יום שבת, 13.08.2022 שעה 02:45

מתעמלת חלתה - ובאיגוד דרשו שתופיע לבירור

חברת הנבחרת האמנותית נדבקה בווירוס הקורונה וזומנה לשיחת וידיאו עם היועמ”שית. אמה תקפה: “הודעה שטנית”. באיגוד הגיבו: “אנחנו נוהגים באחריות”

|
אופיר דיין, אירה ויגדורצ'יק ורחלי ויגדורצ'יק (חגי מיכאלי)
אופיר דיין, אירה ויגדורצ'יק ורחלי ויגדורצ'יק (חגי מיכאלי)

חולה בווירוס הקורונה בנבחרת ההתעמלות האמנותית של ישראל יצרה מהומה בענף. חברת הנבחרת, אופיר דיין, נמצאה חיובית לקורונה אמש (שני) ובאיגוד ההתעמלות החליטו לעצור את פעילות הנבחרת ולדרוש כי תופיע לבירור מול היועצת המשפטית. בעקבות זאת, אמה של המתעמלת תקפה בזעם את האיגוד על ההחלטה.

בסוף השבוע האחרון המתעמלת אופיר דיין בת ה-21 סבלה מכאבי ראש במהלך מחנה אימונים שקיימה הנבחרת במכון וינגייט. בחלוף כמה שעות, חום גופה עלה - והיא נלקחה לבדיקת קורונה. בבדיקה התגלה כי היא חיובית לווירוס הקורונה, ועל כן נכנסה לבידוד ועברה חקירה אפידמיולוגית על ידי משרד הבריאות. בעקבות זאת, הוחלט באיגוד לעצור את פעילות הנבחרת, לבודד את המתעמלת ולשלוח אותה לביתה.

אך בזה לא הסתפקו באיגוד. בעוד שדיין שוהה בביתה וסובלת מחום גבוה, חולשה וכאבים, היא קיבלה פנייה ממנכ”לית האיגוד שרית שנער בהודעה, בה נכתב: “היי אופיר. מה שלומך, מקווה שאת מרגישה בטוב. צר לי להפריע לך אבל היועצת המשפטית עורכת בימים אלו בדיקה קפדנית בנוגע להדבקה שקרתה אצלנו והיא מבקשת לזמן אותך לבירור בגלל מידע שהתקבל ממשרד הבריאות. מבקשת לתאם בזום, זה לא יהיה ארוך, מחר”.

להודעה הזו הגיבה אמה של המתעמלת, איילת לויט, שהשיבה: “שרית, כרגע אופיר הראתה לי את ההודעה ששלחת. את חצופה ברמות בלתי נתפסות. הילדה שלי חולה ובקושי מחזיקה עצמה ערה, עם חום ותסמינים. מאיפה החוצפה לזמן אותה במצב הזה לבירור דחוף עם לא פחות מאשר החוקרת האפדימיולוגית הבכירה - היועצת המשפטית של האיגוד. מי היא היועצת המשפטית שתעשה איזושהי חקירה אפדימיולוגית? מי היא שתטריד את הבת שלי על מיטת חוליה ותפריע לה בהחלמה? תלחיץ אותה? לא מבינה מה את חושבת להשיג? אולי את רוצה להעמיד אותה לוועדת משמעת אחרי הבירור למה היא חלתה? היא אשמה שיש קורונה בישראל והיא נדבקה?”.

איילת לויט הוסיפה וכתבה: “גם אני חיובית לקורונה לידיעתך. ועוד כמה וכמה אנשים במדינה. הדבר היחיד כאיגוד שהיה עלייך לכתוב לה אם כבר זה איחולי החלמה מהירה וחזרה מהירה לבריאות ולאימונים. תתביישי לך. תפני לסינים עם היועצת המשפטית שתברר למה יש קורונה. דרך אגב הבנתי ששלוש בנות מהג’וניור מאומתות. מעניין אם קיבלו הודעה שטנית שכזו. את בושה”.

מאיגוד ההתעמלות נמסר בתגובה: “אנו נוהגים בשיא האחריות כדי לדאוג לבריאות המתעמלות, המאמנות והצוות - משכך אנו נוהגים כל העת לערוך בדיקות לגילוי קורונה, משנתגלתה מתעמלת ‘מאומתת’ - בודדה הקבוצה והאימונים של המתעמלות הבריאות נמשכו בהתאם להנחיות הקפדניות של משרד הבריאות כולל בידוד אקטיבי. כמובן שחלה עלינו חובה לברר אצל המתעמלים, המאמנים והצוות איך היה מנגנון ההדבקה על מנת ללמוד את הנושא ולשפר להמשך כדי שנוכל להוריד את רמת התחלואה”.

עוד הוסיפו באיגוד: “נספוג באהבה כל הטחת עלבונות, לא מוצדקת על כך שבסך הכל רצינו לדאוג לבריאות המתעמלות, המאמנות והצוות. צר לנו שגילוי אחריות זה מתקבל בקוצים במקום בהערכה הראויה לנו הפועלים למלא את תפקידנו הקשה באופן האחראי ביותר. נאחל בריאות טובה לכולם”.

גורמים באיגוד הבהירו כי “לא מדובר בבירור משמעתי, אלא בהליך בדיקה פנימי ושכיח שנעשה בכל אירוע מסוג זה”.

אמה של המתעמלת, איילת לויט, הגיבה: “תגובת האיגוד היא שוב מסך עשן שמסתיר במילים יפות ומכובסות את האמת העצובה. כאיגוד הדואג באמת לספורטאיות היה עליהם לדאוג לחיסונים מרוכזים לכל הקבוצה עוד הרבה קודם כשהגיעו החיסונים לישראל. בפועל הבת שלי שהיא בת 21 התחסנה חיסון ראשון עצמאית רק לפני פחות משבועיים כשפתחו את החיסונים לצעירים בשכבת הגיל שלה במתחם ציבורי כללי לכל חברי הקופות בעיר חולון.

“עד עכשיו במשך ארבע וחצי שנים לא הייתה מעטפת רפואית אמיתית לבנות של הנבחרת. רק עכשיו לפני שבועיים בהחלטה של הוועד האולימפי ובמימונו, נכנסו ד”ר יוני ירום והתזונאי ליאור נרקיס למשבצת החשובה, ערכו בדיקות דם מקיפות לבנות של הנבחרת, בחנו לעומק את הממצאים ודואגים לטיפול, מתן תוספים,  בקרה, הנחיות להורים. המדדים של אופיר היו קטסטרופלים: המוגלובין ברצפה, כדוריות דם ברצפה, חוסר בויטמין D, טוסטסטורון נמוך וזה ממשיך. פלא איך היא עומדת על הרגליים ומתאמנת 12 שעות ביום. פלא איך לא נדבקה עם גוף כה פגיע עוד הרבה קודם. לא בירור מול היועצת המשפטית איך היא נדבקה - להדגיש, יועצת משפטית וכל ההשלכות והמשמעויות של התפקיד הזה - נדרש, אלא וועדת חקירה למה האיגוד מזניח וזונח את הילדות האלה במשך שנים”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו