יום ראשון, 22.05.2022 שעה 19:07

תים: הקדשתי את חיי כדי לזכות בגרנד סלאם

האוסטרי באופוריה אחרי הזכייה באליפות ארה"ב הפתוחה: "זכייה במייג'ור הייתה הדבר היחיד שחסר לי, זה תמיד ישב לי בראש ואלו לא מחשבות טובות לשחקן"

|
סשה זברב מברך את דומיניק תים (רויטרס)
סשה זברב מברך את דומיניק תים (רויטרס)

גמר אליפות ארצות הברית הפתוחה לא כללה שניים מהטניסאים הגדולים ביותר, אבל סיפקה דרמה משובחת בת חמש מערכות בסיומה דומיניק תים גבר על אלכסנדר זברב וזכה בתואר גרנד סלאם ראשון בקריירה.

האוסטרי, שחזר מפיגור 2:0 במערכות ל-2:3, התקשה להסתיר את ההתרגשות שלו: “זו הקלה גדולה. השגתי מטרת חיים, חלום אישי שלי שהיה לי כל כך הרבה זמן, כל כך הרבה שנים. כמובן שכילד שרק התחלתי לשחק טניס, אבל אז הייתי רק בתחילת הדרך. בנקודה מסוימת הבנתי ש’וואו, אולי יום אחד באמת אוכל לזכות באחד התארים הגדולים של הטניס והשקעתי את כל העבודה שאפשר, הקדשתי את כל חיי כדי לזכות במייג’ור ועכשיו עשיתי את זה”.

דומיניק תים והגביע (רויטרס)דומיניק תים והגביע (רויטרס)

עוד הוסיף האוסטרי: “יכול להיות שזה לא כל כך טוב ששיחקתי כבר בגמרים בעבר של טורניר גרנד סלאם, אבל רציתי את התואר כל כך וזה ישב לי בראש שאם אפסיד אהיה ב-4:0 בגמרים של מייג’ורים. זה תמיד יושב בראש ‘האם זו הפעם האחרונה להשיג משהו גדול?’, כל המחשבות האלה לא טובות לשחקן כדי להציג את המיטב שלו ולשחק בחופשיות. היה קשה להמשיך לשחק ולהאמין בעצמי כשזברב הוביל במשחק. זה גמר של גרנד סלאם, אבל הייתה לי תקווה בנקודה מסויימת שאשתחרר ולמזלי זה לא קרה מאוחר מדי ושברתי אותו בחזרה בסט השלישי ואז האמונה גם חזרה, מהרגע הזה האמונה רק התעצמה”.

האם הרמה שלו תעלה מכאן: “אני מצפה מעצמי לזה, יהיה לי קל יותר עכשיו בטורנירים הגדולים, כי כמובן שהיה לי בראש שיש לי קריירה נהדרת עד כה, הרבה יותר ממה שחלמתי, אבל הזכייה בגרנד סלאם הייתה חסרה לי וכשזה הושג, אני מקווה שאוכל להיות יותר רגוע במעמדים כאלו ולשחק יותר בחופשיות במעמדים החשובים, כי הייתי מאוד לחוץ כל היום של הגמר וגם בתחילת המשחק”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב