יום ראשון, 19.05.2024 שעה 05:56
ליגת העל 23-24
 פלייאוף עליון 
7925-7034מכבי ת"א1
7125-7134מכבי חיפה2
6132-5334הפועל ב"ש3
5644-4634הפועל חיפה4
4340-3634מכבי בני ריינה5
4043-3334בני סכנין6
 פלייאוף תחתון 
4339-3833הפועל ירושלים1
3956-4332מכבי פ"ת2
3745-2933מ.ס אשדוד3
3649-2833הפועל חדרה4
3539-4432בית"ר ירושלים5
3547-3332מכבי נתניה6
3351-3533הפועל ת"א7
2448-2432הפועל פ"ת8
לוח משחקים
 • הפועל חיפה
 • 2 - 1
 • בני סכנין
 • הפועל ב"ש
 • 1 - 2
 • מכבי בני ריינה
 • מכבי חיפה
 • 1 - 0
 • מכבי ת"א
 • הפועל חדרה
 • 1 - 0
 • הפועל ת"א
 • מ.ס אשדוד
 • 1 - 3
 • הפועל ירושלים
 • הפועל פ"ת
 • ראשון, 19/05, 20:00
 • מכבי נתניה
 • בית"ר ירושלים
 • שני, 20/05, 20:00
 • מכבי פ"ת

עד שנחזור: כל אחוזי ההצלחה עם וללא האוהדים

בזמן שהקהל מחכה, בדקנו את הישגי הקבוצות מול יציעים ריקים ומלאים: השיפור במכבי חיפה, הדעיכה בבית"ר, וגם: האלופה ומי רשמה את ההבדל הכי קיצוני?

|
אוהדי הכדורגל בארץ (מערכת ONE)
אוהדי הכדורגל בארץ (מערכת ONE)

אוהדי הכדורגל הישראלי סופרים את הימים עד אשר יוכלו לחזור סוף סוף, ואחרי שנה, למגרשים. מאז תחילת חודש מרץ בשנה שעברה, לא נכנסו אוהדים לאצטדיונים בעקבות התפשטות נגיף הקורונה וכעת, כשהממשלה אישרה את המשך תוכנית היציאה, כל הענף התמלא תקווה שנראה בקרוב יציעים מתמלאים בחיים, בקהל ובאווירה.

אז לפני שזה באמת יקרה, ONE בדק עבורכם מה עשו הקבוצות שלכם בלעדיכם, כשצפיתם מהבית. אז נכון, מעבר לעובדה שאין קהל ביציעים ישנם לא מעט גורמים אחרים שמשפיעים על הצלחה/כישלון של קבוצה, כמו איכות הסגל, הצוות המקצועי, התקציב, פציעות וכדומה, אך ייתכן שגם הנתונים היבשים שיוצגו לפניכם יכולים ללמד על ההשפעה של שינוי הסטטוס ביציעים, למה שקורה על הדשא.

התגעגעתם ליציעים? בקרוב אנחנו שם

הנתונים של הקבוצות מתייחסים למצב המקביל אשתקד, עד משחקי הפלייאוף (למעשה עד הנקודה שקהל עוד הורשה להיכנס למגרשים) בהשוואה להישגים של הקבוצות השנה ללא קהל, עד המחזור ה-22 – לפי דירוג הקבוצות ערב המחזור ה-23.

מכבי חיפה – אחוזי ההצלחה בבית צמחו ב-20% ללא הקהל

אולי זה יפתיע אתכם, אבל עד לפלייאוף בעונה הקודמת הקבוצה מהכרמל הוליכה את הטבלה וצברה הכי הרבה נקודות במשחקי הבית שלה (29). מכבי ת"א שזכתה באליפות השיגה כמות זהה, אך יחס השערים שלה במשחקי הבית היה נמוך יותר (13:36 ירוק לעומת 2:21 צהוב). למעשה, הירוקים עמדו על 74% הצלחה במשחקי הבית עם קהל, כשהעונה הם צברו 31 נקודות בבית (2 יותר) ב-11 משחקים (2 משחקים פחות) ואחוזי ההצלחה עומדים על 94% (!) בבית ללא קהל. האם דווקא היעדרותם של האוהדים הירוקים מהווה גורם להצלחת הקבוצה?

בשקלול כל המשחקים (בית וחוץ) ללא קהל העונה, הירוקים עומדים על 76% הצלחה, לעומת 74% בעונה הקודמת עם קהל. לא הבדל כזה משמעותי, כשנתוני המנהלת הראו כי הקהל הירוק הגיע למשחקי החוץ במספרים הגדולים ביותר בליגה.

אוהדי מכבי חיפה. מלחיצים את הקבוצה? (רדאד ג'בארה)אוהדי מכבי חיפה. מלחיצים את הקבוצה? (רדאד ג'בארה)

מכבי תל אביב – משחקי הבית לא הושפעו מהיעדר הקהל

אלופת המדינה עשתה עונה אדירה ב-2019/20, כשכמעט ולא ספגה שערים ושלטה ביד רמה בליגה. כמה ההצלחה שלה נזקפת גם לזכות אוהדיה? בואו נראה. במשחקי הבית בעונה שעברה עם קהל, הצהובים של ולדימיר איביץ' דאז השיגו 74% הצלחה לעומת 73% הצלחה השנה – זאת אומרת, אין הבדל משמעותי כשהצהובים משחקים בבלומפילד עם הקהל או בלעדיו.

בשקלול הכללי של משחקי הבית והחוץ התל אביבים השיגו 82% הצלחה עם הקהל הצהוב-כחול, כשבעונה הנוכחית, ללא האוהדים, הם עומדים על 72% הצלחה. ירידה של 10% הצלחה במשחקיהם ללא האוהדים.

אוהדי מכבי תל אביב. לא הייתה השפעה לחסרונם (רדאד ג'בארה)אוהדי מכבי תל אביב. לא הייתה השפעה לחסרונם (רדאד ג'בארה)

מ.ס אשדוד – צמיחה מטורפת במשחקי הבית ללא הקהל

אחת ההפתעות הגדולות ביותר השנה היא כמובן הקבוצה של רן בן שמעון. בעונה הנוכחית, ללא קהל באצטדיון הי"א, השיג המועדון מעיר הנמל 73% הצלחה – נתון מדהים עבורו (כזכור האשדודים ניצחו בבית גם את מכבי חיפה וגם את מכבי ת"א). לעומת זאת בעונה החולפת עם קהל השיגו באשדוד 38% הצלחה בלבד – צמיחה של 35% (!). יש לציין כי בדרך כלל, ובמיוחד במשחקים מול הגדולות, רוב הקהל בי"א הוא של הקהל האורח שנותן לקבוצתו אווירה ביתית יותר. אפשר לראות שייתכן ויש השפעה ישירה על הקבוצה הזו עם קהל ובלי.

גם בנתונים הכלליים של משחקי הבית והחוץ, ישנו זינוק. אשדוד של העונה שעברה צברה 36% הצלחה עם קהל, לעומת 53% הצלחה השנה – גידול של 17% הצלחה.

אוהדי מ.ס אשדוד. צמיחה מדהימה בלעדיהם (שחר גרוס)אוהדי מ.ס אשדוד. צמיחה מדהימה בלעדיהם (שחר גרוס)

מכבי פתח תקווה – מצליחה יותר ללא האוהדים

יש לציין שהקבוצה שיחקה בעונה שעברה בליגה הלאומית ובאופן טבעי כמות הקהל וההשפעה שלו קטנה יותר מליגת העל. לכן ההשוואה נעשתה לעונת המשחקים 2018/19 ויש לקחת בחשבון שהמלאבסים ירדו ליגה באותה עונה, אך כמות הצופים הייתה משמעותית גדולה יותר (בעיקר בעקבות קהל החוץ). כמו כן, עד נקודת הספירה (הפלייאוף) הכחולים היו מעל הקו האדום.

במשחקי הבית עם קהל של הקבוצה מאם המושבות הושגו 33% הצלחה בלבד, לעומת 48% הצלחה העונה ללא קהל. בשקלול, המלאבסים השיגו 50% הצלחה ללא קהל לעומת 36% הצלחה בתקופה עם האוהדים.

אוהדי מכבי פ"ת. גם המלאבסים מסתדרים היטב ללא נוכחותם (אחמד מוררה)אוהדי מכבי פ"ת. גם המלאבסים מסתדרים היטב ללא נוכחותם (אחמד מוררה)

הפועל באר שבע – לא אותו דבר בלי הקהל האדום

אם לא די שאין קהל, את רוב העונה השחקנים של רוני לוי העבירו באצטדיון טדי בעקבות שיפוץ טוטו טרנר. בכל מקרה, הקהל האדום לא עשה את הדרך לבירה וראה את קבוצתו מהטלוויזיה משיגה 42% הצלחה בלבד במשחקי הבית, לעומת 72% הצלחה בתקופה המקבילה עם אוהדים ביציעים. שינוי משמעותי של 30% בלי הקהל האדום.

באופן כללי ובשקלול משחקי הבית והחוץ, הבאר שבעים השיגו 56% הצלחה בעונה שעברה עם קהל לעומת 48% הצלחה העונה ללא הקהל. גם פה אפשר לראות שהקבוצה הלכה אחורה וייתכן שהיעדר הקהל הוא חלק מהפגיעה בצבירת הנקודות שלה.

אוהדי הפועל באר שבע. חסרונם משפיע על צבירת הנקודות (מרטין גוטדאמק)אוהדי הפועל באר שבע. חסרונם משפיע על צבירת הנקודות (מרטין גוטדאמק)

מכבי נתניה – עלייה קטנה בהצלחה ללא הקהל

היהלומים של ריימונד אטוולד השיגו בעונה שעברה, עם קהל, 46% הצלחה במשחקי הבית שלהם. לעומת זאת העונה, הצהובים-שחורים צברו 48% הצלחה. לא הבדל משמעותי במיוחד. באופן כללי, נתניה השיגה 40% הצלחה בעונה החולפת עם קהל במשחקי הבית והחוץ יחד, לעומת 45% השנה – עלייה של 5% הצלחה ללא קהל.

אוהדי מכבי נתניה. הבדל קטן בעקבות חסרונם (רדאד ג'בארה)אוהדי מכבי נתניה. הבדל קטן בעקבות חסרונם (רדאד ג'בארה)

בית"ר ירושלים – הקבוצה הצליחה פחות משמעותית כשהקהל שלה יושב בבית

הקבוצה מהבירה ידועה בחיבור הקוסמי שלה עם אוהדיה ובאווירה שטדי מייצר. במבחן הסטטיסטיקה הירושלמים השיגו 59% הצלחה עם הקהל במשחקי הבית, לעומת, שימו לב – 30% בלבד העונה ללא קהל. הבדל מטורף של 29% הצלחה לרעה במשחקי הבית.

הקהל הירושלמי ידוע ככזה שמלווה את הקבוצה במספרים גדולים גם במשחקי החוץ, כאשר בשקלול של משחקי הבית והחוץ העונה, ללא אוהדים, אחוזי ההצלחה של בית"ר עומדים על 44%. לעומת זאת בעונה שעברה, עם קהל, האחוזים עמדו על 63%, הבדל של 19% לרעה בלי האוהדים.

אוהדי בית"ר ירושלים. הבדל ברור בין הצלחת הקבוצה להיעדרם (אורן בן חקון)אוהדי בית"ר ירושלים. הבדל ברור בין הצלחת הקבוצה להיעדרם (אורן בן חקון)

הפועל חיפה – באופן כללי, הבדל קל לרעה מהיעדר הקהל

המועדון של יואב כץ צבר העונה בסמי עופר, ללא האוהדים, 45% הצלחה. לעומת זאת אשתקד עם האוהדים צברו האדומים-שחורים 46% הצלחה – אין הבדל קריטי. באופן כללי ושקלול משחקי הבית והחוץ צברה החבורה מהכרמל 47% הצלחה עם הקהל, לעומת 42% העונה ללא האוהדים, הבדל של 5% לרעה.

אוהדי הפועל חיפה. השפעה קלה לרעה (עמרי שטיין)אוהדי הפועל חיפה. השפעה קלה לרעה (עמרי שטיין)

עירוני קריית שמונה – מצליחה יותר ללא אוהדים ביציעים

הקבוצה של קובי רפואה השיגה העונה במשחקי הבית שלה 46% הצלחה ללא הקהל הצפוני, כשבתקופה המקבילה אשתקד השיגה 41% עם קהל. באופן כללי המועדון של איזי שרצקי צבר בעונה החולפת, עם אוהדים ביציעים, 28% הצלחה לעומת 44% השנה ללא קהל באצטדיונים. הצפוניים מצליחים ב-16% הצלחה יותר ללא קהל ביציע.

אוהדי קריית שמונה. הקבוצה מצליחה יותר בלעדיהם (ניסן עייש)אוהדי קריית שמונה. הקבוצה מצליחה יותר בלעדיהם (ניסן עייש)

הפועל חדרה – הצלחה פחותה במצב של אי נוכחות קהל ביציע

הקבוצה האדומה, שמשחקת את משחקי הבית שלה באצטדיון נתניה, השיגה העונה בביתה ללא קהל 39% הצלחה. בתקופה המקבילה אשתקד, עם הקהל האדום, השיגה חדרה 46% הצלחה – זאת אומרת ישנה ירידה של 7% לרעה מהיעדר אוהדים. בצורה כללית (משחקי הבית והחוץ), חדרה השיג בעונה החולפת עם הקהל 43% הצלחה לעומת 36% הצלחה העונה ללא קהל.

אוהדי הפועל חדרה. חסרים לקבוצה (רדאד ג'בארה)אוהדי הפועל חדרה. חסרים לקבוצה (רדאד ג'בארה)

הפועל תל אביב – ירידה משמעותית בצבירת אחוזי ההצלחה בלי הקהל

גם האדומים ידועים בהשפעה הרבה שיש לאוהדיהם על הקבוצה. בעונה החולפת, עם הקהל האדום ביציעים, הפועל השיגה בבלומפילד 49% הצלחה, לעומת 30% הצלחה בלבד העונה ללא קהל. הבדל מדהים של 19% לרעה בצבירת אחוזי ההצלחה כשהקהל יושב בבית.

באופן כללי בשילוב משחקי הבית והחוץ, החבורה של ניר קלינגר צברה העונה הנוכחית 36% הצלחה בלבד. בעונה שעברה ועם תמיכה של אוהדים השיגו האדומים 49% הצלחה – פער של 13%.

אוהדי הפועל תל אביב. בלומפילד לא אותו דבר בלעדיהם (שחר גרוס)אוהדי הפועל תל אביב. בלומפילד לא אותו דבר בלעדיהם (שחר גרוס)

הפועל כפר סבא – שיפור במשחקי הבית בלי הקהל

המועדון של יצחק שום צבר העונה, ללא קהל, 39% הצלחה במשחקי הבית, לעומת 33% בעונה החולפת, כשהקהל היה ביציעים. זאת אומרת שהירוקים, שמארחים באצטדיון המושבה ולא בביתם בלויטה, דווקא שיפרו את אחוזי ההצלחה בביתם ללא הקהל. באופן כללי, כפר סבא צברה 33% הצלחה העונה לעומת כמות זהה (33%) בעונה שעברה כשהקהל היה ביציעים.

אוהדי הפועל כפר סבא. הקבוצה משתפרת ללא נוכחותם (אחמד מוררה)אוהדי הפועל כפר סבא. הקבוצה משתפרת ללא נוכחותם (אחמד מוררה)

בני יהודה תל אביב – שיפור משמעותי במשחקי הבית כשהקהל יושב בבית

הזהובים משכונת התקווה נמצאים באחת העונות החלשות שלהם בשנים האחרונות, אך דווקא אצטדיון בלומפילד מביא להם את מרבית הנקודות, המעטות, שהם צברו השנה. במשחקי הבית העונה, ללא קהל, הכתומים צברו 42% הצלחה לעומת 23% בעונה החולפת. שיפור של 19% במשחקי הבית כשהקבוצה משחקת ללא הקהל הכתום. באופן כללי ושילוב משחקי הבית והחוץ, בעונה החולפת (עם קהל ביציע) בני יהודה צברה 43% הצלחה, כשהשנה בלי קהל היא צברה 32% הצלחה בלבד.

אוהדי בני יהודה באימון. דווקא בלעדיהם הזהובים מצליחים יותר בבית (שחר גרוס)אוהדי בני יהודה באימון. דווקא בלעדיהם הזהובים מצליחים יותר בבית (שחר גרוס)

בני סכנין – בשילוב הבית והחוץ, יתרון קל למשחקים ללא קהל

כמו במקרה של מכבי פתח תקווה, גם בני סכנין שיחקה בעונה שעברה בליגה הלאומית ולכן נתייחס לנתונים מהתקופה המקבילה של עונת 2018/19. במגרש הביתי האדומים צברו עם קהל ביציעים 28% הצלחה, כשהעונה בדוחא הם צברו 21% - ירידה של 7%. באופן כללי, בעונה עם הקהל (במשחקי הבית והחוץ) צברה סכנין 27% כשהעונה, ללא קהל, היא עומדת על 30% הצלחה, שיפור של 3%.

אוהדי בני סכנין. יתרון קל למשחקים ללא קהל (אורן בן חקון)אוהדי בני סכנין. יתרון קל למשחקים ללא קהל (אורן בן חקון)
אסור לפספס
נגןמצאו שיטה לשבור את השיא במכונת כדורסל
מצאו שיטה לשבור את השיא במכונת כדורסל
נגןאתם קלטתם את התרגיל של מירן בוזגלו?
אתם קלטתם את התרגיל של מירן בוזגלו?
נגןכוכב הטיקטוק שהקפיץ את זלאטן למספרת
כוכב הטיקטוק שהקפיץ את זלאטן למספרת
נגןהחצוצרן של טוטנהאם מנגן על גג האצטדיון
החצוצרן של טוטנהאם מנגן על גג האצטדיון
כדורגל ישראלי חדשות
ליגת העל
ליגה לאומית
ליגות נמוכות
גביע המדינה
גביע הטוטו
גביע הטוטו לאומית
ליגת העל לנוער
נוער וילדים NEXT ONE
ספורט תיכוניים
ליגת ''יעז'' פוצ'יוולי
נבחרת ישראל
ליגת העל לנשים
הליגה הלאומית לנשים
התאחדות/שופטיםכדורגל עולמי חדשות
ליגה ספרדית
ליגה איטלקית
ליגת האלופות
הליגה האירופית
קונפרנס ליג
ליגה אנגלית
ליגה גרמנית
ליגה צרפתית
ליגה בלגית
ליגה הולנדית
ליגה רוסית
ליגה טורקית
ליגה יוונית
ליגה קפריסאית
ליגה סקוטית
ליגה פורטוגלית
ליגה שווייצרית
ליגה אוסטרית
ליגה פולנית
ליגה ארגנטינאית
ליגה ברזילאית
יורו 2024
ליגת האומות
מוקדמות יורו 24
מונדיאליטו
יורו עד 21
ליגות נוספותכדורסל ישראלי חדשות
ליגת ווינר סל
גביע המדינה
גביע ווינר
לאומית גברים
ליגת ווינר אתנה נשים
ליגת התיכונים
נבחרת ישראלכדורסל עולמי
חדשות
NBA
יורוליג
יורוקאפ
ליגת האלופות של פיב''א
ליגה ספרדית
ליגה יוונית
ליגה איטלקית
ליגה טורקית
ליגה אדריאטית
/* LAST / NEXT ROUNDs */