יום שלישי, 09.08.2022 שעה 17:50

נתניה הגישה ערעור בנוגע לקיום סדרת חצי הגמר

הקבוצה מהלאומית ערערה על החלטת ועדת ליגה וגביע לשנות את מועד המשחק ה-5 והקובע: "פעלתם בחוסר סמכות ובניגוד לתקנון, אין לבצע שינויים בתוכנית"

|
אליצור נתניה (צילום: מנהלת הליגה הלאומית)
אליצור נתניה (צילום: מנהלת הליגה הלאומית)

אליצור נתניה מהליגה הלאומית בכדורסל הגישה היום (שני) ערעור דחוף על החלטת ועדת ליגה וגביע בנוגע למשחק שאמור להיערך מחר ב-19:00 בסדרת חצי גמר הפלייאוף מול אליצור אשקלון כשהסדרה במצב של 2:2 ונותר משחק אחד בלבד. הטענה נוסעת מכך שהמשחק נדחה רק 25 שעות לפני כשהמועד המקורי אמור היה להיות בכלל בשבוע שעבר ומדובר על דחייה שנייה.

פרטי הערעור: “כבוד בית הדין מתבקש לבטל את החלטת ליגה וגביע שניתנה 25 שעות בלבד לפני תחילת המשחק בין אליצור אשקלון לבין אליצור עירוני נתניה (העותרת). ביום שלישי 15/6/2021 ייערך שידור כפול כשבשעה 19:00 תארח אליצור אשקלון את אליצור נתניה וב-21:15 תארח גליל עליון את עפולה”.

“ועדת הליגה וגביע פעלה בחוסר סמכות ובניגוד לתקנון כאשר לא פעלה ע”פ האמור בסעיף 42 לתקנון. ועדת הליגה רשאית לערוך שינויים שינויים בתוכנית המשחקים. קבעה ועדת הליגה והגביע שינוי כל שהוא בתוכנית המשחקים חייבת היא להודיע את דבר השינוי לקבוצות הנודעות בדבר באתר האינטרנט של האיגוד או בחוזר רשמי”.

“במקרה של דחיית משחק חייבת ועדת הליגה והגביע לפרסם את ההודעה לדחייה לפחות ארבעה ימים לפני המועד שנקבע למשחק בתוכנית המשחקים. ככל שהמשחק כלשהו לא התקיים במועד שנקבע לו על פי התוכניות, שלא באשמת הקבוצה רשאית ועדת הליגה והגביע לקבוע לקבוצות משחק חוזר, וזאת בתנאי שהודעה על כך תופיע באתר האינטרנט של האיגוד, ובה יצוין התאריך החדש שנקבע למשחק, וזאת לפחות 72 שעות לפני השעה שנקבעה למשחק החוזר”.

“אין לבצע שינויים בתוכנית המשחקים של קבוצות ליגת העל גברים ונשים, ולאומית גברים, אלא אם ניתן לכך אישור הנהלת האיגוד או מנהלת הליגה מראש ובכתב. נוסיף ונדגיש כי שינוי כאמור, ככל שיהיה, חייב בלוחות זמנים כאמור בסעיף 42 והסכמת מנהלת הליגה מראש ובכתב. כל אלו לא התרחשו.

שחקני אליצור איתו אשקלון חוגגים (עמוס זבולון, מנהלת הליגה הלאומית)שחקני אליצור איתו אשקלון חוגגים (עמוס זבולון, מנהלת הליגה הלאומית)

“עוד נציין כי מועד משחק זה נקבע עוד בתאריך 31/5/2021 נספח א' (ובהתאם לכך נערכה העותרת לקיום משחקה האחרון בליגה) ולרבות כל העניינים הלוגיסטיים הקשורים בזרים. עד עתה העותרת לא קיבלה את פרוטוקול ההחלטה המנומקת של ועדת ליגה וגביע להזזת המשחק למרות שביקשה לעיין בו”.

“עד עתה לא ברור לעותרת מי ביקש את הזזת המשחק ומדוע התקיים הדיון בוועדת ליגה וגביע מלכתחילה. עוד נציין כי היום, יום א', מר שגיא אוחיון, מנהלה התפעולי של הליגה התקשר לעדכן את מאמן קבוצת אליצור עירוני נתניה כי שעת המשחק נשארה בעינה קרי 19:00 ללא שינוי, וזאת לאחר תיאום עם הערוץ”.

“מבוקש מבית הדין העליון על ביטול ההחלטה וקיום המשחק כפי שנקבע עוד ב-31/05/2021, היום (שני) ב-19:00. העותרת מוכנה גם לשחק היום (שני) 16/06/2021 בשעה 21:45, 48 שעות מהמשחק האחרון. מן הדין ומן הצדק להיעתר לבקשתנו הדחופה”.

חגיגות עליית הליגה של שמשון ת"א
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו