יום שישי, 05.03.2021 שעה 19:35
ראשי |תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות|לה ליגה פנטזי

כלפון מזהיר: מעל 75% מהקבוצות יקרסו כלכלית

יו"ר המנהלת, כלפון, ל-102FM: "אם הליגה לא תחודש יהיו השלכות הרסניות, נקיים ישיבה ונצטרך לקבל החלטות קשות. משרדי הבריאות ורוה"מ מודעים לצורך"

21 תגובות |
דור פרץ ומוחמד אבו פאני (רדאד ג'בארה)
דור פרץ ומוחמד אבו פאני (רדאד ג'בארה)

בספורט הישראלי קיים חשש גדול שמא הליגות ייאלצו להיעצר פעם נוספת במידה שהסגר יימשך. יו”ר מנהלת הכדורגל, ארז כלפון, עלה היום (ראשון) לשידור ב-102FM והזהיר כי הדבר עלול להוביל לקריסה של רוב הקבוצות, שכן יש סימן שאלה גדול לגבי חזרת הליגות לפעילות בסוף השבוע הקרוב.

ביום שישי הקרוב אמורה לחזור הליגה הלאומית ומיד לאחר מכן ליגת העל, כמובן אם הסגר לא יוארך. איזו תכנית מגירה יש בידיך אם הסגר יוארך?
”ביום רביעי הממשלה מתכנסת כדי להחליט האם הסגר הכללי מוארך. לפני כשבועיים, ביום האחרון לפני החלטת הסגר קיימנו שיחה ארוכה שבה הבאנו את כל הטיעונים שלנו בפני אנשי משרד הבריאות, שאמרו שהם יודעים שאנחנו עומדים בכל ההנחיות וכי יאפשרו אימונים ובעוד שבועיים נחזור. אני כבר אז העלתי את הסוגיה של מה קורה אם הסגר יוארך. משרד הבריאות בסופו של דבר הבטיח שאחרי שבועיים אנחנו חוזרים, אני מצפה שיעמדו בהבטחה. אני אופטימי, הם יודעים שפרסמנו את לוח המשחקים, אני מעריך שגם הפרופסורים מבינים שזה לא יכול להשפיע על רמת התחלואה”.

ארז כלפון (רדאד ג'בארה)ארז כלפון (רדאד ג'בארה)

מאיפה האופטימיות?
”כי אנחנו מדברים איתם”.

מה תעשה אם יגידו לך שאין ליגה?
”אם לא תחודש הליגה, יש סיכון קיומי להמשך הליגות. אנחנו נכנס את הדריקטוריון מיד ביום ראשון, נצטרך לקבל החלטות קשות, אפילו אולי לסגור את הליגה. אם אני מקצר אני מסייע לקבוצות למטה ולמעלה ולאלו שעולות ליגה. ברגע שאנחנו מקצרים זה כבר לא ספורטיבי, מי שלוקח אליפות או עולה ליגה צריך להיקבע על המגרש”.

ארז כלפון (אורן בן חקון)ארז כלפון (אורן בן חקון)

אמרתי כבר אז שצריך לבטל את הפלייאוף. היום זה כבר לא אפשרי.
”נכון, אבל צריך להבין שיש השלכות גדולות לביטול הפלייאוף. הקבוצות במצב קשה, אין ספונסרים, אין קהל, תוריד את הכסף מהטוטו כי על כל משחק שאתה לא מקיים אתה לא מקבל כסף מהטוטו. לא פשוט להוציא שחקנים לחל”ת בליגת העל, זה פשוט אסון קיומי על הכדורגל במדינת ישראל, אני רוצה להיות אופטימי, אבל יש השלכות הרסניות אם הליגה לא תיפתח בסוף השבוע”.

מזה השלכות הרסניות?
”אנחנו נמצאים על הקשקש. אנחנו עדיין מנסים להשלים את המשחקים. זה יבוא על חשבון המשחקים באירופה, יש הרבה מאוד השלכות. אם נצטרך לקצר את הליגה אנחנו נפגע ספורטיבית בקבוצות. יכול להיות שנצטרך לקבל החלטה קשה על סיום ועצירת העונה שיביא לקריסה כלכלית של למעלה משלושת רבעי קבוצות ליגת העל. אין שום סיבה שלא נמשיך בסוף השבוע את המשחקים, אני מקווה שיעמדו בהבטחה ושלא נגיע לתכנית המגירה שהן כולן תכניות קשות”.

ניקיטה רוקאביצה (נעם מורנו)ניקיטה רוקאביצה (נעם מורנו)

לא סופרים את הכדורגל.
”אני חושב שזה לא נכון. לדעתם הכדורגל לא שונה, וכשסוגרים את הכל אז הכדורגל הוא חלק מזה. אני חושב שבסופו של דבר גם זה שנתנו לנו לסיים את העונה הקודמת וגם שהעונה התחלנו בזמן, הם כן מבינים שיש פה משהו ייחודי”.

אם אתה ראש ממשלה ואני נותן לך רשימה, איפה אתה שם את הכדורגל?
”אני לא שם אותו במקום גבוה, כי כמו שאמרת בתי ספר ודברים מן הסוג הזה הם דברים מאוד מאוד חשובים. עניינית בנושא, כדורגל לא מדבק ואומרים את זה גם פרופסורים במשרד הבריאות. אני מעריך שברגע שמשרד הבריאות ישתכנע ויחליט להחריג את הכדורגל, אז הכדורגל יוחרג. אם לא, תהיה בעיה מאוד קשה. גם משרד הבריאות, גם משרד הספורט וגם משרד ראש הממשלה מבינים את ההשלכות של עצירת הליגה, אנחנו מדברים כל הזמן ואנחנו נמשיך לדבר עד חמישי”.

ארז כלפון (איציק בלניצקי)ארז כלפון (איציק בלניצקי)

עם מי אתה מדבר?
”כל אנשי המקצוע במשרד הבריאות, כל אנשי משרד הספורט בראשות חילי טרופר, שאנחנו מסבירים להם מה יהיה מצבנו לעומת אירופה. אני מעריך שמעבירים את המסר הזה גם לראש הממשלה”.

אולי חילי טרופר הוא הבעיה, שאף אחד לא סופר אותו?
”בסופו של דבר אנחנו צריכים את שר הספורט איתנו באופן מלא. אנחנו צריכים שכל הממשלה, אם נגיע חלילה וחס להצבעה, שכל השרים יתמכו במשרד הבריאות, שלהערכתי הצלחנו לשכנע אותם”.

השר חילי טרופר (איציק בלניצקי)השר חילי טרופר (איציק בלניצקי)

כשאתה אומר שיכול להיות כן כאוס מטורף מבחינה כלכלית, תן לי 5 קבוצות שלא יחזיקו מעמד אם הליגה לא תחודש?
”אני לא רוצה לנקוב בשמות של קבוצות”.

כמה אחוזים מתוך קבוצות ליגת העל יתרסקו כלכלית?
”מעל 75% מליגת העל, ומעל כ-50% בליגה הלאומית. זו סכנה קיומית לכדורגל הישראלי ואני בטוח שאף אחד לא ירים אצבע כנגד הכדורגל הישראלי. אפילו הזרים שהגיעו לפה הבינו שהם מגיעים לבידוד מלא. זו הסיבה שמשרד הבריאות נתן בנו אמון”.

זלאטן עם טאץ' גאוני באימון גומר את המשחק
אסור לפספס
נגןמסי ופוגבה באתגר טיק טוק חדש, יצליח להם?
מסי ופוגבה באתגר טיק טוק חדש, יצליח להם?
נגןבסיום הסרטון השחקן הצנוע ביותר בברצלונה
מיהו הכוכב היחיד בבארסה שנוהג ברכב צנוע?
נגןמירן מרוצה? מאור בוזגלו לובש חצאית
מירן מרוצה? מאור בוזגלו לובש חצאית
נגןהבוס בקהאם מתאמן עם השחקנים ונראה בכושר
בקהאם מתאמן עם השחקנים ונראה בכושר מעולה