יום שלישי, 25.01.2022 שעה 18:38

בביה"ד סתרו את דברי בן אברהם, גולדשטיין זוכה

הערעור של מנכ"ל נתניה על עונשו התקבל בהתאחדות, לאחר שגם על פי בדיקת הפוליגרף לא אמר לשופט את הדברים המיוחסים לו: "מדובר בביקורת והבעת דעה"

4 תגובות |
שחקני מכבי נתניה חוגגים עם אביב אברהם (נעם מורנו)
שחקני מכבי נתניה חוגגים עם אביב אברהם (נעם מורנו)

מנכ”ל מכבי נתניה, ניב גולדשטיין, זוכה היום (שני) בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל כשהערעור שלו על קנס בסך 2,000 ש”ח בגין העלת שופט, התקבל. כזכור, במשחק בין היהלומים לעירוני ק”ש, בדקה ה-65, צעק גולדשטיין, שיוצג על ידי עו”ד שמעון טננבלט, לפי דו”ח השיפוט: “תתביישו”, “זו פעם שלישית שלך”, “בושה”, “אפסים”. כשהמנכ”ל הכחיש את המיוחס לו והגיש לביה”ד כתב הגנה ודו”ח של בדיקת פוליגרף.  

באותו המשחק שחוביץ’ הורחק משלושה משחקים בפועל בטענה כי קילל את השופט. נתניה טענה מאז המשחק כי צוות השופטים בראשות שלום בן אברהם הוציא דו”ח “אשר רצוף בעלילות ושקרים”, אך הדיינים נעם ליובין וגיורא לנדאו החליטו להרשיע את המגן וגם את המנכ”ל וקבעו כי העדויות של השופטים “השתקפו לנו כאמינות ומקצועיות”.

שלום בן אברהם מרחיק את זלאטן שחוביץ' (נעם מורנו)שלום בן אברהם מרחיק את זלאטן שחוביץ' (נעם מורנו)

כתב האישום המשמעתי העניש את המגן שחוביץ’, בעוד נתניה זוכתה מחמת הספק כשהצדדים לא הגישו ערעור. לעומת זאת, גולדשטיין כאמור בחר לערער על ההחלטה בנוגע לדבריו שלפי הדו”ח אמר לכאורה.

בעלי נתניה, אייל סגל, העיד בבית הדין וטען כי גולדשטיין אמר לשופט המשחק: “אתה חמש שנים עושה את אותם הדברים, הוא חזר על זה כמה פעמים. זה היה רוח הדברים. מה שכתוב שמתייחס לגולדשטיין, לשחקן יש דברים שלא היו מעולם”. לטענתו של סגל, הדו”ח נועד לכסות על חוסר המקצועיות של ניהול המשחק. גולדשטיין אישר את דבריו של סגל: “אמרתי מהיציע חמש שנים אותו דבר. התכוונתי שהיו לנו כבר בעיות עם שלום בן אברהם”.

ניב גולדשטיין (צילום: דניאל סטרבו, מכבי נתניה)ניב גולדשטיין (צילום: דניאל סטרבו, מכבי נתניה)

בבדיקת הפוליגרף שביצע גולדשטיין הוא נשאל האם אמר את הדברים המיוחסים לו, ותשובתו השלילית נמצאה אמינה. הוא לא נשאל האם אמר “חמש פעמים אותו דבר”. יחד עם זאת, ביה”ד ציין כי: “נאמרו מילים שלא היו צריכות להישמע ובוודאי שאינן מכבדות את מעמדו כמנכ”ל קבוצה”.

עו”ד נזיה חלבי ציין: “מדוברי בדברי ביקורת או הבעת דעה שנאמרו מ”כאב לבו” של המערער שסבר כי הרחקת שחקן קבוצתו נעשתה ללא הצדקה, הדברים אינם דברי עלבון ואין לפרשם כמי שנועד להעליב שופו. יש לפרשם תוך מתן מרחב סביר לחופש הבעת הדעה והביקורת, כל עוד הם שומרים על פרופורציה”. הוחלט ברוב דעות לקבל את הערעור ולבטל את הרשעתו של גולדשטיין.

מסע"ת בית"ר ירושלים לקראת אשדוד
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30