יום רביעי, 06.07.2022 שעה 22:18

ישראל תארח את אליפות העולם בפלאג פוטבול

22 נבחרות מהדרג הראשון, אצל הגברים והנשים, יגיעו לארץ השנה במסגרת אליפות העולם בענף שאינו אולימפי. 8 הראשונות יזכו בכרטיס למשחקי העולם הבאים

|
פלאג פוטבול (התאחדות הפוטבול האמריקאי בישראל)
פלאג פוטבול (התאחדות הפוטבול האמריקאי בישראל)

התאחדות הפוטבול האמריקאי הבינלאומית (IFAF) בחרה בישראל כמארחת את אליפות העולם בפלאג פוטבול. האליפות שתתקיים ב-6-8 בדצמבר, תערך בקמפוס הספורט על שם משפחת קראפט בעמק הארזים בירושלים. הטורניר בן שלושת הימים יביא לישראל 42 נבחרות (גברים ונשים) מ-22 מדינות, כולן יתחרו על הזכות להעפיל למשחקי העולם שיתקיימו ב-2022. אליפות העולם המתקיימת כל שנתיים הייתה אמורה להיערך בשנת 2020 בדנמרק, אך נדחתה עקב מגפת הקורונה. ישראל אירחה בשנת 2019 את אליפות אירופה בירושלים.

פלאג פוטבול משוחק על מגרש פוטבול רגיל ועם כללים דומים, אך אינו כולל מגע. לכל שחקן יש מעין דגל הקשור לחגורתו. כאשר שחקן מהקבוצה היריבה מצליח למשוך באותו דגל הוא מסיים את המהלך של ההתקפה היריבה, בניגוד למשחק הפיזי הנפוץ בפוטבול האמריקאי.

פלאג פוטבול (רונן חסון)פלאג פוטבול (רונן חסון)

נותן החסות הראשי לאליפות העולם הוא בעלי הניו אינגלנד פטריוטס מה-NFL, רוברט קראפט. "אנו אוהבים את משחק הפוטבול וכל כך גאים לראות את הפופולאריות שלו ממשיכה לגדול ברמה הבינלאומית בכל הסוגים השונים של הספורט, כולל פלאג פוטבול" אמר. "כאשר השקענו בקמפוס הספורט של משפחת קראפט רצינו שהמתקן לא ייתן רק מענה לשימוש יומיומי לספורטאים הישראלים, אלא גם יהפוך להיות יעד לאליפויות ולאירועים עבור נבחרות במזרח התיכון ואירופה כולה. זו הייתה השקעה גם בישראל וגם בפוטבול אמריקאי, 2 מהנושאים הקרובים לליבי". ארצות הברית, בנבחרות הגברים והנשים, היא הזוכה באליפות העולם האחרונה.

מנכ"ל ההתאחדות, עו"ד אהוד שרון, הוסיף: "אירועים מהסוג הזה מסייעים הן לפיתוח הענף בארץ והן לשיפור מעמדה של מדינת ישראל בעולם. אין ספק שניהול האליפות יהיה אתגר, אך זהו אתגר שאנו בטוחים שנדע לעמוד בו. חשוב לנו להודות לתמיכה של נותני החסות שלנו בראשם מר קראפט, התאחדות אילת, ועיריית ירושלים ובפרט ראש העיר משה ליאון".

השנה, אליפות העולם מקבלת משמעות חשובה נוספת כאשר ענף ה״פלאג פוטבול״ נכנס למשחקי העולם, התחרות הגדולה ביותר שמאגדת ענפים שאינם אולימפיים, לראשונה. 8 נבחרות גברים ו-8 נבחרות נשים יכנסו לאליפות שתערך ביולי 2022, והן יבחרו על בסיס הדירוג הסופי משחקי העולם שזוכה לתמיכה מה-NFL.

פלאג פוטבול (רונן חסון)פלאג פוטבול (רונן חסון)

כ-750 ספורטאים, מאמנים ואנשי מנהלה צפויים לקחת חלק באירוע. נשיא ההתאחדות הישראלית, סטיב לייבוביץ יוביל את הוועדה המארגנת ומברך על ההזדמנות: "אתגרי הקורונה הקשורים לעולם הספורט עדיין לא מאחורינו, אבל אנו משוכנעים שהארגון שלנו יכול לספק אליפות בטוחה ומרגשת. אני גאה להביא את אליפות העולם בפוטבול לישראל ולבירה ירושלים. אני מקווה שהקהל הביתי יסייע לנבחרות המקומיות להעפיל למשחקי העולם.

אריק קפלן, נשיא התאחדות אילת לענפי הספורט שאינה אולימפיים: “אירוח התחרות בישראל מהווה עוד הוכחה לחוזקו של הענף , הניהול הטוב והמקצועי שלו ומעמדו ומעמד ישראל בעולם. התאחדות "אילת" משקיעה רבות לקראת משחקי העולם ומאמינה שתהיה משלחת מכובדת וטובה שבשאיפה תכלול גם את הפוטבול”.

פלאג פוטבול (רונן חסון)פלאג פוטבול (רונן חסון)
המיטב משמינית הגמר של סבב ה-WSL בגלישה
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו