יום ראשון, 17.10.2021 שעה 22:56

אלימלך זכה בארד באליפות אירופה בגלישת רוח

עוד הישג ישראלי: הגולש זכה במדליית הארד בדגם ה-RSX בפורטוגל, אלוף העולם קירן בדלואה זכה שוב בזהב כשסיים ראשון. קטי ספיצ'קוב במקום 9 הכללי

0 תגובות |
אופק אלימלך (צילום: João Costa Ferreira - osga_photo)
אופק אלימלך (צילום: João Costa Ferreira - osga_photo)

אחרי ההישג הנהדר במפרשיות 470 מעורב, עוד הישג אדיר בכחול-לבן בגלישת הרוח הישראלית. אופק אלימלך זכה הערב (שבת) במדליית הארד באליפות אירופה בגלשני רוח בדגם ה-RSX. הישראלי שהבטיח את מקומו בפודיום עוד לפני השיוט האחרון בפורטוגל, סיים במקום השביעי בשיוט המדליות והשלישי בכללי.

אלימלך הגיע לשיוט המדליות כשהוא מדורג במקום הראשון בתחרות, תוך שהקדים את אלוף העולם קירן בדלואה ההולנדי שדורג במקום השני. אלימלך רשם תחרות מצוינת, כאשר סיים שלוש פעמים כמנצח בשיוטים השונים והיה יציב יחסית בעשירייה המובילה במהלך ימי התחרות. בסופו של דבר, ההולנדי זכה שוב בזהב וגם מתיאה קמבוני האיטלקי שסיים שני הקדים את אלימלך. בתחילה הוכרז כי אלימלך סיים כסגן אלוף אירופה, אך מבירור של התוצאות נקבע בסופו של דבר כי זכה בארד.

אופק אלימלך (צילום: איגוד השייט)אופק אלימלך (צילום: איגוד השייט)

בשיוט המדליות השתתף גם יואב כהן, אלוף אירופה לשעבר, שהתחיל חזק את התחרות אך פסל בזינוק לשיוט השלישי ורק אמש שיפר משמעותית את הדירוג שלו בתחרות כך שהצליח להתברג בשיוט המדליות מהמקום השמיני, וסיים בסופו של דבר במקום החמישי בשיוט המדליות ושישי בתחרות כולה. קטי ספיצ’קוב השתתפה בשיוט המדליות באליפות אירופה לנשים וסיימה במקום השמיני במקצה והתשיעי בסך הכול בתחרות.

הנבחרת גלישת הרוח של גור שטיינברג שוב מספקת את הסחורה בזמן אמת, הרי שבאליפות אירופה הקודמת יואב כהן זכה במדליית הזהב ושחר צוברי בכסף. שניהם מתחרים על הכרטיס האולימפי לטוקיו, אבל המאבק ביניהם יוכרע ולאליפות אירופה הנוכחית אין השפעה עליו, כך שאלימלך יסתפק רק במחמאות ולא יזכה להתחרות ביפן. 

שטיינברג אמר: "שיוט המדליות היום היה גדול עלינו, הלך קשה כבר מהזינוק. בנוסף האופציות הטקטיות נסגרו אחת אחרי השנייה. בסיכום של כל התחרות, הנבחרת חזקה ומוכיחה את עצמה. כאשר צוברי פצוע אופק אלימלך עשה את העבודה והשאיר אצלנו מדליה. כהן מוכיח שגם הוא מועמד חזק לאולימפיאדה, התחיל את התחרות עם פסילה ומצב קשה ומסיים במקום שישי מכובד”.

שי בובר, יו”ר איגוד השייט, אמר: “ברכות לגור שטיינברג, שנבחרת הגלישה שלו ממשיכה לספק את הסחורה. איגוד השייט תמך לכל אורך הדרך בעבודה בנבחרות, כאשר בתחרות הקודמת יואב כהן ושחר צוברי היו על הפודיום ועכשיו אופק אלימלך. תודה גדולה גם למנהל המקצועי של הנבחרת אלי צוקרמן. אנחנו מחכים לאליפות העולם בקאדיס, ספרד, שם יוכרע הנציג שלנו למשחקים האולימפיים".

גארבג' טיים חוזרת עם שחקן מגולגל בבוריטו
אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי