יום שישי, 22.10.2021 שעה 07:22

עשתה זאת שוב: אוסקה זכתה באליפות ארה"ב

היפנית בת ה-22 השלימה מהפך בדרך ל-6:1, 3:6 ו-3:6 על אזרנקה, קטפה את התואר היוקרתי בפעם ה-2 בתוך 3 שנים, וזכתה בגראנד סלאם 3 בסה"כ בקריירה

0 תגובות |
נאומי אוסקה חוגגת זכייה באליפות ארה
נאומי אוסקה חוגגת זכייה באליפות ארה"ב (רויטרס)

ברכות לנאומי אוסקה, שזכתה הערב (שבת) באליפות ארצות הברית הפתוחה! היפנית הצעירה השלימה מהפך מרשים וגברה 1:2 על ויקטוריה אזרנקה בדרך לזכייה שנייה בגראנד סלאם היוקרתי ב-3 השנים האחרונות. זהו גם תואר הגראנד סלאם השלישי שלה בסך הכל, יחד עם הזכייה באוסטרליה הפתוחה ב-2019. בכך, אוסקה הבטיחה לעצמה שנה שלישית ברציפות בה היא זוכה בגראנד סלאם, מדהים. וכל זה בגיל 22 בלבד.

המערכה הראשונה הייתה שייכת לגמרי לאזרנקה, וכבר מהנקודה הראשונה היה ניתן לראות את השליטה הברורה שלה במשחק, כששברה את אוסקה במשחקון הראשון, ומשם עד לזכייה במערכה הראשונה איבדה משחקון אחד בלבד וניצחה 1:6. היפנית בת ה-22 הייתה לא מרוכזת ועשתה מעל 10 טעויות לא מחויבות במערה הזו.

נאומי אוסקה (רויטרס)נאומי אוסקה (רויטרס)

יחסי הכוחות החלו להשתנות במהלך המערכה הבאה. אזרנקה עלתה ל-0:2 מהיר שכלל שבירה נוספת להגשה של אוסקה, ולמרות שהיפנית אותתה על סימני חזרה כששברה בעצמה את אזרנקה לאחר מכן ואף השוותה ל-2:2, אך הבלארוסית הוכיחה כמה היא מנוסה והביאה לידי ביטוי את האופי עם ניצחון במשחקון הבא. מכאן ואילך, אוסקה התעשתה והשתלטה על המשחק לחלוטין, זכתה בכל 4 המשחקונים הבאים בדרך ל-3:6 מדהים שנתן לה שוויון במערכות.

במערכה המכרעת אוסקה נתנה את הטון עם טניס מעולה והרבה פחות טעויות מאשר במערכה הראשונה. היא עלתה ל-1:3 מהיר, וכשאזרנקה הייתה קרובה לשבור עם 0:40, היא רשמה 5 נקודות רצופות ועלתה ל-1:4. אזרנקה נתנה לעצמה שביב של תקווה כשצימקה ל-4:3, אך שבירה נוספת של אוסקה הוציאה לאזרנקה לחלוטין את הרוח מהמפרשים, והיפנית סיימה את המערכה עם 3:6, ניצחון וזכייה יוקרתית בתואר.

ויקטוריה אזרנקה חובטת (רויטרס)ויקטוריה אזרנקה חובטת (רויטרס)

מערכה ראשונה: 1:6 לאזרנקה

אזרנקה פתחה חזק את הגמר, כשהצליחה לשבור את היפנית בדרך ל-0:1 מרשים. הבלארוסית המשיכה את השליטה במערכה הראשונה עם 0:2 קליל בלי לאבד נקודה במשחקון. אוסקה נכנסה לעניינים, ושמרה לראשונה במשחק על ההגשה שלה, צימקה ל-2:1. אזרנקה המשיכה במשחק המצוין שלה ותרגמה את היכולת לעוד שמירה על ההגשה ו-1:3 במצטבר עד כה, ובמשחקון הבא שוב שברה את היפנית והראתה כמה ניסיון יש לה בדרך ל-1:4. במשחקון הבא אזרנקה הזיעה יותר והייתה צריכה לנצחון רק לאחר שוויון, אך הצליחה לעשות 1:5 ולהתקרב לזכייה במערכה. גם את המשחקון הבאה אוסקה לא הצליחה לנצח, אזרנקה עם שבירה שלישית במשחק העניקה לעצמה 1:6 מבטיח.

נאומי אוסקה (רויטרס)נאומי אוסקה (רויטרס)
ויקטוריה אזרנקה (רויטרס)ויקטוריה אזרנקה (רויטרס)

מערכה שנייה: 3:6 לאוסקה

אוסקה ממשיכה להפגין חוסר יציבות וחוסר ריכוז, ומנגד אזרנקה ניצלה זאת כדי לשמור על ההגשה במשחקון הראשון במערכה ולעלות ל-0:1. במשחקון השני אזרנקה המשיכה להראות עליונות ועלתה ל-0:2 עם שבירה קריטית. לאחר מכן, אוסקה הראתה סימני תקווה עם זכייה בשני המשחקונים הבאים שכללו שבירה ראשונה של אזרנקה במשחק בדרך ל-2:2. הבלארוסית התעשתה וחזרה לעצמה, שלטה בלי בעיות במשחקון הבא ועלתה ל-2:3. אוסקה המשיכה בגרף השיפור ככל שהמערכה התקדמה, עם שני משחקונים בהם זכתה ברציפות בדרך ל-3:4. גם במשחקון הבא אוסקה המשיכה את השליטה במערכה ועלתה ל-3:5 מבטיח, ולבסוף גם הצליחה לזכות במערכה לאחר משחקון ארוך במיוחד.

ויקטוריה אזרנקה (רויטרס)ויקטוריה אזרנקה (רויטרס)
נאומי אוסקה (רויטרס)נאומי אוסקה (רויטרס)

מערכה שלישית: 3:6 לאוסקה

אוסקה המשיכה באותה יכולת ועלתה ל-0:1. אזרנקה לא מיהרה לוותר על התואר וחזרה ל-1:1 כשהכל עוד פתוח. משם התפנית מעט השתנתה עם 2 משחקונים לטובת אוסקה שהצליחה שוב לשבור ולעלות ל-1:3. הבלארוסית כבר הייתה בדרך לשבירה עם 0:40, אך 5 נקודות רצופות של אוסקה נתנו לה ניצחון במשחקון ו-1:4 מבטיח. אזרנקה נתנה לעצמה שביב של תקווה כשצימקה ל-4:3 שכלל שבירה על היפנית. משם אוסקה לקחה פיקוד, וזכתה בשני המשחקים הבאים בדרך לניצחון במערכה ובאליפות.

נאומי אוסקה (רויטרס)נאומי אוסקה (רויטרס)
אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי