יום שבת, 13.08.2022 שעה 03:33

המענקים חולקו למדליסטים של שנת הקורונה

בסוף זה קרה. שר הספורט חילי טרופר ויו"ר הוועד האולימפי יגאל כרמי העניקו את התמריצים לספורטאים האולימפיים. השר: "אתם המראה של החברה הישראלית"

|
כרמי, צוברי וכהן (באדיבות הוועד האולימפי בישראל)
כרמי, צוברי וכהן (באדיבות הוועד האולימפי בישראל)

למרות ההחלטה שלא להעניק את המענקים למדליסטים של “שנת הקורונה”, בסופו של דבר זה קרה. אחרי שנה מוצלחת במיוחד בספורט האולימפי עם שלל מדליות, הוועד האולימפי בישראל ומשרד התרבות והספורט העניקו את התמריצים לספורטאים בטקס מיוחד שנערך אתמול (שני) במשרדי הוועד האולימפי בתל אביב.

התמריצים הוענקו לזוכי המדליות באליפויות אירופה ואליפויות העולם בשנת 2020 במתכונת מצומצמת מאוד, קפסולרית לפי ענפים, בהתאם להנחיות הקורונה. סך כל התמריצים לשנת 2020 לספורטאים ולמאמנים עמד על יותר ממיליון שקלים.

שנת 2020 הייתה אחת השנים המוצלחות ביותר של ספורטאי ישראל באליפויות אירופה ובאליפויות העולם, חרף ביטול תחרויות רבות במהלך השנה בגלל משבר הקורונה, כולל בענפים המובילים בתנועה האולימפית כמו האתלטיקה והשחייה. ספורטאי ישראל זכו ב-2020, “שנת הקורונה”, ב-14 מדליות באליפויות אירופה ומדליה אחת באליפויות העולם. באליפויות אירופה, זכו ספורטאי ישראל בחמש מדליות זהב (מספר שיא), ארבע מדליות כסף וחמש מדליות ארד. באליפויות העולם זכתה ישראל במדליית ארד אחת.

יגאל כרמי, איילת זוסמן, לינוי אשרם, וחילי טרופר (באדיבות הוועד האולימפי ישראל)יגאל כרמי, איילת זוסמן, לינוי אשרם, וחילי טרופר (באדיבות הוועד האולימפי ישראל)

את התמריצים לזוכים העניקו שר התרבות והספורט חילי טרופר ויו”ר הוועד האולימפי בישראל יגאל כרמי. בדבריו לספורטאים, אמר השר חילי טרופר: “ההצטיינות של כל אחד ואחת מכם הופכת את כולנו למצוינים. אתם המראה של החברה הישראלית, אתם הסיפור הישראלי של מקצועיות, הישגיות, צניעות, ערכיות ומידות טובות”.

יגאל כרמי, יו"ר הוועד האולימפי בישראל, אמר: ”עם פרוץ משבר הקורונה קיבלנו החלטה משותפת עם משרד התרבות והספורט לא להעניק תמריצים בשל ביטול רב של תחרויות. לפתע קרה משהו, הספורטאים פרצו החוצה והגיעו להישגים מרשימים מאוד. הוועד האולימפי בישראל במשותף עם משרד התרבות הספורט החלטנו להעניק לכם את התמריצים ואנחנו אומרים לכם תודה על ההישגים הנפלאים. היעד של כולנו הוא המשחקים האולימפיים בטוקיו ביולי הקרוב. המאמצים של כולנו ומכוונים לשם וכולנו רוצים כבר להיות שם”.

אחד משלנו: מולאי מתאמן עם נבחרת ישראל
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו