יום רביעי, 18.05.2022 שעה 03:50

דיווח: יפן חותרת לביטול המשחקים האולימפיים

בטיימס טוענים שהממשלה דנה בפרטיות בביטול האולימפיאדה, שנדחתה לקיץ 2021, בעקבות התפרצות מחודשת של הקורונה. ראשי המדינה מעוניינים לארח ב-2032

|
אזרחית יפנית נגד קיום המשחקים בטוקיו (רויטרס)
אזרחית יפנית נגד קיום המשחקים בטוקיו (רויטרס)

האם מגפת הקורונה תגרום לביטול המשחקים האולימפיים? לאחר שהאולימפיאדה הייתה האמורה להיערך בקיץ 2020 בבירת יפן, טוקיו, ונדחתה ל-23 ביולי 2021, הלילה (בין חמישי לשישי) דווח בניו יורק טיימס שממשלת יפן חותרת לביטולה בעקבות מה שהיא מגדירה “תחייה מחודשת” של הנגיף בארץ השמש העולה. 

על פי הדיווח, הממשלה היפנית כבר חושבת על תאריך חלופי לאירוח המשחקים וסימנה את אלו שמתוכננים ל-2032. “אף אחד לא רוצה להיות הראשון לומר זאת אך קיים קונצנזוס שמדובר במשימה קשה מדי”, צוטט בכתבה אחד המקורות של הטיימס שהתייחס למשימה הכרוכה באירוח המשחקים כשהמגפה עדיין משתוללת ברחבי הגלובוס.

עוד לפני הדיווח, שחרר אמש הוועד האולימפי העולמי הבינלאומי הודעה לפיה המשחקים צפויים להתקיים כמתוכנן, אך הדיווח הדרמטי בטיימס מציב סימן שאלה גדול בנוגע לפתיחתו של אירוע הספורט הגדול בתבל בעוד כחצי שנה ויום אחד. נשיא הוועד, תומאס באך, ציין אתמול עוד לפני הדיווח בטיימס כי: “אין כל סיבה להאמין שהמשחקים לא יתקיימו ולכן גם אין לנו תוכנית ב’”.

אבדיה: זלאטן השחקן הטוב בעולם
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב