יום רביעי, 20.10.2021 שעה 06:20

ים מדר: אני מרוכז אך ורק בהפועל תל אביב

הקפטן החדש של האדומים דיבר ביום המדיה לפני פתיחת העונה, קאסטריטיס: "מרוצים מהסגל, אנחנו נראים טוב בהכנה", "מגיעים עם מוטיבציה גבוהה מאוד"

ליגת ווינר סל 21-22
4140-1862הפועל חולון
4141-1732הפועל ירושלים
4155-1672בני הרצליה
3146-1672מכבי ת"א
3168-1832הפועל אילת
3145-1492הפועל גליל עליון
3159-1552הפועל ב"ש
3161-1522הפועל חיפה
3166-1562גלבוע/גליל
2172-1532הפועל ת"א
2189-1532עירוני נס ציונה
2181-1292מכבי ראשל"צ
לוח משחקים
 • הפועל גליל עליון
 • שבת, 23/10, 19:55
 • עירוני נס ציונה
 • מכבי ת"א
 • שבת, 23/10, 20:15
 • הפועל ירושלים
 • הפועל אילת
 • ראשון, 24/10, 18:00
 • הפועל ב"ש
 • הפועל חולון
 • ראשון, 24/10, 21:00
 • גלבוע/גליל
 • בני הרצליה
 • שני, 25/10, 19:00
 • הפועל חיפה
 • הפועל ת"א
 • שני, 25/10, 20:30
 • מכבי ראשל"צ
2 תגובות |
בר טימור, חואקין שוכמן וים מדר (שחר גרוס)
בר טימור, חואקין שוכמן וים מדר (שחר גרוס)

הפועל תל אביב ערכה היום (שלישי) את יום המדיה המסורתי לפני פתיחת העונה. האדומים של קאסטריטיס צפויים לצאת לטורניר ההעפלה של ליגת האלופות בשבוע הבא שם יפגשו תחילה את באקן ברס הדנית.

בתוך כך, כמדי שנתיים, גם בימים האחרונים נערכו הבחירות לוועד המנהל ולוועדת הביקורת של הפועל אוסישקין ת"א. אלו היו הבחירות השישיות מאז הקמת העמותה. לוועד המנהל נבחרו: רמי כהן, אסי הראל, חיים יצחקי, אריה מנדל ולי אור שלגי. לוועדת הביקורת נבחרו: תמר נחמן, דני בילקר ועמרי מורן.

קסטריטיס: נראה שיש לנו מוטיביציה גבוהה

ההכנות לעונה הנוכחית של כל קבוצות ליגת העל החלו מאוחר יותר בעקבות סיומה המאוחר של הליגה בעונה הקודמת, מה שיוצר מצב בו הבידוד השחקנים שהגיעו ארצה לצד המתווה ופתיחת המפעלים האירופאיים מקשה מאוד על הקבוצות אשר משתתפות בהן. בינתיים, ים מדר דיבר על העונה הקרובה.

התרגלת כבר לתואר הקפטן?
"לא, אתה לא מתרגל, זה משהו שאתה לומד להבין ולעכל עם הזמן, זה משהו שאו שיש לך או שאין לך, וכנראה שהבאתי את זה לפני, ואנשים ראו פה ושמחו עלי כדי לתת לי את זה ולהעניק לי את הכבוד הזה. אז יש תפקידים שאני לומד עם הזמן ועם הדרך ואני שמח וגאה לייצג מועדון כזה, את הפועל תל אביב, מועדון ענק בכדורסל הישראלי”. 

חואקין שוכמן וים מדר (איציק בלניצקי)חואקין שוכמן וים מדר (איציק בלניצקי)

“מנסה לייצג אותו בכבוד, עובד הכי קשה שאפשר כדי להיות ראוי לזה, ואני חושב שאתה לומד את העבודה עם הזמן וזה תהליך וזה כיף גם להנהיג מועדון כזה גדול ולהיות עם חברה כאלה ברמה כמו בר טימור וחואקין שוכמן וגם ללמוד מהם כל מיני דברים קטנים ועצות שמגיעות בדרך". 

איך הייתה לך החוויה בארצות הברית?
"הייתה חוויה מדהימה בארצות הברית בלאס ווגאס, הגעתי אחרי הפלייאוף סיימנו סדרה מול מכבי שהייתה לא פשוטה וסיימתי אותה קצת פצוע עם נקעים בקרסול, אז לקחתי לעצמי קצת זמן לנוח, שבועיים שלושה של טיפולים ופיזיותרפיה וקצת פחות כדורסל, אז היה לי שבוע להכין את עצמי לפני הנסיעה, לא הגעתי בכושר הכי טוב אבל מגיעים לשם להתאמן ולראות את החוויה והמקום הכי טוב, לפני שמגיעים באמת לדבר הזה, ואם אתה יכול להגיע לאמריקה, ולחוות את כל החוויה הזו בצורה הזו”.

“כשאתה מגיע לאמריקה אתה מדבר אנגלית. אתה פה בארץ מדבר שעה-שעתיים ואז חוזר הביתה למשפחה ולכולם, אז אפילו בדברים הכי קטנים, אם זה לדבר אנגלית ולהיות עם אותו הכדור של ה-NBA, זו איזושהי חוויה כוללת שהכי מדמה את ה-NBA ואת כל הסיפור הזה, אנשים שמגיעים עם אותו חלום כמו שלך ואנשים בגיל שלך שמגיעים עם אותם הרצונות ואותן המטרות אז אין דרך טובה מזו להתכונן לדבר הזה". 

סקוטי ווילבקין מול ים מדר (איציק בלניצקי)סקוטי ווילבקין מול ים מדר (איציק בלניצקי)

אתה עדין שם למטרה את הדראפט הקרוב או שעדיף לחכות?
"אני חושב שהאנשים שלי והצוות איתו אני עובד ידעו לקבל את ההחלטה הכי נכונה שיש והם מסתכלים על התמונה הכוללת. כרגע אני בהפועל תל אביב ועל זה אני מסתכל, וזו המטרה החשובה. אנחנו עומדים בפני אתגר לא פשוט, אז כל הפוקוס הוא פה, האנשים שלי עושים את הדברים הכי טוב שאפשר כדי לקדם אותי ולעזור לי בכל מה שאני צריך אבל הפוקוס הוא לגמרי רק פה ובהפועל תל אביב, להשקיע במטרות החשובות שלנו. אנחנו מייצגים קהל אוהדים שאם היה יכול היה מגיע בסירות לאולם, אז אנחנו צריכים לייצג בכבוד, אנחנו עובדים קשה כדי להיות ראויים לזה כדי להגיע הכי מוכנים לאתגר החשוב שעוד רגע קרב ומגיע והפוקוס כרגע רק על הפועל תל אביב".

יאניס קאסטריטיס התפנה לדבר עם התקשורת ואמר: ״עונה חדשה, קבוצה חדשה, יש לנו מספיק שחקנים חדשים. מבחינת ההכנה, שוב יש לנו בערך חודש עד המשחק הרשמי הראשון שלנו נגד באקן ברס. אנחנו צריכים להתמודד עם שחקנים שהיו בבידוד 14 ימים, שלא יכלו להתאמן יחדיו ולא להיות על הפרקט, אנחנו נוכל לעבוד בסגל מלא רק בעוד כמה ימים אבל אני יכול לומר שעד כה אנחנו די מרוצים. השחקנים שלנו נותנים את הכי טוב שלהם ועובדים קשה. יש להם מוטיבציה גבוהה מאוד לקראת טורניר ההעפלה לליגת האלופות וכמובן גם לליגה המקומית ועד כה הכל טוב. נקווה שנישאר בריאים ושנמשיך באותו הקצב״.

יאניס קאסטריטיס (רדאד ג'בארה)יאניס קאסטריטיס (רדאד ג'בארה)

נאלצתם לבצע חילוף של הרגע האחרון בין דקוואן קוק לג׳ון דיבלר, עד כמה הקליעה מבחוץ תהיה חשובה עבורכם?
״זה מאוד חשוב וקריטי, זה הוכח עבור הקבוצה שלנו, כולם יודעים שבכדורסל המודרני הקליעה מבחוץ חשובה מאוד וזו הסיבה שמאוד רצינו והתעקשנו להביא שחקן שמומחה בדיוק לקליעה מבחוץ. נתקלנו בבעיה עם דקוואן קוק אבל אני יכול לומר שאנחנו שמחים וחשים ברי מזל שג׳ון איתנו, אני בטוח שהוא יתרום בכל אספקט של המשחק ולא רק בקליעה המפורסמת שלו״. 

אתה חושב שהקבוצה שלכם טובה יותר מזו של העונה שעברה?
״אני לא אוהב לערוך השוואות, אבל זה משהו שאפשר לומר רק בסוף הדרך כשרואים מה הצלחנו להשיג, אבל מה שאני יכול לומר הוא שניסינו לבנות קבוצה תחילה לפי האופי של השחקנים שיש לנו בקבוצה, שנית לפי המוטיבציה שלהם וכמה הם רוצים לשחק את המשחק ושלישית לפי האיכויות שלהם בכדורסל. ההנהלה שלנו עשתה את הכי טוב שהיא יכולה, שיתפנו פעולה ברמה מאוד גבוהה ויש לנו כרגע סגל שאנחנו מרוצים ממנו מאוד ונראה אם נצליח לעבוד ולהרים את הרמה לנקודה שבה נצליח מאוד במהלך העונה״.

למון ג'וניור (שחר גרוס)למון ג'וניור (שחר גרוס)

מה הסיכויים שלכם נגד באקן ברס בשבוע הבא?
״קשה לומר כי אנחנו לא מכירים את כל הקבוצות, וכל הקבוצות נמצאות בדיוק עם אותם התנאים של תחילת העונה ולא יודעים אף פעם מה המצב. ואני אדבר רק על באקן ברס כי זה המשחק הבא שלנו, אנחנו יודעים שהם קבוצת כדורסל עם מסורת טובה באירופה שמשתתפת בתחרויות הבינלאומיות כל שנה, יש להם את הניסיון, ואם אני לא טועה בעונה שעברה לפני שהיה את הפסקת הקורונה הם הבטיחו את מקומם בפיינל פור של היורופקאפ, הם שמרו על אותה הקבוצה ואת אותו המאמן כך שאנחנו יודעים שיש לנו יריבה מאוד קשוחה, אבל כמו שאני אומר כל הזמן הדבר החשוב ביותר עבורנו הוא שהקבוצה שלנו תהיה מוכנה הכי טוב שאפשר וכשנעלה על הפרקט נהיה מוכנים לתת את מאת האחוזים בכדי לנצח״.

בר טימור (שחר גרוס)בר טימור (שחר גרוס)

איך ים מדר חזר מארצות הברית?
״זה תמיד מאוד חשוב לקבל סוג כזה של ניסיון, אני לא יכול לומר שים השתנה. ים כבר יודע איזה סוג של שחקן הוא, את מוסר העבודה שלו ואיך הוא אוהב לעבוד ואין ספק שבדיוק כמו כל השחקנים שלנו בקבוצה הוא חזר רעב ונחוש להתחרות חזק מאוד ולהיות מוכן לעונה הקרובה״.

חואקין שוכמן (שחר גרוס)חואקין שוכמן (שחר גרוס)

בר טימור דיבר על ההחלטה להגיע להפועל תל אביב: "רציתי באמת משהו שישלב כל מני פרמטרים בהחלטות שלי, כמובן כל העניין עם אירופה שאני מאוד מקווה שנצליח כבר העונה ואם לא אז בעתיד, לא רציתי להגיע לשנה אחת אלא לכמה שנים, זה היה לי מאוד חשוב וגם הסיטואציה המקצועית, יצא לי לדבר עם המאמן, עם עידן ועם רמי, ככה הכול התחבר לי להגיע לפה, ואני שמח שהגעתי לפה".

אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי