יום שבת, 19.06.2021 שעה 12:59
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות יורו|יורו 2020

שוחים לקריטריון: מי השחיינים שיהיו בטוקיו?

תשעה שחיינים ישראלים הבטיחו את מקומם במשחקים האולימפיים הקרובים, 3 נוספים קרובים מאוד ועומדים ברף הבינ"ל. אחרים רודפים אחרי הכרטיס לבריכה

0 תגובות |
אנסטסיה גורבנקו (סימונה קסטרווילארי, באדיבות איגוד השחייה)
אנסטסיה גורבנקו (סימונה קסטרווילארי, באדיבות איגוד השחייה)

שחייני ישראל מגבירים קצב במים לקראת המשחקים האולימפיים שיתקיימו בטוקיו. בשבוע האחרון נופצו שיאים חדשים בבריכה וחלק מהישראלים גם עמדו בקריטריונים הבינלאומיים, מה שמעיד על שיפור אחרי תקופה ארוכה - ורגע לפני שמגיעות תחרויות הקריטריון, זה הזמן לעשות סדר. מי עדיין רודף אחרי הקריטריון בנבחרת ישראל ומקומו של מי כבר מובטח?

אם באופן תיאורטי המשחקים האולימפיים מתקיימים מחר, למעשה יש תשעה שחיינים ושחייניות מישראל שיכולים לקפוץ למים ביפן. מירון חרותי קבע קריטריון ואשרר אותו ב-50 מטר חופשי, רון פולונסקי קבע קריטריון ואשרר ב-200 מעורב אישי, ואנסטסיה גורבנקו בת ה-17 קבעה קריטריון ואשררה אותו ב-200 מעורב אישי וב-100 חופשי.

יעקב טומרקין (באדיבות איגוד השחייה) (מערכת ONE)יעקב טומרקין (באדיבות איגוד השחייה) (מערכת ONE)

בנוסף אליהם, יש כמה שחיינים שקבעו את הקריטריון הבינלאומי אך עדיין צריכים לאשרר אותו, זאת אומרת שהם עדיין לא הבטיחו את מקומם במשלחת, אבל בהחלט התקרבו וכרגע הם בסימן שאלה עד לתחרות הקריטריונים. מדובר בתומר פרנקל שקבע קריטריון וטרם אשרר אותו ב-100 פרפר, ביעקב טומרקין שקבע קריטריון בינלאומי וטרם קבע ישראלי ב-100 גב וב-200 מעורב, ובאנדי מורז שקבעה קריטריון בינלאומי ב-100 חופשי והיא קרובה מאוד לקריטריון A במשחה הזה בו שיאה הישראלי (54.20 שניות) מהיר מהקריטריון הנדרש (54.38 שניות).

אם לוקחים לדוגמה את מצבה של אנדי מורז, שעדיין מתנדנדת כאמור, אז כדי לעמוד גם בקריטריון הישראלי ולהבטיח סופית את מקומה במשחקים האולימפיים, עליה לשחות באליפות אירופה בזמן של 53.84 שניות – מהיר יותר באחוז מקריטריון A. לחלופין, עליה לחזור על התוצאה של 54.38 שניות באחת מהתחרויות ביוני.

אנדי מורז (צילום: סימונה קסטרווילארי, באדיבות איגוד השחייה)אנדי מורז (צילום: סימונה קסטרווילארי, באדיבות איגוד השחייה)

גם טומרקין, שסיים מקצה של 200 מעורב בפחות משתי דקות אחרי תקופה ארוכה, יצטרך לחזור על התוצאה שהשיג אמש בשטוקהולם באחת מתחרויות הקריטריון ביוני כדי להבטיח את מקומו באירוע הספורט הגדול בעולם בפעם השלישית בקריירה. טומרקין קרוב מאוד להבטיח את מקומו במשלחת וכזכור, שיאו האישי עומד על 1:58.86 דקות, מהיר יותר מהקריטריון שעומד על 1:59.67 דקות. בתחרות שהתקיימה באמסטרדם אשתקד הוא קבע 1:59.87 ואמש נגע בקיר אחרי 1:59.46 דקות, כך שזה בהחלט אפשרי מבחינתו. 

מי מהשחיינים הישראלים לא עמד ביעד אך עדיין קרוב ונמצא, או נמצאת, במרחק קצר מזמני הקריטריונים? ובכן, ללאה פולונסקי חסרו 9 מאיות כדי להשיג את ה-2:12.56 הנדרש ב-200 מעורב אישי, למיכאל לייטרובסקי היו חסרות במשחה ל-100 מטר גב ארבע עשיריות, גל כהן גרומי שואף לקריטריון ב-200 מעורב ולא רחוק ממנו כאשר בשיאו רשם תוצאה של 2:00.48 דקות. 

מרקוס שלזינגר (אחמד מוררה)מרקוס שלזינגר (אחמד מוררה)

גם אביב ברזלי שמתחרה ב-200 גב, בר סולובייצ'יק ב-800 חופשי ומרקוס שלזינגר שנתן תצוגות מרשימות ב-50 חופשי, השיגו בשנים האחרונות תוצאות שהן באיזור הקריטריון, גם אם לא בחלון ההזדמנויות האחרון. בנוסף, תומר פרנקל ומירון חרותי יכולים לקבוע קריטריון במשחה נוסף בו הם לא רחוקים מזמן היעד ב-200 חופשי וב-100 חופשי, מלבד המשחים בהם השניים כבר קבעו את הקריטריון והבטיחו עלייה לאולימפיאדה.

לפחות בשליחים כבר אין צורך לרדוף אחר הקריטריונים. בתחרות השליחים האולימפית למרחק של 4X200 מטר חופשי לישראל יש כרטיסים מובטחים. זהות הרביעייה תיקבע בהמשך - וכרגע מי שקבעו את ההישג הם תומר פרנקל, דניס לוקטב, דניאל נמיר וגל כהן גרומי. גם בשליחים ב-4X100 מעורב מיקס המקומות מובטחים, כאשר זהות הרביעייה תיקבע בהמשך, כאשר מי שקבעו את ההישג הם אנסטסיה גורבנקו, אנדי מורז, תומר פרנקל וכריס פיצ'וגין.

עדן בלכר ושלי בובריצקי (צילום: סימונה קסטרווילארי באדיבות איגוד השחייה)עדן בלכר ושלי בובריצקי (צילום: סימונה קסטרווילארי באדיבות איגוד השחייה)

בענף השחייה האמנותית, בו עדן בלכר ושלי בובריצקי החלו לקטוף מדליות בימים האחרונים, הכל יוכרע בחודש הבא. השתיים יתחרו בדואט על הכרטיס לטוקיו בתחרות ההעפלה שתתקיים בחודש מאי ויש להן סיכוי טוב להעפיל. 

במים הפתוחים מתן רודיטי, יובל ספרא ואווה פביאן עדיין מתמודדים על הכרטיס לאולימפיאדת טוקיו. בחודש יוני הם יתחרו על הכרטיסים הללו בתחרות על העלייה, כאשר לכל היותר רק שניים יעפילו, הרי שיש אפשרות להשיג כרטיס למדינה בגברים ועוד כרטיס בנשים.

אנדי ואנסטסיה מיד לאחד המשחה
אסור לפספס
נגןמאור,מירן ואלחמיסטר מרימים לעדן בן זקן
מאור,מירן ואלחמיסטר מרימים לעדן בן זקן
נגןהמסאז'ר של רונאלדו עכשיו גם בחנויות
המסאז'ר של רונאלדו עכשיו גם בחנויות
נגןרונאלדו נותן אימון במרפסת עם נוף משגע
רונאלדו נותן אימון במרפסת עם נוף משגע
נגןהנקמה של אמבפה בניימאר לא איחרה להגיע
הנקמה של אמבפה בניימאר לא איחרה להגיע