יום שבת, 22.01.2022 שעה 20:28

כלפון: נערכים לחזרת הקהל בתחילת חודש מרץ

בתוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE דיברנו עם יושב ראש מנהלת הליגות ודיברנו על התכניות לחזרת הקהל. התוכנית משודרת גם ברדיו חיפה ורדיו ירושלים

0 תגובות |
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' בתכנית הספורט (מערכת ONE)
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' בתכנית הספורט (מערכת ONE)

תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM). בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התוכנית משודרת גם כאן באתר.

ארז כלפון: “מקווים להגיע ל-100 אחוז חיסון בכדורגל”

בפתיחת התכנית דיברנו עם יושב ראש מנהלת הליגות, ארז כלפון.

ערב טוב ארז כלפון, השלמת עם אורן חסון?
“זה לא מה שחשוב עכשיו, בוא נתקדם לדברים הרציניים”.

אתם מתכוננים לחזרת הקהל?
“אנחנו דחינו את התקנות שהונחתו עלינו ביום אחד, ואנחנו מראש תכננו להיערך לחזרת הקהל ב-7 לחודש. המתווה שלנו הוא פשוט. תחלק את האצטדיון ל-4 או ל-2. לדוגמא, סמי עופר, בלומפילד וטדי, אנחנו מדברים על כל יציע כאירוע. כל יציע האוהדים מגיעים ממקום אחר. מבחינתי אין שום יכולת להידבק בין היציעים, לא בגלל המרחק ולא בגלל האוויר הפתוח. זה מה שהסברנו לאנשי משרד הבריאות”.

“למשל אצטדיון בלומפילד, כל יציע יכול להכיל שליש כמות. כל יציע שליש. כניסת הקהל והישיבה היא במרחק מהיציעים השונים, ולכן לא צריך להסתכל עליהם כאצטדיון אחד”.

האם גם כאלה שלא יתחסנו יכולים להיכנס?
קודם כל משרד הבריאות עדיין לא קיבל את עמדתנו והם עומדים על הכמות של ה-500 איש, ובסוף השבוע יהיה סיור עם אנשי משרד הבריאות. המשטרה תומכת במתווה שלנו ויכולה לעמוד בו. כרגע משרד הבריאות לא מוכן לדון בילדים מתחת לגיל 16 שהם לא מחוסנים. אני מאוד מקווה שאחרי שנתחיל עם הפיילוט של השליש נוכל לסגור את נושא הילדים עם בדיקות מהירות, והדור הצעיר שהוא הכי חשוב לנו, אני מקווה שהוא יוכל להיכנס בשלב הבא”.

מה החוקים לגבי אוהדים שנכנסים?
“אנחנו צריכים לשנות חלק מהתקנות כי דין ספורט זה לא דין תיאטרון. אנחנו נבקש שאפשר יהיה לעמוד, אנחנו נדאג לשמור על מרחק מאוהד לאוהד. אנחנו נבקש מכל יציע להגיע בשעה אחרת. כמובן מסיכה לאורך כל המשחק. האוהדים יצטרכו לבוא עם בקבוק מים מהבית, לא יקרה כלום אם לא יאכלו בזמן משחק, לפחות בהתחלה”.

ארז כלפון (רדאד ג'בארה)ארז כלפון (רדאד ג'בארה)

מה אחוז המתחסנים בקרב השחקנים?
“אנחנו מתקרבים ל-80 אחוז מתחסנים בקרב השחקנים. מי שלא יתחסן, הקבוצה תצטרך להיערך עם שחקני נוער במקום, כי שחקן שלא מחוסן ונחשף לחולה קורונה, יהיה חייב ללכת לבידוד של שלושה שבועות. ההיענות גדולה, אבל כל עוד אין 100 אחוז זה לא מספיק”.

מה הסיבות שיש כאלו שלא התחסנו?
“עדיין לא ניתחנו את זה. אנחנו מקווים להגיע ל-100 אחוז. טובי הרופאים בדקו את החיסונים, אנחנו בוודאי לא יכולים להכריח, אבל שחקנים צריכין להבין את המשמעות של הבידוד הביתי אם הם לא מחוסנים”.

בתחושה האישית שלך, אתה מרגיש שאנחנו לקראת תקופה חדשה?
“אני מאוד מאוד מקווה. מאנשי משרד הבריאות אני מבין שהחיידק הדרום אפריקאי מאוד מדאיג אותם וגם נושא האנשים שלא מתחסנים. אני מאמין שאם כל האזרחים יעשו את החיסונים אנחנו נצא מהקורונה. אני אופטימי”.

אתה נשאר בכדורגל?
“נסיים את המשימות החשובות, אני לא חשוב עכשיו. איו לי חוזה, וכל עוד אני תורם ויכול לתרום לקבוצות ולכדורגל. אנחנו נסיים את המשימות הכבדות שעומדות לפנינו, נביא את הליגה לסיומה. הכדורגל הוא לא העיסוק המרכזי שלי. על העתיד נדבר בסיום העונה”.

יואב כץ: “העונש שקיבלנו הוא אבסורד”

בהמשך התכנית דיברנו עם בעלי הפועל חיפה, יואב כץ.

מה שלומך יואב כץ?
“אני מרגיש טוב. יש לנו סופות שלגים ומאוד קר כאן, אבל אני דווקא נהנה מהשלג”.

מה דעתך על ההגרלה בגביע?
“תראי, זה לא הגרלה קלה, אבל אפשר לנצח. זה אפשרי. אני מקווה שלא נפסיד לסכנין במחזור הקרוב. הקבוצה שלנו סובלת מחוסר יציבות, זאת שנה מאוד קשה, יש חולי קורונה, עכשיו יש מורחקים. העונש הזה יותר גרוע מההפסד. אנחנו קיבלנו עונש יותר גדול ממכבי חיפה. הם אלו שהתחילו, הם עשו פרובוקציה, ואנחנו קיבלנו את העונש וזה אבסורד”.

אני רואה את המשחקים שלכם, וההגנה שלכם לא טובה. למה לא צירפתם בלמים?
“השחקן שחשבו להביא אותו, אם היו מביאים אותו, היינו צריכים לוותר על התמיכה של משרד האוצר, אז זה לא הגיוני. אנחנו בחלון ההעברות הבאנו שחקן אחד, לפני כן צירפנו את ברסקי וחנן ממן כי היו לנו בעיות בהתקפה. יש לנו 4 בלמים מצוינים, לצערי כולם נפצעו”.

יואב כץ (עמית מצפה)יואב כץ (עמית מצפה)

אתה חושש מירידת ליגה?
“ברגע שאתה בפלייאוף התחתון, אתה צריך להבין שיש אחוז מסוים שתרד ליגה, אבל אנחנו נתגבר על זה אפילו אם נהיה בפלייאוף התחתון”.

זאת השנה שהשקעת אולי הכי הרבה כסף, והתוצאות לא משהו.
“התוצאות עדיין לא טובות, אבל יש עוד גורמים. את הקורונה והפציעות אף אחד לא ציפה, ו-13 הרחקות ממשחקים בטח ובטח אף אחד לא ציפה”.

מה הסוד של הפועל חיפה? התנאים במחלקת הנוער וההשקעה היא אפס, לעומת כמות השחקנים שאתם מעלים לבוגרים.
“אני לא חושב שאתה צודק לגבי זה שההשקעה היא אפס, אם היית יודע את המספרים האמיתיים שאנחנו משקיעים היית מופתע. מחלקת הנוער עולה לי מיליונים”.

איך זה להתנהל בתחושה שאתה תמיד אנדרדוג? שמכבי חיפה מקבלת הנחות?
“צריך לחיות עם המציאות. השחקן של מכבי חיפה עשה פרובוקציות, אנשי מכבי חיפה התקיפו שחקנים שלנו, ומי שבא לגונן עליהם הורחק משלושה משחקים. הייתי אופטימי לגבי בית הדין אבל המציאות הוכיחה אחרת. יש לנו חמישה שחקנים ועוד איש צוות מול ארבעה שלהם, והם אלו שהתחילו”.

עופר שלח: “דני יכול להפוך לשחקן דרג שני טוב ב-NBA”

בהמשך התכנית דיברנו עם פרשן הכדורסל וחבר הכנסת לשעבר, עופר שלח.

מה אתה חושב על ההשתלבות של דני אבדיה בליגה הטובה בעולם?
“ידענו שזה יהיה ככה, אם אתה לא מייקל ג’ורדן או לוקה דונצ’יץ’ יהיו עליות וירידות. זה המסלול, אני מניח שבסוף השנה נסתכל על זה ונגיד שהוא למד מה שלמד וירוץ קדימה.

הקבוצה מתאימה לו?
“יש שם בעיה משמעותית שקוראים לה ראסל ווסטברוק. הוא היה בעבר אחד משחקני האחד על אחד הטובים בעולם, אבל אנחנו יודעים שלא ככה משחקים כדורסל. הוא מעביר את הכדור לבראדלי ביל, אחד הגארדים הכי טובים בעולם, אבל איפה זה שם את דני, זאת שאלה גדולה. וושינגטון אולי מתאימה לו כדי להשתפשף בליגה, אבל אני מניח שבסופו של דבר זאת לא תהיה הקבוצה האופטימלית בשבילו”.

“דני לא יחזור הביתה מהר. הוא נבחר בעשירייה הראשונה, הקבוצה השקיעה בו ובראייה של אנשי ה-NBA הוא ממש לא מאכזב אף אחד. הוא חייב להישאר בריא ולהיות חזק בראש. הוא עושה רושם של בחור מאוד יציב, הוא ראה כבר את הצד הטוב והפחות טוב”.

דני אבדיה חוגג עם בראדלי ביל (רויטרס)דני אבדיה חוגג עם בראדלי ביל (רויטרס)

לאיפה אתה רואה אותו מתפתח?
“הוא היום עומד על 6.6 נקודות למשחק, זה נראה לנו לא הרבה, אבל זה הרבה מאוד. זה שם אותך בדרג השני של הקבוצות ולהערכתי, הוא יכול להיות שחקן חמישייה קבוע, או מחליף ראשון בקבוצה יותר טובה. הוא יכול לעשות קריירה ארוכת שנים ב-NBA כל עוד אתה בריא. הוא מתפתח להיות שחקן דרג שני טוב ב-NBA וזה המון, וזה גם הרבה מאוד כסף”.

אני מרגיש שהוא צריך להיות יותר חוצפן במשחק שלו.
“זה נכון, ב-NBA לא נותנים לך, אבל מצד שני מאוד מעריכים שם אם שחקן משתלב בתכנית הקבוצתית. מישהו ימצא את המקום של דני אבדיה בליגה, הוא יותר מדי טוב. הוא צריך ללמוד מעומרי כספי שהיה חזק וסבלני”.

הספקת להנות מכדורסל גם כשהיית בפוליטיקה?
“בוודאי, אתה מסיים את העבודה בכנסת ואתה מגיע הביתה ומתרווח מול הטלוויזיה, ואני רואה הרבה כדורגל, כדורסל וטניס”.

אתה פרשת סופית מהפוליטיקה?
“אין דבר כזה סופי. זה לא עניין של מקום על הגלגל. יש סיטואציה פוליטית מופרעת לגמרי עכשיו. סוגיית נתניהו כן או לא יוצרת מצב שכמעט שום דבר אחר לא חשוב, וזאת בתקופה שיש משבר שלימד אותנו כמה המדינה חשובה. אנחנו בתוך צונאמי שאנשים שהצביעו מרצ שוקלים להצביע לגדעון סער, זאת תקופה קשה. אני אחזור כשאראה אפשרות לבנות משהו שאתה מאמין בו”.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30