יום שני, 01.03.2021 שעה 10:26
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות|לה ליגה פנטזי

טרופר: שלחו לי 'זה המאני טיים שלך', לא מפחד

הליגה עומדת לחזור ולאחר ששר הספורט נאבק בממשלה, הוא מספר ל-ONE: "עובר ימים מתוחים, הבנתי שאם לא נחדש יש סכנה שהליגה לא תשוב". מאחורי הקלעים

6 תגובות |
השר חילי טרופר (איציק בלניצקי)
השר חילי טרופר (איציק בלניצקי)

חילי טרופר, שר התרבות והספורט, עבד בימים האחרונים עם אנשי הצוות הקרוב אליו סביב השעון. טרופר הבין שהסגר ההדוק הולך להתארך ויש באמצע את ליגות הכדורגל והכדורסל שחייבים להחזיר. מבחינתו, כל ההליך היה קשה יותר מאשר חשב בתחילה.

רק לפני שבועיים הובטח לו ע"י אנשי משרד הבריאות שלאחר שבועיים של סגר, לא משנה מה יהיה, הכדורגל והכדורסל יחזרו לפעילות. כנראה שאנשי משרד הבריאות לא תיארו לעצמם שיהיו נתוני תחלואה של 8,000-10,000 נדבקים ביום, אך טרופר דרש לעמוד בסיכומים עמו.

דני עמוס לפני דן גלזר (רדאד ג'בארה)דני עמוס לפני דן גלזר (רדאד ג'בארה)

בסוף השבוע שעבר אנשי משרד הבריאות דרשו להאריך את הסגר כמו שהוא. בתחילת השבוע נכח שר הספורט בישיבה יחד עם שר הבריאות יולי אדלשטיין, הפרויקטור נחמן אש ושרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות. אנשי המקצוע השתכנעו שאין בעיה, לאחר שטרופר הציג להם שגם ככה השחקנים בסגר עם בידוד ביתי.

אך שוב עלתה שאלת הנראות הציבורית, כששר הבריאות אמר כי כולם ניזוקים. אנשי משרד הספורט, בשיתוף מנהלות הכדורגל והכדורסל, הכינו מסמך מיוחד על הנזק הבינלאומי שייגרם לספורט אם ליגות הכדורגל והכדורסל לא תחזורנה לפעילות. פגיעה שכוללת את נבחרת הכדורסל,  חלון העברות הבינלאומי בכדורגל, העובדה שלא יוכלו לסיים את הליגה והקבוצות לא תוכלנה להירשם למפעלים באירופה. בנוסף, ישנו עניין הזרים שיצטרכו לחזור לפעילות בינלאומיות, וזאת בשנה של יורו בה אי אפשר להאריך את הליגה. מבחינת טרופר אלו היו הדברים שפרצו את החומה.

השר חילי טרופר (איציק בלניצקי)השר חילי טרופר (איציק בלניצקי)

כל הנימוקים האלו הצטרפו לעוד שורה של פגיעות איתם הלך שר הספורט למאבק. בינתיים, לאחר ששלשום התחלנו ב-ONE להציף את הבעיה ששר הבריאות לא רוצה להחזיר את הליגות, נהייתה סערה תקשורתית גדולה. טרופר גם קיבל גיבוי מבני גנץ, ראש סיעת כחול לבן, ללכת עם זה עד הסוף מבחינת התנאים של כחול לבן להארכת הסגר.

במקביל, שר הספורט גם התנהל מול לשכת ראש הממשלה וזאת במקום להתחיל לעשות גם דיון בנושא בממשלה, שכל אחד היה מושך לכיוון אחר, טרופר הציע שהוא יסגור את הנושא עם שר הבריאות. לאחר ישיבת הממשלה אתמול הם ישבו עוד כשעתיים, סגרו את כל הדברים כדי להביא היום לאישור טלפוני רשמי של השרים.

ים מדר מנסה לעצור את סקוטי ווילבקין (איציק בלניצקי)ים מדר מנסה לעצור את סקוטי ווילבקין (איציק בלניצקי)

שר הספורט, בשיחה עם ONE, סיפר על הימים שעבר: “ימים מתוחים, אני מרגיש את כובד האחריות. הבנתי שלא מדובר בהגזמות כשאמרו לי שאם ליגת העל בכדורגל תמשיך להיות מושבתת, יש סכנה מוחשית שהיא תיסגר להמשך העונה. הבנתי שאנחנו נכנסים לפער זמנים שאי אפשר יהיה להדביק, היינו כבר שבועיים בהקפאה”.

עוד סיפר טרופר: “היו ששלחו לי ‘זה המאני טיים שלך’, אני לא מפחד מהדברים האלו, להפך. אני מאוד מקווה שלא יהיו עוד בעיות, המטרה היא שבשבת יחודשו המשחקים. לא שכחנו את כל הליגות האחרות. יש לנו דיונים שאחרי הסגר כל הספורט חוזר, כמו שהיה לפני הסגר”.

חילי טרופר (דוברות שר הספורט)חילי טרופר (דוברות שר הספורט)

על חזרת הקהל ליציעים: “טיפה ייקח זמן, רואה  את הקהל חוזר בהדרגה. בגלל המוטציות ונתוני התחלואה אני לא יכול להגיד בדיוק מתי זה יקרה. כיוון שבספורט הקהל ברובו צעיר, והם המתחסנים האחרונים, אז זה ייקח עוד קצת זמן”.

על כך שלמעשה בשנה האחרונה הוא בעיקר הפך למכבה שריפות, אומר שר הספורט: “אני רק מחכה שאוכל שוב להסתובב במגרשים, אני גם אוהד ומתגעגע לכך. אני מת לשוב כמו אוהד לראות משחק. אני מרגיש זכות להיות בשנה כזו לעזור לספורט לצלוח את התקופה. הספורט בכל ענפיו הכי פחות נפגע. אין קריסות. היו ציניים שאמרו שרשת הביטחון לא תעבוד, אבל הכסף עובר לקבוצות כמו שעון כל חודש. בסך הכול הייתה הפסקה של שבועיים כואבת, אבל כשאני מסתכל על השנה, המשק שנפגע וכל מה שקרה, הספורט יחסית  עבר יפה את התקופה. אני לא מנסה לייפות תמונה, שנה קשה, אבל הספורט אחד התחומים שניצלו”.

5 השערים היפים מהמחזור ה-18 באיטליה
אסור לפספס
נגןבסיום הסרטון השחקן הצנוע ביותר בברצלונה
מיהו הכוכב היחיד בבארסה שנוהג ברכב צנוע?
נגןמירן מרוצה? מאור בוזגלו לובש חצאית
מירן מרוצה? מאור בוזגלו לובש חצאית
נגןהבוס בקהאם מתאמן עם השחקנים ונראה בכושר
בקהאם מתאמן עם השחקנים ונראה בכושר מעולה
נגןחינוך של אבא: מאור מקבל עוגה בפנים מבנו
חינוך של אבא: מאור מקבל עוגה בפנים מבנו