יום שבת, 13.08.2022 שעה 03:38

יוצא דופן: הישראלי שיעשה היסטוריה בפוטבול

בגיל 19 יונתן מרמור יהפוך לישראלי הראשון בליגת המכללות הבכירה בארה"ב, ובראיון ל-ONE מספר על החלום, הנבחרת, המרחק וה-NFL: "אפשרי להגיע לשם"

|
יונתן מרמור (Patricia Ryan)
יונתן מרמור (Patricia Ryan)

סיפורו המדהים של יונתן מרמור בהחלט מוכיח שהכל אפשרי בחיים. בזמן שאחרים פונים לענפים כמו כדורגל או כדורסל, הישראלי החל לפני 4 שנים לשחק דווקא פוטבול. “תמיד אהבתי ספורט תחרותי והרבה זמן שאני אוהב פוטבול. כשגדלתי חיפשתי ספורט שמתאים לי, אמרתי לעצמי 'אולי יש פוטבול בישראל' ומצאתי את הליגה”, מספר. כשהוא בן 19, מרמור יהפוך לישראלי הראשון אי פעם שישחק בליגת המכללות הבכירה לפוטבול בארה”ב, לאחר שנבחר על ידי יונג סטון סטייט.

מרמור גדל בארה”ב ובגיל 10 עלה ביחד עם משפחתו לישראל. רק בגיל 15 החליט מרמור ללכת לכיוון של הפוטבול “התחלתי לשחק מאוחר מאוד, בארה”ב מתחילים לשחק בגיל 5”. דבר שרק מוכיח כמה הסיפור שלו הוא יוצא דופן. הנער הצעיר החל לשחק בקבוצת “רעם חיפה” ואחרי שנתיים שהקבוצה נסגרה עקב מחסור בשחקנים הוא עבר ל”עוצמה כרמיאל” שם עשה את קפיצת המדרגה. אגב נדגיש כי רוב הישראלים שהגיעו למכללות בארצות הברית היו ב-D3, כשהיו גם כאלה ששיחקו בליגה השנייה.

יונתן מרמור במדי כרמיאל (רביד פרי)יונתן מרמור במדי כרמיאל (רביד פרי)

בראיון מיוחד ל-ONE, מדבר מרמור שבוע לפני שאמור לטוס לארה”ב כדי להגשים את חלומו, ומספר על הדרך שהובילה אותו לקבוצה, נבחרת ישראל, החשיפה לענף הפוטבול והמרחק ממשפחתו.

איך התקבלת ליונג סטון סטייט? 
“הלכתי לשחק חצי שנה באקדמיה הבין-לאומית של קלירווטר בפלורידה, שאוספת שחקני פוטבול מכל העולם. מתאמנים שם קשה, משחקים מול קבוצות תיכון חזקות והטובים והבולטים ביותר משם מקבלים מלגות והולכים לאוניברסיטה”.

יונתן מרמור באקדמיה בפלורידה (Patricia Ryan)יונתן מרמור באקדמיה בפלורידה (Patricia Ryan)

מה לגבי נבחרת ישראל? חושב שאתה יכול לעזור לה?
“בהחלט, אני אוכל לעזור לנבחרת ישראל להתפתח ולהתקדם. שיחקתי בנבחרת בשנה הראשונה שלי אך בגלל שבר ביד הפסקתי”.

איך אפשר להגדיל את החשיפה והעניין בקרב נערים ישראלים בפוטבול?
“פוטבול זה ספורט לכולם, זה אחד הדברים שאני הכי אוהב. זה משחק שמתאים לכל המשקלים והגבהים. יש כל כך הרבה תפקידים בפוטבול ככה שכולם יכולים להתאים. אני מאמין שהפוטבול בישראל יכול להתפתח. אם החשיפה תעלה, אנשים יתחילו להתעניין ולשחק. בפוטבול זה נטו עבודה קשה, אם מישהו באמת עובד קשה ולא מוותר לעצמו הוא יכול להגיע לכל מקום. אני רוצה להגיד לילדים בישראל שעבודה קשה ואמונה בעצמך תביא את הפירות. אין דבר בעולם שאיש לא יכול להשיג”.

יונתן מרמור (Patricia Ryan)יונתן מרמור (Patricia Ryan)

חושב שאתה יכול להגיע ל-NFL?
“אני יכול להגיע עוד 4 שנים ל-NFL אחרי שאסיים את התואר שלי במנהל עסקים. עם מאמנים נכונים ועבודה קשה זה אפשרי לחלוטין להגיע לשם. כבר אמרו לי שאני לא ברמה מתאימה להגיע לליגה הראשונה במכללות ועשיתי את זה”.

כמה זה קשה עבורך לנסוע למדינה אחרת ולעזוב את המשפחה? 
“קשוח להיות בלי המשפחה. יש לי משפחה גדולה, אנחנו שש נפשות ואנחנו מחוברים מאוד. זה עניין לא קל. יש לי משפחה רחוקה באוהיו שאני יכול להיות איתה בזמן שאני שם”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו