יום חמישי, 20.01.2022 שעה 15:35

סגל: נצרף שחקנים שיחזירו את הריגוש לקהל

בעלי נתניה בראיון חובה בתוכנית ONE בשידור חי. התקציב ("מעריך שיהיה גדול יותר בעונה הבאה"), אטוולד ("הביא דברים שלא הכרנו"), המעורבות והאסון

ליגת העל 21-22
4414-4818מכבי חיפה1
4013-3018הפועל ב"ש2
3124-2918מכבי ת"א3
3021-2818הפועל ת"א4
2524-2418עירוני ק"ש5
2526-2018בני סכנין6
2419-1918מכבי נתניה7
2323-2118מ.ס אשדוד8
2326-2418הפועל חיפה9
2320-1518הפועל חדרה10
1722-1818בית"ר ירושלים11
1526-1318הפועל ירושלים12
1435-1618הפועל נוף הגליל13
1126-1418מכבי פ"ת14
לוח משחקים
 • הפועל נוף הגליל
 • שבת, 22/01, 15:00
 • הפועל חיפה
 • מכבי ת"א
 • שבת, 22/01, 17:20
 • מכבי נתניה
 • הפועל חדרה
 • שבת, 22/01, 18:00
 • עירוני ק"ש
 • מכבי חיפה
 • שבת, 22/01, 19:50
 • הפועל ירושלים
 • בני סכנין
 • ראשון, 23/01, 19:00
 • מ.ס אשדוד
 • מכבי פ"ת
 • ראשון, 23/01, 20:15
 • הפועל ב"ש
 • בית"ר ירושלים
 • שני, 24/01, 20:30
 • הפועל ת"א
7 תגובות |
אייל סגל (רדאד ג'בארה)
אייל סגל (רדאד ג'בארה)

מכבי נתניה פתחה את העונה בצורה מצוינת עם מקום בצמרת הטבלה וחגיגות שערים, אך בהמשך דעכה מעט ולבסוף לא השיגה את הכרטיס לפלייאוף העליון. כעת, כשהיא במקום השביעי והראשון בפלייאוף התחתון, היא כבר חושבת על העונה הבאה. הבעלים אייל סגל עלה היום (שני) לשידור בתוכנית של ONE בשידור חי וסיפר על העונה והתוכניות, וכן רגע אחרי ההודעה על המשך דרכו של ריימונד אטוולד כמאמן הקבוצה.

מגיע לך מזל טוב על הארכת החוזה של המאמן.
”הייתה לנו אופציה עד מאי וכמו שאמרתי, האופציה הייתה קיימת והתאריך קיים לא כדי שנעשה בו שימוש אחר. לפני שלוש שנים וחצי עשיתי טעות כשהארכתי לשחקן לפני הזמן וזה יצר רעש מיותר בהמשך. למדתי מאותו הלקח, אנחנו מקפידים בשנים האחרונות להתייחס לאופציה כמו שהיא בתקווה שיבינו את זה כמו כולם”.

סגל: "בתור אוהד קשה להיות בעלי הקבוצה"

מי השחקן? ערן לוי?
”רצינו לתת לו הרגשה טובה ובתחילת פברואר הארכנו לו את ההסכם, אבל אחרי זה הוא חשב על הדברים וזה לא התאים לו והוא עזב את המועדון”.

ערן לוי (נעם מורנו)ערן לוי (נעם מורנו)

ספר לנו על ההחלטה להמשיך עם אטוולד אחרי העונה הראשונה בליגת העל. איך אתה מסכם?
”נתחיל מהבסיס. הוא הכניס לנתניה מיד עם הגעתו דפוסי התנהגות שלא הכרנו. אני אמנם רק חמש שנים מלווה את הקבוצה הבוגרת מקרוב, אבל כאוהד ומי שסייע בעבר בנוער והיה בקשר, הכרתי דפוסים אחרים. איש של עבודה. שחקנים באים למועדון כמו יום עבודה ולא שעתיים אימון. שחקן בא בסביבות 8 בבוקר, אוכלים ביחד בבוקר, יש פעילויות לפני האימון, אימון, ארוחת צהריים ולפעמים יש מנוחה אם יש שני אימונים באותו היום. אלו סטנדרטים שפחות הכרנו בארץ, אנחנו בטח לא אצלנו. זה היה הבסיס. הדבר השני – הפסולה של הקבוצה, והקורונה עזרה לזה, היא מבודדת מרעשים. גם כשהיו ימים פחות טובים הייתה לויאליות של כולם מבלי לחפש להעלות מישהו על הגרדום. אלו דפוסים שחשובים לקבוצה שמורכבת משחקנים צעירים, חלקם הגדול גדל במועדון וחלקם באו”.

לא היית נעול על הארכת החוזה של אטוולד בניגוד למנכ”ל ניב גולדשטיין, רצית את הזמן.
”אני צריך להיות הגון ומדויק. לפני יותר משנה, ב-2.2.2020 הודעתי שאני זז הצידה ויצאתי גם מהדירקטוריון. ניב גולדשטיין היה דומיננטי גם ככה אבל העברתי לו את הדברים, למעט העניין הכספי. כך היה בבחירה של אטוולד בתחילת העונה. ניב הוביל את זה מתחילת הדרך. לא ביצענו אגב שום דבר עד הרגע שסלובודאן דראפיץ’ עזב באופן רשמי. הודעתי לו שהוא לא ימשיך במועדון ורק לאחר מכן ניב התחיל במהלך, הוא זה שבחר באטוולד”.

ריימונד אטוולד (שחר גרוס)ריימונד אטוולד (שחר גרוס)

“זה נכון שהוא התייעץ איתי והציג ועשינו הכל ביחד, אבל הוא הוביל את המהלך וגם העונה הוא היחיד שהיה בקשר עם המאמן. הדירקטוריון נפגש איתו פעמיים. גם בתחילת דרכו וגם בפברואר שבפגישה הזו שהייתה ארוכה הוא הציג את משנתו. אני לא קיימתי שיחה מקצועית איתו כי זזתי הצידה, ניב ניהל אתת זה, לא רציתי את אותה אינטימיות כמו עם סלובו ושי ברדה. כאוהד זה יכול להוביל אותנו להחלטות לא טובות. אם לא הייתי נותן אור ירוק זה לא היה קורה, אבל ברגע שהייתה המלצה של המנכ”ל והדירקטוריון אז כיבדתי את הדעה שלהם. כל הקשר בינו לבינו מתחיל ונגמר בשלום ומה נשמע. הוא מגיע למשחקי נוער ואנחנו נפגשים, אבל כמו שבעבר לא נכנסתי לחדר ההלבשה, אז גם עכשיו לא”.

בעונה הבאה לא תהיה יותר מעורב?
”אמשיך באותה סיטואציה אבל בניגוד לתקופת הקורונה, יהיה לי מאוד חשוב שלקבוצה יצטרפו שחקנים שיחזירו ריגוש לקהל. אנחנו חווים עכשיו חוויה פחות נעימה שקהל לא חוזר למגרשים. אני לא נכנס למשחק העונה ולמאבק האליפות, כל שאר המועדונים לא מצליחים להביא קהל. ב”ש נגד מכבי חיפה לא הצליחה למלא את המכסה”.

שחקני מכבי נתניה חוגגים עם גבי קניקובסקי (חגי מיכאלי)שחקני מכבי נתניה חוגגים עם גבי קניקובסקי (חגי מיכאלי)

מה זה ריגוש? איזה שחקן היית רוצה?
”יש רשימה מסודרת שניב ריכז בחודשיים האחרונים יחד עם אנשי הצוות המקצועי ואני משוכנע שאם נביא חלק מהרשימה, הרי אי אפשר להביא את כולם ואי אפשר יותר מ-11 שחקנים פותחים, אז צריך לבנות גם קבוצה וגם היררכיה. אם נצליח להחתים את השחקנים שהצוות המקצועי רוצה, ואני לא מדבר על זרים כי מבחינתי זרים זה פתרון, רק במצב שאתה לא מוצא ישראלי בעמדה מסוימת. צריך להתחיל בישראלים”.

לא היה לך ריגוש העונה?
”היה לי רגוש מהצעירים ששיחקו. אני חלק מהקהל, אני בא משם וייצגתי את עמדות הקהל גם כלפי הנהלת הכדורגל וגם בפוליטיקה ובמהלך כל הסגרים של הקורונה, אני מייצג את הקהל. הקבוצה עצמה יכולה לשדרג את נושא הריגוש כי בסופו של דבר כדורגל נועד לאוהדים. זה לא משהו אינטרנטי ועצמאי. כדורגל בלי קהל זה כדורגל אחר”.

ניב גולדשטיין (צילום: דניאל סטרבו, מכבי נתניה)ניב גולדשטיין (צילום: דניאל סטרבו, מכבי נתניה)

שחקן כמו איתי שכטר יכול לעורר רגש.
”אני לא רוצה לפגוע בשום שחקן. כששכטר הגיע לנתניה בגיל 19 הוא היה שם שריגש את השחקנים אין ספק. שום החלטה לא זוכה לקונצנזוס. גם אלו שרצו בהחלטה מסוימת יכולים לשנות את פניהם. רוצים קבוצה צעירה ודינמית עם עתיד, אבל רוצים שאחזיר את “גיבורי האומה” שגדלו פה כדי שיסיימו את הקריירה כאן. אין סוף לשחקנים המרגשים ששיחקו פה בעבר וסיימו את הדרך במקום אחר”.

השקעת בנתניה 20 מיליון ש”ח עד כאן, איך אתה מכין תקציב לעונה הבאה עם מגבלות הקורונה? כמה כסף אתה מביא והאם יש בעלים שרוצה להגיע?
”רשימת קניות השחקנים גדולה מרשימת הקונים שרוצים את הקבוצה. אני רוצה להיות ברור, יש לי אינטרס גדול שנתניה תועבר לגורם אחר שיוכל לעשות איתה יותר ממני מכל הבחינות. רגש של אוהד בקבוצה זה לא עובד. מצד שני, אי אפשר להודיע שאנחנו על המדף כל היום כי זה יפגע גם במסרים שמעבירים לאוהדים וגם לשחקנים שיבואו. כל גורם שיגיע והגיע עד היום, נבחן בצורה הכי מדויקת שיכולה להיות. מכל הגורמים שעברו פה, ועברו, היה גורם רציני אחד אבל הקורונה גרמה לו לנתק מגע. אם הוא יחזור זה יהיה נפלא לעתיד המועדון אבל ימים יגידו. הוא נמצא מעבר לים ואני לא יודע איך הקורונה פגעה בו. אני חייב לתת ביטחון כלכלי ומקצועי לקבוצה, אני לא מדבר על זה כל היום, זה לא פוגע בהכנות ולא גורם לסימן שאלה. אני רוצה להתרגש ממה שקורה במגרש ובשביל זה נעמיד את התקציב הנכון. בתפיסת העולם שלי אני לא מנסה לבלוט ולא להראות שאני בזבזן והרווחתי את הניסון של ההתחלה. ביצענו החתמות בתחילת הדרך שהיום לא הייתי מבצע אולי, כך שצברתי ניסיון. בצורה חכמה אפשר לבנות קבוצה טובה”.

אייל סגל ביציע (נעם מורנו)אייל סגל ביציע (נעם מורנו)

כמה התקציב היה העונה?
”התקציב הסופי נדע רק בסביבות 15 ביוני ל-1 ביולי כשנגיש את הספרים. אנחנו עובדים בצורה מסודרת כמו חברה ציבורית כך שאפשר יהיה לראות את המספרים המדויקים בסיום העונה. אני מעריך שזה עמד בין 18-19 מיליון ש”ח”.

ובעונה הבאה?
”אני בכוונה לא רוצה לומר סתם. אני מעריך שזה יהיה גבוה ממה שהיה העונה. יש הגבלה תקציבית, כי חייב להציג למשרד האוצר את התקציב שהיה מלפני הקורונה, היו התחייבויות. אני מתכוון למתוח את היכולות שלנו מבחינת חוקי משרד האוצר, משרד הספורט והמנהלת, נמתח עד הקצה כדי שתקציב שכר השחקנים יהיה המקסימום”.

אוהדי מכבי נתניה תומכים באייל סגל (רדאד ג'בארה)אוהדי מכבי נתניה תומכים באייל סגל (רדאד ג'בארה)

בשישי לפנות בוקר עברת שעות לא קלות במה שקרה באסון מירון. תספר לנו מה קרה.
”חוסר הוודאות זה קשה. ברגע שקרה אירוע, שאם חס וחלילה יתרחש אסון גדול יותר אז כל אלה שהיו צמודים לפלאפונים יצטרכו לקנות גביעי אשל כי התקשורת תיפול. חלק מהמשפחה הגרעינית שלי, בן, כלה וארבעה נכדים, נסעו לחגוג בהילולה כמו רבים אחרים. בשעה 1 בלילה נותק הקשר איתם עד קרוב ל-4 כשחזר הקשר, היינו באי ודאות”.

מה חשבת באותו הרגע? גם הגבת לפוסט, זו השעה הקשה ביותר שלך?
”עדיף לעזוב את זה. התגובה שלי הייתה למישהו שאמר מה צריך לעשות בכדורגל אחרי האסון אז כתבתי מה שכתבתי. היה לי אירוע אחר לחלוטין אז זה הזכיר לי, אבל אלו אירועים לא קלים. החבר’ה לי כולם מאמינים גדולים. כולם אומרים שהוא למעלה שומר עליהם אז כנראה שהוא לא שמר אבל הם חזרו אליי לשמחתי”.

אייל סגל (רדאד ג'בארה)אייל סגל (רדאד ג'בארה)

אייל בהצלחה בהמשך ובעונה הבאה. מה נאחל?
“בסופו של תהליך אנחנו כמועדון נעשה את המקסימום כדי להציב בפני הצוות המקצועי את הסגל הטוב ביותר שאפשר. אני מעריך שאחרי שזה יקרה אנחנו נוכל לדרוש מעבר. מה שמרגש זה לשחק כדורגל שיחבר את הקהל לקבוצה, אני חושב שזה חשוב לכולנו, שיהיו קבוצות שישחקו כדורגל פתוח כדי שאנשים שראו בטלוויזיה יחזרו לאצטדיונים”.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30