יום שבת, 13.08.2022 שעה 02:57

רומן מוצלח: המאזן הנפלא של אברמוביץ' בצ'לסי

18 שנים מאז רכש את המועדון, למיליארדר הרוסי-ישראלי יש כבר 17 תארים כשזכה בכל מפעל אפשרי: "האיש שמאחורי ההצלחה" שוב קלע בינגו באמצע העונה

|
רומן אברמוביץ' וטיאגו סילבה (רויטרס)
רומן אברמוביץ' וטיאגו סילבה (רויטרס)

ב-2003 רכש רומן אברמוביץ’ את צ’לסי והשקיע לא פחות מ-140 מיליון ליש”ט בתור התחלה על מנת לכסות חובות ולייצר את המועדון. 18 שנים חלפו ואפשר לומר שהמיליארדר הרוסי-ישראלי ביסס את מעמדו כאחד הבעלים המוצלחים ביותר בכדורגל העולמי.

אחרי הזכייה בליגת האלופות, זמן לבחון את המספרים של אברמוביץ’ במועדון: שתי זכיות בליגת האלופות, שתי זכיות בליגה האירופית, 5 אליפויות, 5 זכיות בגביע האנגלי ועוד 3 בגביע הליגה. בסך הכל 17 תארים.

צ'לסי מניפה (רויטרס)צ'לסי מניפה (רויטרס)

אברמוביץ’ לא מרבה להתראיין או להופיע על המסך, אך ההשפעה שלו בתוך המועדון היא עצומה. היכולת של הבעלים לזהות את המצב רגע לפני משבר עמוק ולהרים את הקבוצה קדימה היא ייחודית. כך למשל, כל 3 ההגעות של צ’לסי לגמר האלופות הגיעו אחרי שהוא פיטר מאמן באמצע העונה ומינה אחד חדש. כך היה עם אברהם גרנט ב-2008, וכן עם רוברטו די מתאו ב-2012 וכעת עם תומאס טוכל. 

“האיש שמאחורי ההצלחה”, נכתב עליו בתקשורת האנגלית בבוקר שאחרי הזכייה, שם מדגישים את חשיבותו הרבה וזאת לאחר שבקיץ האחרון, בזמן שיתר אימפריות היבשת סגרו את הכיס, הוא דווקא שפך סכומי עתק. 

אברהם גרנט כפי שמעולם לא ראיתם
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו