יום רביעי, 06.07.2022 שעה 22:37

0:5 לאנגליה, 0:3 לגרמניה, פולין סחטה 3:3 דרמטי

מוקדמות המונדיאל: נבחרת שלושת האריות פירקה את סן מרינו, המאנשאפט לא התקשו מול איסלנד. לבנדובסקי נתן נקודה לפולנים שחזרו מ-2:0 ו-3:2 בהונגריה

|
וורד-פראוז חוגג (רדאד ג'בארה)
וורד-פראוז חוגג (רדאד ג'בארה)

מחזור הפתיחה של מוקדמות מונדיאל 2022 הגיע הערב (חמישי) לסיומו ובבתים 9 ו-10 שלוש מהנבחרות הבולטות ביבשת, אנגליה, פולין וגרמניה, נכנסו למעגל המשחקים. האנגלים הרשימו עם 0:5 ביתי על סן מרינו בבית 9 וראו את היריבה הגדולה שלהם על ראשות הבית, פולין, מאבדת נקודות ב-3:3 סופר-דרמטי בהונגריה במשחק בו הפולנים חזרו מפיגור 2:0 עם שני גולים תוך 60 שניות ושוב חזרו מפיגור 3:2. בבית 10 גרמניה לא התקשתה עם 0:3 על איסלנד.

בית 9

ההגרלה של שלב הבתים סידרה לאנגלים הגרלה קשה. בקמפיין בו רק הנבחרת שמסיימת במקום הראשון בכל בית עולה אוטומטית למונדיאל, לקבל את פולין מדרג 2 זה ממש לא תענוג. לשמחתם, האנגלים פתחו את הקמפיין עם 0:5 מוחץ על נמושת הבית והיבשת סן מרינו, ובמקביל ראו את פולין מאבדת שתי נקודות יקרות. הפולנים של פאולו סוזה יכולים לפחות להיות מרוצים מכך שהם לא איבדו 3 נקודות אחרי שחזרו מפיגור 2:0 ולאחר מכן מפיגור 3:2 בבודפשט, עם שער שוויון של רוברט לבנדובסקי לקראת הסיום. 

אנגליה – סן מרינו 0:5

דקה 14, אנגליה עולה ל-0:1: אחרי כמעט רבע שעה של כדורגל הסכר נפרץ. ראחים סטרלינג מסר לג’סי לינגארד שהכניס לרחבה לבן צ’ילוול והמגן השמאלי המשיך עם מסירה נפלאה למרכז הרחבה, לשם הגיע בריצה ג’יימס וורד-פראוז, שעם בעיטה חזקה מ-11 מטרים כבש את הראשון.

דקה 21, אנגליה עולה ל-0:2: האנגלים בדרך הבטוחה לניצחון. וורד-פראוז קיבל הפעם את הכדור כ-25 מטרים מהשער ומסר ימינה לריס ג’יימס, המגן הימני הרים היטב לעבר רחבת החמש שם חיכה דומיניק קלברט-לווין, שהתרומם גבוה יותר מהמגן ששמר עליו ונגח בקלות מקרוב לרשת.

קלברט-לווין חוגג (רויטרס)קלברט-לווין חוגג (רויטרס)

דקה 31, אנגליה עולה ל-0:3: טעות קשה של הגנת האורחת כשכדור של שחקן הגנה הגיע לרגלו של מייסון מאונט, שמסר לראחים סטרלינג והשחקן עם סרט הקפטן התגבר על שחקן הגנה ברחבה ושיחרר בעיטה למסגרת שפגעה ברגל של שחקן הגנה, הטעתה את השוער וחדרה לשער.

סטרלינג חוגג עם לינגארד (רויטרס)סטרלינג חוגג עם לינגארד (רויטרס)

דקה 53, אנגליה עולה ל-0:4: זה כבר תבוסה. ג’סי לינגארד קיבל את הכדור בשמאל, חדר לרחבה והכניס כדור רוחב מצוין לתוך רחבת החמש שם חיכה קלברט-לווין, שבעט חזק בנגיעה לרשת.

קלברט-לווין עם מינגס אחרי הרביעי (רויטרס)קלברט-לווין עם מינגס אחרי הרביעי (רויטרס)

דקה 83, 0:5 מוחץ לאנגליה: אולי ווטקינס בן ה-25 כבש את שער הבכורה שלו במשחק הבכורה שלו במדי נבחרת שלושת האריות, אחרי שקיבל כדור 15 מטרים מהשער ובעט כדור שטוח וחד לרשת.

אולי ווטקינס חוגג שער בכורה במדים הלאומיים (רויטרס)אולי ווטקינס חוגג שער בכורה במדים הלאומיים (רויטרס)

הונגריה – פולין 3:3

דקה 6, הונגריה עולה ל-0:1: איזו פתיחה מפתיעה בבודפשט. ההונגרים יצאו להתקפה מתפרצת עם המון מהירות, אטילה פיולה חטף את הכדור ליד הרחבה של הונגריה, התקדם מהר ושלח כדור נהדר לעבר מחצית המגרש של פולין שחתך את ההגנה והגיע לרולאנד שאלאי בימין, שחקן ההתקפה הצעיר של פרייבורג פרץ מהר יותר משחקני ההגנה שרדפו אחריו, חדר לרחבה ובבעיטה חדה הכניע את שצ’סני. 

ההונגרים חוגגים (רויטרס)ההונגרים חוגגים (רויטרס)

דקה 52, הונגריה עולה ל-0:2: מדהים. המארחת עולה ליתרון כפול, והפעם משער של אדם שאלאי מקרוב, אחרי שההגנה באדום לא הצליחה להרחיק את הסכנה לאחר מספר נסיונות של הלבנים.

דקה 60, פולין מצמקת ל-2:1: התקפה מהירה של הפולנים הסתיימה עם מסירה מאגף ימין, קריקוביאק נגע עם העקב ופיונטק המחליף בעט מקרוב וצימק.

פיונטק חוגג (רויטרס)פיונטק חוגג (רויטרס)

דקה 61, פולין מאזנת ל-2:2: טירוף בבודפשט, תוך פחות 53 שניות. הפעם קמיל ז’ובז’יאק קיבל כדור נהדר על קו ה-16, חדר לרחבה ומול השוער ההונגרי כבש את שער השוויון.

הפולנים חוגגים (רויטרס)הפולנים חוגגים (רויטרס)

דקה 78, הונגריה עולה ל-2:3: דווקא אחרי שפולין חזרה למשחק, ההונגרים חזרו להוביל. סאלאי הרים מצד שמאל, הכדור החליק על ראשו של אדם לאנג והגיע לווילי אורבן, שכבש מקרוב את השלישי של נבחרתו.

דקה 82, פולין מאזנת ל-3:3: גבירותי ורבותי, רוברט לבנדובסקי. החלוץ קיבל את הכדור מאגף ימין כשהוא 14 מטרים מהשער, השתלט ברגל ימין, הוריד לעצמו ושיחרר טיל בשמאל שנעצר ברשת והעניק לנבחרתו נקודה חשובה שמנעה פתיחת קמפיין עם הפסד.

רוברט לבנדובסקי חוגג (רויטרס)רוברט לבנדובסקי חוגג (רויטרס)

דקה 94, הונגריה נשארת בעשרה שחקנים: רגע לפני שריקת הסיום מבשל השער הראשון של ההונגרים אטילה פיולה הורחק בצהוב שני.

עוד במסגרת הבית

אנדורה – אלבניה 1:0
כבש לאלבניה: ארמיר לניאני (41).

בית 10

המאנשאפט של יוגי לב, שמו מאחור את התבוסה 6:0 לספרד בליגת האומות ויצאו לדרך חדשה עם ניצחון קל שהובטח כבר בדקות הראשונות, אחרי פתיחה סוערת. רומניה השיגה ניצחון דחוק על צפון מקדוניה במשחק דרמטי ואילו ארמניה נהנתה מ-0:1 קטן בליכטנשטיין.

גרמניה – איסלנד 0:3

דקה 2, 0:1 לגרמניה: קימיץ’ קיבל את הכדור 25 מטרים מהשער של איסלנד, הכניס צ’יפ נפלא לגנאברי שביטל את מלכודת הנבדל של ההגנה, הוריד בחזה ומסר אחורה לגורצקה, שבנגיעה מתוך הרחבה בעט חד לפינה ופנימה.

הגרמנים חוגגים את הראשון מול איסלנד (רויטרס)הגרמנים חוגגים את הראשון מול איסלנד (רויטרס)

דקה 7, 0:2 לגרמניה: איזה פתיחה של המאנשאפט לקמפיין. שוב קימיץ’ היה אדריכל המהלך, הפעם עם הכנסת כדור נהדרת שחתכה את ההגנה האיסלנדית והגיעה לסאנה מעבר לקו ההגנה, הקיצוני של באיירן מינכן מסר הדר לאחור וקאי האברץ שחיכה כ-13 מטרים מהשער בעט בנגיעה פנימה ואחרי 6 דקות וחצי אנחנו ב-0:2.

שחקני גרמניה חוגגים אחרי השער של האברץ (רויטרס)שחקני גרמניה חוגגים אחרי השער של האברץ (רויטרס)

דקה 56, גרמניה עולה ל-0:3: אילקאי גונדואן קיבל את הכדור 18 מטרים מהשער, הטעה שחקן הגנה אחד, הטעה עוד אחד ומכ-20 מטרים שיחרר בעיטה חדה וחזקה לפינת השער ופנימה.

גונדואן בועט את השלישי (רויטרס)גונדואן בועט את השלישי (רויטרס)

עוד במסגרת הבית:

רומניה – צפון מקדוניה 2:3
כבש לרומניה: פלורין טנסה (28), ולנטין מיחאילה (50) ויאניס האג’י (85).
כבש לצפון מקדוניה: אדמי (82), טרייקובסקי (83).

ליכטנשטיין – ארמניה 1:0
כבש לארמניה: נוח פורמל (עצמי, 83).

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו