יום רביעי, 26.01.2022 שעה 14:01

"יכולה לעשות הכול, אין משהו שיכול לעצור אותי"

גפן פרימו שזכתה במדליית הארד באליפות העולם בג'ודו ל-ONE: "הוכחתי שאני שווה מדליה, הייתה לי תקופה לא קלה, הקורונה פגעה בי ועוד יש לי תסמינים"

0 תגובות |
גפן פרימו ושני הרשקו (איגוד הג'ודו)
גפן פרימו ושני הרשקו (איגוד הג'ודו)

זה היה אחד מהרגעים הגדולים שלה בקריירה וכנראה המשמעותיים מכולם. גפן פרימו, הג’ודאית בת ה-21, מצליחה לממש את הציפיות הגדולות שהיו ממנה לאחר שזכתה הערב (שני) במדליית הארד באליפות העולם בג’ודו.

הג’ודאית במשקל של עד 52 ק”ג עברה שנה לא קלה. היא זכתה בכרטיס לאולימפיאדת טוקיו, אך זו נדחתה בגלל מגפת הקורונה, לאחר מכן חלתה בווירוס דווקא כשהייתה בשיאה, התקשתה להתאושש ממנו, במקביל הקריטריון הישראלי הוארך בשנה וממש ברגע האחרון היא איבדה את הכרטיס לטוקיו אחרי שכבר היה אצלה בכיס.

חילי טרופר מדבר עם גפן פרימו

אלא שמאז פרימו מתאוששת עם גרף עלייה חדש. מאז שאיבדה את הכרטיס שלה לאולימפיאדת טוקיו, הג’ודאית הצעירה זכתה במדליית הארד באליפות אירופה וכעת כאמור השלימה מדלייה ראשונה גם באליפות העולם לבוגרות. בקיצור, גפן פרימו חוזרת.  

אחרי שזכתה במדליית הארד העולמית, גפן פרימו אמרה ל-ONE: “אני מרגישה טוב אחרי היום הזה ושמחה על ההישג. אני גאה בעצמי כי הוכחתי שאני יכולה לעשות הכול אחרי כל מה שעברתי בשנה האחרונה ושאין משהו שיכול לעצור אותי. באתי לפה כי ידעתי שאני שווה מדליה ושאני יכולה לעשות את זה, בכל קרב עליתי ועשיתי הכול כדי לנצח - ואני שמחה שסיימתי עם מדליה”.

גפן פרימו ושני הרשקו (איגוד הג'ודו)גפן פרימו ושני הרשקו (איגוד הג'ודו)

הג’ודאית הוסיפה: “עברתי תקופה לא קלה. הייתי צריכה להתאושש ולחזור לעצמי. כשאני אומרת להתאושש, זה בעיקר להתאושש מהקורונה. זה היה קשה כי זה פגע בי. הרבה אנשים לא ידעו שפיזית היה לי קשה. היו לי הרבה תסמינים ואני עדיין נלחמת בהם, אבל כרגע אני פשוט מאושרת מעוד הישג”.

מאמן נבחרת הנשים, שני הרשקו, ציין: “זה הישג אדיר לגפן, מדליית ארד באליפות העולם - וזאת בשנה בה חלתה בקורונה, מחלה שפגעה מאוד ביכולת הגופנית שלה. גפן הצליחה להתגבר על התקופה הקשה ובתוך חודשיים זכתה במדליות הן באליפות אירופה והן באליפות העולם. הדבר הזה מוכיח את הכוח המנטלי האדיר שלה, את היכולת שלה ואת העתיד המדהים שמחכה לה”.

גפן פרימו (איגוד הג'ודו)גפן פרימו (איגוד הג'ודו)

הרשקו המשיך: “גפן כל פעם פורצת גבולות ואני גאה בה מאוד. ההישג של גפן הוא הישג של עבודת צוות ומחויבות של כל ספורטאיות הנבחרת, הצוות המקצועי ואיגוד הג’ודו”.

יו”ר איגוד הג’ודו משה פונטי סיכם: “הישג אדיר לספורטאית מדהימה, שההישגים שלה בגיל כל כך צעיר רק מרמזים על הפוטנציאל הגדול שלה. אין לי ספק שאם בגיל כה צעיר היא מגיע לפסגות האלה, אז עם עבודה נכונה מצפה לה עתיד מזהיר. לזכות במדליה גם באליפות אירופה וגם באליפות העולם בזמן כל כך קצר זה הישג גדול, מדהים ומרגש. קרדיט גדול לשני הרשקו ולצוות שלו על עבודה אדירה לאורך שנים”.

גם שר התרבות והספורט חילי טרופר התקשר לברך בשיחת וידיאו ואמר לג’ודאית: “ברכות, הבאת לנו נחת וגאווה. איזו אלופה את. אנחנו גאים בך מאוד, כולנו בארץ אוהבים ומעריכים אותך, את שני הרשקו, את משה פונטי ואת כל הצוות”.

משה פונטי (חגי מיכאלי)משה פונטי (חגי מיכאלי)
טפר: "בחלק הראשון של הדרבי טפיר היה טוב"
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30