקות של אתלטית בווירוס הקורונה. זו החלטה לא פשוטה בכלל שהתקבלה ברגשות מעורבים כי מרבית האתלטים במשלחת לאליפות אירופה הקרובה ציפו לאירוע הזה והיה נראה שבשונה משנים עברו, בהן המטרה הייתה לשרוד בדרג, הפעם הציפיות היו להתחרות שווים בין שווים בנבחרות טובות באירופה, אבל בהתייעצות עם משרד הבריאות ואיגוד וגורמים בהתאחדות האירופית לקחנו החלטה כי הבריאות חשובה יותר מהכל”.

המנכ”ל הוסיף: “אנחנו כמובילי הענף חייבים לגלות מעורבות ציבורית ולכן יש לבטל הנסיעה, בוודאי כאשר מדובר בטיסה לחו”ל, וזאת כמובן מתוך אחריות לשמירה על בריאותם של אנשי המשלחת, הנוסעים במטוסים, המתחרים באליפות אירופה והציבור כולו”.

התערבו איתו שהוא יצליח להטביע - הצליח?
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30