יום חמישי, 07.07.2022 שעה 16:21

"יוסי סיפק תירוצים חסרי שחר כדי להצדיק מהלך"

האזינו לאלונה ברקת יורה ב-102FM: "לא חיפשתי מאמן, שקר וכזב", "תפיסת הכדורגל שלי שונה משל אבוקסיס", "הוא יכול לאמן בנבחרת", "לא קבעתי הרכבים"

|
יוסי אבוקסיס ואלונה ברקת (נעם מורנו ורדאד ג'בארה)
יוסי אבוקסיס ואלונה ברקת (נעם מורנו ורדאד ג'בארה)

לאחר התפטרותו של יוסי אבוקסיס והטלטלה הגדולה בהפועל באר שבע, אלונה ברקת, שהודיעה כי היא חוזרת לנהל את הקבוצה מקרוב, עלתה היום (שני) לשידור בתכנית הרדיו של ישראל בשיתוף ONE והגיבה לכל הדברים. האזינו לראיון המלא.

“באופן עקרוני המגמה שלי היא שמה שידבר זה מה שאנחנו עושים בפועל ולא הראיונות” אמרה אלונה. “לקהל שלנו יש תקשורת מאוד ישירה איתנו, גם דרך הפייסבוק של המועדון, גם בשיחות. ברגע שאתה מתחיל לענות כל הזמן ולהגיב, זה לוקח אותנו למקום לא טוב. אנחנו צריכים להתרכז בעשייה שלנו”.

האזינו: אלונה ברקת יורה לכל הכיוונים

בעונה שעברה נורא רצית את אבוקסיס, מה קרה בדרך?
”אני חייבת להגיד שמאוד הופתעתי לשמוע שיש בעיה במערכת היחסים בנינו כי לא הייתה כזו. כמו שאמרתי, בעקבות מה שקרה עם השחקנים לקחתי צעד אחורה מהניהול. אסי רחמים המשיך לנהל עם הצוות שלו את המועדון והיו בקשר ישיר. חוץ מלברך אותו על הגביע ועל קמפיין האירופי המוצלח, וכשהוא היה חולה קורונה דאגתי לשלומו בכל יום, לא היה שיח רציף כמו שהייתי נוהגת בעבר עם מאמנים. לכן לא הבנתי מאיפה זה הגיע. נפגשנו פעמיים שיחות אסטרטגיה על חיזוק הקבוצה והבאת שחקנים. לכן לא הבנתי”.

אלונה ברקת (חגי מיכאלי)אלונה ברקת (חגי מיכאלי)

הוא הבין שאת לא רוצה אותו לעונה הבאה.
“תגידו לי בהגינות, איזו קבוצה מתעסקת היום במאמן של העונה הבאה? אני מצפה מבן אדם להתנהגות הוגנת, שיבוא ויגיד שיש לו הצעה מבני יהודה לחוזה ארוך טווח ושיגיד ‘אם אתם רוצים בסדר, ואם לא אני הולך לבני יהודה’. צריך להתנהג כמו אנשים בוגרים. זה לגיטימי לעזוב, אבל לעשות את מה שהוא עשה ואחר כך להמציא תירוצים. אסי שאל אותי מה דעתי על חוזה לעונה הבאה, אבל אמרתי לו בוא נחכה לראות אם אנחנו מגיעים לאירופה. יש לנו את הדרך שלנו, אנחנו נמשיך בה, זכותו לעשות את הבחירות שלו”.

אלונה ברקת (רדאד ג'בארה)אלונה ברקת (רדאד ג'בארה)

ממה התאכזבת?
“התאכזבתי מאוד מהדרך ומהתירוצים שהוא השתמש בהם, בעיניי דברים חסרי שחר לחלוטין. אבל חבל להתעסק בזה, חזרתי ויש לי אנרגיה מטורפת. הקבוצה הייתה בבעלותי גם כשלקחתי צעד אחורה”.

לא חיפשת מאמן לעונה הבאה?
”לא חיפשתי מאמן לעונה הבאה, זה שקר וכזב. יש לי קשרים טובים עם ג’קי בן זקן ואני יודעת כמה הוא מעריך את רן בן שמעון ולא הייתי עושה את זה. שמעתי בכתבות שפניתי לסוכנים ולרן, תן לי סוכן אחד שיגיד שאני פניתי”.

אז מאיפה זה בא?
”בעיניי זה תירוץ חסר שחר כדי להצדיק את המהלך שהוא עשה. לא פניתי עם אף סוכן ולא מאמן. אם מישהו יגיד שדיברתי איתו אני אקבל את זה. אבל זה שקר מוחלט. נקודה. תקום ותגיד שיש לך הצעת חוזה מבני יהודה. תגיד את הדברים כמו שהם”.

יוסי אבוקסיס ואלונה ברקת (שחר גרוס)יוסי אבוקסיס ואלונה ברקת (שחר גרוס)

אהבת את הכדורגל שהקבוצה הציגה תחתיו?
”אני מחלקת את זה לשניים. יש לו הערכה גדולה מאוד ממני ומהאוהדים, על הגביע וקמפיין אירופי מדהים. אני חייבת לומר שהתמודדנו מול קבוצות חזקות יותר והצלחנו. שאפו גדול לאבוקסיס, מברכת אותו ומעריכה אותו על זה. כשחזרנו לליגה, תפיסת הכדורגל שלי שונה משלו וחובתי כבעלים להגיד את זה, רציתי קבוצה יותר יוזמת. השיח לא היה מולו, אמרתי זאת לאסי רחמים”.

כשהבאת אותו ידעת איזה מאמן הוא.
”אני חושבת שהוא מאמן טוב מאוד. האמנתי שכשהוא יגיע לקבוצה גדולה הוא ישנה את סגנון המשחק שלו. לא 180 מעלות אבל שינוי, האמנתי בכך. אני חושבת שזה מה שנכון למועדון כמו הפועל ב”ש. חדר ההלבשה פה היה טוב והשחקנים אוהבים אותו, גם אנחנו מעריכים אותו, לכן לא הבנתי את כל מה שאמר. כשקיבלתי פנייה לשחרר אותו לבני יהודה והתשובה שלי הייתה ‘לא’, הבנתי שמשהו נרקם שם. כי לא הסכמתי לשחרר. אם לא הייתי מעריכה אותו הייתי אומרת שיש פה הזדמנות לשחרר אותו. זה מראה שהערכתי”.

אלונה ברקת נואמת (נעם מורנו)אלונה ברקת נואמת (נעם מורנו)

עוד הוסיפה: “הייתי מצפה שיבוא וייכנס למשרד של אסי רחמים ויגיד לנו על ההצעה ושהכל יהיה בכבוד. אבוקסיס יכל לסיים את החוזה שלו, לקיים אותו. הוא לא רוצה? זכותו. אז תבוא, תיכנס לחדר של אסי, תגיד שיש לו הצעה, אם אתם רוצים אותי, בבקשה, אם לא, אני הולך לבני יהודה”.

אני הבנתי שהוא גם לא אהב את זה שלא גינית את האוהדים שקיללו אותו.
ברור שאף אחד מאיתנו לא אוהב את זה. אני לא מנהלת את הקבוצה ביום-יום אז עכשיו הוא ציפה שאני אתערב בזה? עכשיו חזרתי לניהול”. 

יוסי אבוקסיס (אורן בן חקון)יוסי אבוקסיס (אורן בן חקון)

מאמנים טוענים שאת מתערבת.
”שיבוא מאמן אחד שיגיד שהתערבתי לו בהרכב, בכר? אל תצחיקו אותי. אני הבעלים ויש לי אחריות לאיך שהקבוצה נראית. אחרי המשחק זכותי וחובתי להגיד למאמן מה אני חושבת. אני ממש לא מתערבת בהרכבים, אני שואלת ויכולה להגיד מה אני חושבת אבל בסוף המאמנים שלנו קובעים והאחריות עליהם. המאמן הוא זה שמנהל את המשחק ובוחר הרכבים והכל, אחרי המשחק יש לי מה להגיד וזו חובתי להגיד מה אני חושבת”.

אני חושב שלא רצית אותו לעונה הבאה והוא הבין את זה. הוא דאג לעצמו והרגיש שאם את לא רוצה אותו, הוא יקום ויילך.
”אף אחד לא יודע מה יהיה בשנה הבאה. הכי קל היה לי לשחרר אותו לבני יהודה, אם אני כל כך ‘לא סובלת אותו’ הייתי נותנת לו ללכת כשהגיעה משם הצעה. אכן ביקשו ממני מבני יהודה לשחרר אותו ובאותה שיחה אמרתי שלא, לכן הוא התפטר. לא נתתי לו חוזה כי לא החזקתי ממנו? זה שטויות”.

מה דעתך על נושא מאמן הנבחרת?
”אף פעם לא התערבתי בזה. אבוקסיס לא קיבל את המשרה כדי להישאר פה? זה קשקוש, מאוד שמחנו שהוא פה אבל לא התערבנו בנושא. הוא מאמן מצוין שיכול לאמן בנבחרת, אני בעד”.

יוסי אבוקסיס (חגי מיכאלי)יוסי אבוקסיס (חגי מיכאלי)

איזה מאמן את מחפשת?
”יושבים ומדברים על זה, אנחנו מתלבטים ורואים את האופציות. בוחנים את האופציה הכי מתאימה. מרקו בלבול? עוד לא פגשתי אף אחד ולא דיברתי עם אף מאמן. אני לא בלחץ, רוצה לחשוב על זה טוב-טוב על מה אני רוצה לעשות. יש לנו יעד ברור – להגיע למקום שמוביל לאירופה בסוף העונה. חזרתי למועדון באופן מלא. בתקופה הזו הייתי חייבת לחזור, יש לי אחריות גדולה למועדון ולאוהדים, הנוכחות שלי הייתה מתבקשת, זה הדבר הנכון ואני מאמינה בו”.

אסי רחמים נשאר?
”הוא מראש הודיע לי שהוא בא לשנה אחת, ובסוף השנה עוזב. אני אדבר איתו, נשב, נבדוק אם זה סופי או שיש עוד אפשרות שיישאר כי הוא איש מדהים ויקר, ההערכה שלי אליו גדולה. דווקא אצלנו אנשים נשארים הרבה זמן במועדון. לנהל קבוצת כדורגל זה שוחק מאוד. זה שבתות, כל הזמן. אני אבין אם אסי רוצה לקחת פסק זמן, מאוד אצטער על זה אבל אבין”.

אסי רחמים (נעם מורנו)אסי רחמים (נעם מורנו)

מה לגבי ז’וסוואה? אנחנו יודעים שהוא לא קל ולא אהב את התפטרות אבוקסיס.
”הוא קודם כל אחד הזרים היותר טובים שהגיעו לארץ ובעיקר להפועל ב”ש. התעקשנו להביא אותו אלינו ואני שמחה שהוא פה. אני שומעת כל כך הרבה דברים, מדברים עליו בקונוטציה שלילית כל הזמן. אני מכירה גם פנים אחרות שלו, הוא אחד היותר אדיבים, הראשון להתנדב תמיד, נותן מתן בסתר ויש לו לב גדול. רואים דברים אחרים כי לא מכירים אותו. הוא מאוד מוכשר ונעשה הכל כדי להשאיר אותו. אני חושבת שהוא מאוד קשור למועדון ולאוהדים, אוהב את המקום שלו. יש מקרים נקודתיים שמטפלים בהם, אבל הוא אדם מדהים. נעשה הכול כדי שיישאר”.

מה המטרות של הפועל ב”ש?
”כל מי שמכיר אותי יודע שבמשך 90 דקות אני לא נושמת, תמיד רוצה שננצח ונעשה הכי טוב. המטרות באופן כללי זה להישאר מועדון צמרת ולהיאבק על תארים. כולנו צריכים להבין שזו תקופת קורונה, אי אפשר להשקיע כספים כמו פעם. את האליפות הראשונה לקחנו בתקציב שליש וחצי מהקבוצות שהתחרו מולנו. התקציב חשוב מאוד, אבל לדייק בשחקנים שאנחנו מביאים זו משימה לא פחות חשובה. חזרתי להיות אותה אלונה של לפני כמה שנים”.

אליניב ברדה, שמסיים תעודת פרו, יכול לאמן את ב”ש?
”בוודאי שכן, אבל הוא לא רוצה. הנושא הבריאותי זה אחת הסיבות שהוא לא רוצה”.

תגובות מכבי חיפה לאחר הניצחון על כפ"ס
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו