יום ראשון, 26.06.2022 שעה 08:39

לראשונה בישראל: כדורגל בהליכה לגיל השלישי

המשחק שהומצא באנגליה וכבש את אירופה הגיע לישראל. הוא מיועד לאוכלוסייה המבוגרת ותורם ליציבה נכונה, סיבולת לב ריאה ושיפור ביכולות קוגניטיביות

|
כדורגל בהליכה (איתן דותן, ההתאחדות לכדורגל בישראל)
כדורגל בהליכה (איתן דותן, ההתאחדות לכדורגל בישראל)

לאחר שכבש את אירופה, הוא הגיע גם לישראל – משחק הכדורגל לגיל השלישי ה״כדורגל בהליכה״. מדינת הכדורגל, ארגון הכדורגל החובבני הגדול בישראל, יחד עם ההתאחדות לכדורגל בישראל ועיריית קריית אונו, חברו יחדיו בשבוע הספורט של ישראל וקיימו היום (שני) את המשחק הראשון בהיסטוריה של הספורט החדש.

35 אנשים בני הגיל השלישי הגיעו למגרש הספורטק בקריית אונו, גברים ונשים יחדיו, קיבלו ציוד חדש מההתאחדות והוציאו את המשחק הראשון מסוגו לדרך. ראש עיריית קריית אונו, ישראל גל, בעט את בעיטת הפתיחה.

כדורגל בהליכה (איתן דותן, ההתאחדות לכדורגל בישראל)כדורגל בהליכה (איתן דותן, ההתאחדות לכדורגל בישראל)

הכדורגל בהליכה כמו אחיו הגדול הכדורגל, הומצא גם הוא באנגליה. הוא משוחק באנגליה משנת 2011, כאשר היום יש ליגות כדורגל בהליכה בקטגוריות גיל שונות (50+, 60+, 70+, 80+) ומעל ל-10,000 שחקנים.  על פי חוקי המשחק, הריצה עם או בלי כדור אסורה, כמו גם לגלוש לכדור ולבעוט מעל גובה המותניים. בנוסף, חל איסור להיכנס לרחבת השוער. כדורגל בהליכה משוחק גם במדינות נוספות וצומח במהירות בכל העולם. 

כדורגל בהליגה (איתן דותן ההתאחדות לכדורגל בישראל) (מערכת ONE)כדורגל בהליגה (איתן דותן ההתאחדות לכדורגל בישראל) (מערכת ONE)

ההצלחה של הכדורגל בהליכה נובעת מכך שהוא מאפשר למשתתפים לחזור לשחק כדורגל, להיות חלק מקבוצה, להכיר חברים ולהיות מעורבים בתנועה חדשה וחיובית. 70 אחוזים מבני הגיל השלישי אינם עוסקים בפעילות גופנית באופן קבוע וחשופים למגוון מחלות קשות ולירידה באיכות החיים. 

הכדורגל בהליכה הינו פעילות ספורטיבית סדירה התורמת ליציבה, גמישות, סיבולת לב ריאה ושיפור ביכולות קוגניטיביות. כמו כן, פעילות קבוצתית סדירה תורמת לבריאות הנפש, הפגת בדידות, וחיזוק תחושת הערך העצמי.

הזוי: השופט שרק לסיום ואז החזיר לעוד דקה
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו