יום חמישי, 20.01.2022 שעה 04:54

סבתה נפטרה - והאתלטית זכתה באליפות ישראל

דניאל פולסטר ממכבי חיפה שהייתה קרובה מאוד לסבתה אהובה ז”ל, קמה מהשבעה וזכתה במקום ה-1 באליפות ישראל בקרב 7: “רגע מרגש, עשיתי את זה בשבילה”

2 תגובות |
דניאל פולסטר על הפודיום (פבל זלנסקי)
דניאל פולסטר על הפודיום (פבל זלנסקי)

שני אירועים מרגשים היו אמש (שני) באליפות ישראל בקרב רב באתלטיקה. בזמן שנקבע שיא חדש לגברים על ידי אריאל אטיאס שגרף 7,163 נקודות בקרב 10, המון אמוציות היו גם אצל הנשים עם זכייתה של דניאל פולסטר שמייצגת את מכבי חיפה, באליפות ישראל בקרב 7, אחרי שנפרדה מסבתה שהלכה לעולמה.

פולסטר סיימה במקום הראשון בקרב 7 עם 4,597 נקודות וההתרגשות הייתה עצומה. סבתה מצד אימה, אהובה שורץ ז”ל, נפטרה ביום רביעי והלוויה הייתה ביום חמישי. שלושה ימים לאחר מכן, הנכדה דניאל יצאה לתחרות ברגשות מעורבים ובזמן שמשפחתה עדיין יושבת שבעה. ואחרי שניצחה, הכריזה: “עשיתי את זה בשבילה, זה היה רגע מרגש מאוד”.

מדהים: רק 1.65 ומטביע כמו מטורף

“זה היה טרי”, סיפרה דניאל ל-ONE. “המשפחה עדיין יושבת שבעה אצלי בבית והייתי צריכה להתנתק וללכת להתחרות למרות הכל. סבתא שלי גידלה אותי מגיל אפס. אני הילדה הבכורה בבית וביליתי אצלה את רוב שעות היום, מהשעות המוקדמות בבוקר עד הלילה לא שחררתי את סבא וסבתא שלי. היה לנו קשר מאוד מיוחד. היא ידעה עליי הכל”.

הייתן קרובות מאוד, איך יוצאים להתחרות במצב כזה?
“ארזתי מזוודה עם מה שאני צריכה, עברתי ליומיים להרצליה כדי לנסות להתנתק. ניסיתי להתכנס בעצמי כמה שאני יכולה. היא הייתה המעריצה מספר אחת שלי. היא הפכה לעיוורת כשהייתי ילדה, אבל היא זכרה כל תחרות שלי - מהקטנות ביותר בארץ ועד לתחרויות בחו”ל. היא תמיד הייתה דואגת להגיד לי בהצלחה לפני, להעביר לי מסרים של חיזוק ולהתעדכן בתוצאות אפילו אם התחרות הייתה בלילה. התלבטתי המון מה לעשות בנוגע לתחרות הזו, כי זה מוות של האדם הכי קרוב אליי, אבל היה לי ברור שאם היא הייתה יכולה להגיד לי משהו באותו הרגע זה ‘לכי להתחרות גם ברגע כזה’, אין פה שום צל של ספק. זה מה שהשתדלתי לעשות”.

המחשבה עליה חיזקה אותך גם בתחרות עצמה?
“כן, זה אפילו הניע אותי להתחרות. ביום הראשון באתי מאוד חדורת מטרה והצלחתי להביא את הכוחות האלה למקומות חיוביים מאוד. חשבתי עליה לפני כל קפיצה, כל ריצה וכל זריקה. ביום השני היה לי קצת יותר קשה מנטאלית והשתדלתי לעשות את המקסימום. אני מאמינה שבסופו של דבר זה עזר ותרם, והתוצאות מדברות בעד עצמן. כשסיימתי במקום הראשון ידעתי שזה בזכותה ובשבילה”.

פולסטר, בת 22 מנוף הגליל, שמייצגת את מכבי חיפה, היא אחת מהאתלטיות הצעירות המובילות בארץ. היא הייתה חלק מנבחרת השליחות ב-4X100 מטר שזכתה בכמה וכמה הישגים בתקופה האחרונה,  וכפועל יוצא הייתה חלק גם מהשיא שנופץ בשנה שעברה. לאחר מכן נפצעה בשריר הירך האחורי, בזמן שהנבחרת המשיכה להתקדם ושברה את השיא שוב. בנוסף להופעה המוצלחת בנבחרת, פולסטר קבעה בקריירה שלה שיא ישראלי לשליחות גם לנערות ועד גיל 23 לנשים.

דניאל פולסטר עם סבתה המנוחה (פרטי)דניאל פולסטר עם סבתה המנוחה (פרטי)

במקור, פולסטר היא אתלטית מגוונת שהשתתפה בתחרויות קרב 7. ב-2017 זכתה במדליית הזהב באליפות ישראל לבוגרות ולנערות עם דאבל מרשים, וב-2018 הייתה סגנית אלופת ישראל - ומאז הפסיקה להתאמן ולהתחרות לקרב 7, כך שלאחרונה התמקדה רק בענף אחד. אלא שבעקבות משבר הקורונה והפסקת התחרויות שלה, נפתחה בפניה האפשרות לחזור למה שהכירה קודם והיא הלכה על זה. המאמן שלה, יוסי סבה, החל לעבוד איתה לקראת הקרב 7 עם דני וולפברג שמתמחה בתחום ועבד איתה בעבר, וביחד הם הובילו אותה לראש הפודיום הלאומי.

איך היה לחזור לזה?
“הפסקתי להתאמן באופן מקצועי לקרב 7, וחזרתי אחרי שהתבטלו לי הרבה תחרויות בינלאומיות והתוכניות לעונה קצת השתבשו. החלטנו שיש יותר מקום לשינויים ולגיוון וכשראיתי שיש הזדמנות החלטנו שזה מתאים. שיתוף הפעולה הזה עזר לי מאוד, גם במשבר שעברתי, ואני מאוד שמחה על המקום שהגעתי אליו”.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30