יום שישי, 14.05.2021 שעה 10:49
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות|לה ליגה פנטזי

נלחמים באלימות: הפרויקט של רהט ומרכזי הטניס

העירייה והארגון איחדו כוחות והשיקו את "טניס רחוב" בו לראשונה בעיר הבדואית ישתתפו ילדים באימוני טניס: "מודל לחיקוי עבור המדינה". הפרטים בפנים

0 תגובות |
הפרויקט הייחודי של רהט ומרכזי הטניס (קובי גונן, יהלי צלמים)
הפרויקט הייחודי של רהט ומרכזי הטניס (קובי גונן, יהלי צלמים)

נלחמים באלימות. עיריית רהט ומרכזי הטניס והחינוך בישראל משיקים פרויקט "טניס רחוב", ולראשונה בעיר הבדואית ישתתפו ילדים באימוני טניס אשר יועברו על ידי מאמני טניס במתנ"ס המקומי, זאת בשיתוף עם מרכזי הטניס והחינוך בישראל. מטרת הפרויקט היא לפתח את הטניס בעיר, לטפח מנהיגות צעירה ולהשפיע על אורחות החיים של הילדים בדרך של ספורט וערכים. במסגרת הפרויקט ייערכו חוגי טניס שבועיים עבור 200 ילדי רהט מגיל 5 עד 18, תחילה על ידי מאמנים חיצוניים שיגיעו לעיר ובהמשך על ידי הכשרת מאמנים מקומיים לאימון ילדי רהט.

באירוע השקת הפרויקט השתתפו כ-50 ילדים בדואים יחד עם ראש עיריית רהט, פאיז סהיבאן, יו"ר ועדת הספורט בעיר, עמאר אבו ג'רארה, נכבדי העיר, חבר דירקטוריון מרכזי הטניס והחינוך בישראל, דן דייקר, מנכ"ל מרכזי הטניס והחינוך בישראל, ארז וידר, מנהל תחום החברה הערבית במרכזי הטניס והחינוך בישראל, עלם איברהים, בכיר מאמני הטניס בישראל רונן מורלי וצוות של מאמני טניס מקצועיים.  סה"כ משחקים היום טניס ב-16 מרכזי הטניס והחינוך בישראל כ-500 ילדים מהחברה הערבית, ברובם בסאג'ור, בג'דיידה מכר, בעכו, בטבריה, בחיפה, ביפו ובערד.

הפרויקט של רהט ומרכזי הטניס

פאיז סהיבאן, ראש עיריית רהט, אמר: "בזכות הטניס לילדים בעיר יהיה מה לעשות בשעות הפנאי ויפתח בפניהם אפשרות לפעילות ספורט חיובית וערכית, להבדיל חלילה משוטטות ברחובות ולמעשים אסורים". ארז וידר, מנכ"ל מרכזי הטניס והחינוך בישראל, סיפר: “גאים לפתוח גם בפני ילדי רהט אופקים חדשים ומבטיחים עבורם, על מגרש הטניס ובחיים עצמם".

עלם איברהים, מנהל תחום החברה הערבית במרכזי הטניס והחינוך בישראל, סיפר: “הפעילות הספורטיבית והחינוכית שאנו מקיימים לרווחת הילדים בחברה הערבית בפריפריה בגליל, היא מודל לחיקוי במדינת ישראל. אנחנו מדברים על מעטפת ייחודית עבור הילדים שלנו, שמאפשרת גם להם לספוג אין-סוף טניס וערכים, התורמים לרכישת כישורים חיוניים לחיים. ערכים אלה כוללים משמעת, אחריות, עבודה קשה, אורח חיים בריא, ביטחון עצמי והעצמה חברתית".

הפרויקט הייחודי של רהט ומרכזי הטניס (קובי גונן, יהלי צלמים)הפרויקט הייחודי של רהט ומרכזי הטניס (קובי גונן, יהלי צלמים)

עוד אמר: "בזכות הטניס, לילדים ביישובים ובכפרים יש מה לעשות בשעות הפנאי וחלילה לא להתדרדר למעשים אסורים. אנחנו, בנוסף, מעשירים את עולמם בתכנים חינוכיים ואף מפעילים עבורם בימים כתיקונם תכניות קהילתיות תומכות, כמו תכנית צהרונים ותכנית לילדים בעלי מיוחדים".

צפו: אוהדי מכבי נבדקים לקראת המשחק
אסור לפספס
נגןמירן שרטה בטעות את מיילי באמצע הטיקטוק
מירן שרטה בטעות את מיילי באמצע הטיקטוק
נגןזוכרים? כשניימאר וביבר שיחקו יחד כדורגל
זוכרים? כשניימאר וביבר שיחקו יחד כדורגל
נגןמאור כמעט קיבל התקף לב מהמתיחה של מירן
מאור כמעט קיבל התקף לב מהמתיחה של מירן
נגןכנראה החיה המהירה ביותר שפרצה למגרש
החתול פרץ למגרש ורץ במהירות מטורפת