יום שלישי, 18.01.2022 שעה 06:03

רומן מוצלח: המאזן הנפלא של אברמוביץ' בצ'לסי

18 שנים מאז רכש את המועדון, למיליארדר הרוסי-ישראלי יש כבר 17 תארים כשזכה בכל מפעל אפשרי: "האיש שמאחורי ההצלחה" שוב קלע בינגו באמצע העונה

5 תגובות |
רומן אברמוביץ' וטיאגו סילבה (רויטרס)
רומן אברמוביץ' וטיאגו סילבה (רויטרס)

ב-2003 רכש רומן אברמוביץ’ את צ’לסי והשקיע לא פחות מ-140 מיליון ליש”ט בתור התחלה על מנת לכסות חובות ולייצר את המועדון. 18 שנים חלפו ואפשר לומר שהמיליארדר הרוסי-ישראלי ביסס את מעמדו כאחד הבעלים המוצלחים ביותר בכדורגל העולמי.

אחרי הזכייה בליגת האלופות, זמן לבחון את המספרים של אברמוביץ’ במועדון: שתי זכיות בליגת האלופות, שתי זכיות בליגה האירופית, 5 אליפויות, 5 זכיות בגביע האנגלי ועוד 3 בגביע הליגה. בסך הכל 17 תארים.

צ'לסי מניפה (רויטרס)צ'לסי מניפה (רויטרס)

אברמוביץ’ לא מרבה להתראיין או להופיע על המסך, אך ההשפעה שלו בתוך המועדון היא עצומה. היכולת של הבעלים לזהות את המצב רגע לפני משבר עמוק ולהרים את הקבוצה קדימה היא ייחודית. כך למשל, כל 3 ההגעות של צ’לסי לגמר האלופות הגיעו אחרי שהוא פיטר מאמן באמצע העונה ומינה אחד חדש. כך היה עם אברהם גרנט ב-2008, וכן עם רוברטו די מתאו ב-2012 וכעת עם תומאס טוכל. 

“האיש שמאחורי ההצלחה”, נכתב עליו בתקשורת האנגלית בבוקר שאחרי הזכייה, שם מדגישים את חשיבותו הרבה וזאת לאחר שבקיץ האחרון, בזמן שיתר אימפריות היבשת סגרו את הכיס, הוא דווקא שפך סכומי עתק. 

אברהם גרנט כפי שמעולם לא ראיתם
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30