יום רביעי, 01.12.2021 שעה 15:36

בקשה לפירוק הכח עמידר ר"ג: ליקויים מהותיים

רשם ההקדשות הגיש את הבקשה לפירוק החברה בע"מ: "פערים משמעותיים בין דיווחי החברה לרשם בנוגע להתנהלותה הכספית". בהכח הגיבו: "נגיב בבית המשפט"

13 תגובות |
וינטר (משה חרמון)
וינטר (משה חרמון)

בקשה לפירוק חברת הכח מכבי עמידר עירוני רמת גן בע"מ הוגשה היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי על ידי רשם ההקדשות במשרד המשפטים. הקבוצה משחקת כיום בליגה א’ דרום וזכתה בעבר פעמיים באליפות המדינה ופעמיים בגביע.

בבקשה נרשם: “בעקבות בדיקה, שביצע רשם ההקדשות בעניינה של חברת הכח מכבי עמידר עירוני רמת גן בע"מ, המאוגדת במסגרת חברה לתועלת הציבור ומפעילה את קבוצת הכדורגל, התגלה כי נפלו ליקויים מהותיים, הנובעים מהתנהלות לא תקינה של החברה”.

“בין היתר, נמצאו פערים משמעותיים בין דיווחי החברה לרשם בנוגע להתנהלותה הכספית לבין התנהלותה הכספית בפועל, דבר המעלה חשש לחלוקת רווחים אסורה ולשימוש בנכסי החברה שלא לצורך קידום מטרותיה. בנוסף, נמצא כי החברה העבירה חלק מפעילותה לידי חברה פרטית בניגוד להנחיות הרשם, וכן התגלו ליקויים הנוגעים למינוי מוסדות החברה. יתרה מזו, החברה לא שיתפה פעולה עם בודק חיצוני שמונה על-ידי הרשם לערוך בה ביקורת עומק”.

“בעקבות הממצאים החמורים שלח הרשם מכתב התראה לחברה ולפיו ככל שהחברה לא תמציא תגובה לטענות המועלות נגדה מלווה באסמכתאות לנכונות הדברים, אשר יניחו את דעת הרשם כי היא פעלה ופועלת בהתאם לדין, יפנה הרשם לבית המשפט בבקשה למתן צו לפירוק החברה. לאחר שהחברה לא הניחה את דעת הרשם כי היא מתנהלת כדין, גם לאחר שנשלחה אליה התראה, הוגשה היום כאמור בקשה לבית המשפט לפירוקה”.

מהכח עמידר רמת גן נמסר בתגובה: “תמוה מאוד כי נודע לעמותה על הגשת בקשה לפירוק מעל גבי התקשורת וראוי כי רשם העמותות ימציא הבקשה תחילה לעמותה כמתחייב. העמותה לא קיבלה לידיה את הבקשה ותגיב לבית המשפט המוסמך. הטענות הכלולות בכתבה חוטאות לאמת. העמותה תוכיח כי לא קיימת עילת פירוק לעמותה וכי לא הייתה כל חלוקת רווחים אסורה. העמותה תיקנה ועודנה מתקנת ליקויים שנבעו מטעויות בתום לב ברישום ואין בהם כדי להעלות לפגמים מהותיים. העמותה מקפידה על התנהלות תקינה”.

כמו כן, ממחלקת הנוער של הכח עמידר ר”ג נמסר: “במהלך היום עלו פרסומים שונים בנוגע לעתידה של קבוצת הבוגרים של המועדון. חשוב לנו להבהיר כי מחלקת הנוער מתנהלת באופן נפרד מקבוצת הבוגרים ובעצמאות ניהולית מלאה. לעניינים הנוגעים לניהול קבוצת הבוגרים אין ולא יהיו השלכות על פעילות מחלקת הנוער. אנו מקווים ומאמינים שקבוצת הבוגרים תצליח להסדיר את ענייניה על הצד הטוב ביותר”.

צפו: מספרת ענקית ללוזאנו נגד ולנסיה
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30