יום רביעי, 26.01.2022 שעה 13:00

טרופר: מדהים שאף קבוצה לא קרסה בקורונה

בתוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE שוחחנו עם שר התרבות והספורט על החזרת הקהל והבחירות הקרובות. התוכנית משודרת גם ברדיו חיפה ורדיו ירושלים

0 תגובות |
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' (מערכת ONE)
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' (מערכת ONE)

תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM). בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התוכנית משודרת גם כאן באתר.

והערב בתוכנית – דיברנו עם שר התרבות והספורט חילי טרופר על חזרת הקהל לאצטדיונים והניסיון להגדיל את כמות האוהדים במגרשים וכמו כן, עסקנו כמובן גם במשחקי שלב שמינית גמר גביע המדינה.

טרופר: מדהים שאף קבוצה לא קרסה בקורונה

שוחחנו עם שר התרבות והספורט, חילי טרופר, על הגדלת כמות הקהל שתורשה להיכנס למגרשי הכדורגל וכמו כן, על ההכנות לקראת הבחירות ועל האפשרות שלא ימשיך בתפקידו בממשלה הבאה.

ערב טוב חילי, מה שלומך לקראת הבחירות? הבנתי שאתה ביקרת את נתניהו על כך שלא שמעת ממנו לאורך כל התקופה בקשר לספורט למרות שהוא טען שזה כי הוא היה מרוצה מהעבודה שלך
“כל כמה חודשים הולכים לבחירות אבל נקווה שנקבל את התוצאה הכי טובה לעם ישראל. לא הכל פוליטיקה ואינטרסים, אבל לפעמים כן. ישבתי עם נתניהו בישיבות ממשלה ולא שמעתי ממנו מילה על הספורט, גם בהגדלת הפעימה השנייה של החזרת הקהל הוא לא היה מעורב. אם הוא לא התערב כי הוא מרוצה מהתפקוד שלי אז סבבה, אבל אני לא שמעתי מזה”.

השר חילי טרופר (איציק בלניצקי)השר חילי טרופר (איציק בלניצקי)

אוהדי הספורט לא מבינים למה קניונים כן ואוהדים לא, איך אתה מגיב לזה?
”גם עכשיו כשאנחנו מדברים התחום הכי פתוח עם הכי הרבה קהל זה הספורט והתרבות. חוף הים זה לא איזה אזור מגודר. אני רציתי שלפחות בפעימה הזאת יהיו לפחות 30 אחוז מהקהל, השגנו את זה כמעט במלואו, זה נגמר ב-5,000 צופים ובהמשך יהיה אפילו עוד. המטרה שלנו היא לפעול, אבל אם לפני כמה חודשים היו אומרים שיהיו העונה 5,000 אוהדים זה היה נחשב טוב. מיום ראשון הקרוב פרט למחוסנים יהיו גם בדיקות קורונה מהירות. אני חושב שאפשר היה יותר, אבל מבין את משרד הבריאות ומכבד את עמדתם, היעד הבא זה בעוד שבועיים להגדיל את כמות האוהדים עוד יותר לקראת הישורת האחרונה של העונה”.

מה יקרה אם בעוד שלושה חודשים נצטרך להחליף שר ספורט? כל מה שעשית יכול לרדת לטמיון
”צריך להשקיע בתשתיות ארוכות טווח ואני מטפל בזה, השקענו לשמחתי גם בשנה הזאת בכל הטירוף הזה הצלחנו להשקיע. תוכנית המאמנים למשל, אני דוגל בדרך שבה איכות התלמידים לא תעלה על איכות המורים, כך גם בספורט”.

איזה משרד אתה משאיר והאם לדעתך צריך לחלק את המשרד בין ספורט לבין תרבות ושיהיו שני שרים?
”לגבי חלוקת המשרדים אני חושב שלא צריך כל כך הרבה משרדים ואפשר להמשיך עם התרבות והספורט ביחד כי יש מנכ”ל וצוות מצוינים. לא הייתי מחלק לשני משרדים, אפשר להשאיר את זה ביחד ולחסוך קצת כספי ציבור”.

מה לגבי המנדטים? אתה מרגיש שהמצביעים שלכם מאמינים לכם?
”אנחנו רואים שאנחנו כבר לא באזור הסכנה ואנחנו לקראת 6-7 מנדטים, אז נקווה שזה יהיה כך. חלק גדול מהמצביעים שלנו, 70 אחוז מהמצביעים, מאמינים לנו, הם מבינים ששמרנו בתקופה הזאת על הדמוקרטיה. המספרים עולים”.

בנימין נתניהו ביציע הכבוד בטדי (איציק בלניצקי)בנימין נתניהו ביציע הכבוד בטדי (איציק בלניצקי)

מה קורה מבחינה כלכלית, מה מצב הכדורגל הישראלי?
”הקורונה פגעה בכולם, גם בספורט הישראלי, אבל זה די מדהים שאין קבוצה אחת שקרסה, לעומת הרבה ענפים אחרים. רשת הביטחון עבדה. כל האנשים שלגלגו על זה שהשקענו בספורט רואים עכשיו את התוצאות, אני מאוד שמח על זה שאף קבוצה לא קרסה”.

מה לגבי ספורט הנשים, כדורגל הנשים לא חשוב?
“אני מודה שבתוך כל הטירוף לא הגעתי לספורט הנשים כמו שצריך. מאוד מעניין אותי, ספורט נשים הוא חשוב, אבל יש מקומות בהם יש בעיה וזה דבר שמתחיל מגיל מאוד צעיר וצריך להגדיל את החשיפה ואת היסודות, יש הרבה שחקניות וצריך לעבוד על זה. אם אני אמשיך בתפקיד אני אעבוד על זה”.

מה לאחל לך? אתה יכול להתחייב שלא תשבו עם נתניהו?
”לקראת חג פסח אני מאחל שנצא מעבדות לחירות כולנו. חד משמעית אני יכול להגיד שלא נשב עם בנימין נתניהו”.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30