יום רביעי, 18.05.2022 שעה 04:07

שחקני הפועל חיפה הפסיקו את המו"מ מול כץ

המאבק נמשך. ארגון השחקנים הודיע: "משעים את המו"מ, ההתנהלות חסרת תום לב", במועדון מהכרמל הגיבו: "השחקנים עלולים להביא להרס הפועל חיפה"

ליגת העל 21-22
 פלייאוף עליון 
7227-7234מכבי חיפה1
6729-5035הפועל ב"ש2
6638-6135מכבי ת"א3
5237-4735מכבי נתניה4
5045-4435הפועל ת"א5
4937-3234בני סכנין6
 פלייאוף תחתון 
5039-4833עירוני ק"ש1
4243-3433הפועל חדרה2
3952-3733מ.ס אשדוד3
3743-3533בית"ר ירושלים4
3547-3633הפועל חיפה5
3341-2533הפועל ירושלים6
2749-3433מכבי פ"ת7
2753-2533הפועל נוף הגליל8
לוח משחקים
  • הפועל ת"א
  • שבת, 21/05, 20:30
  • מכבי ת"א
  • הפועל ב"ש
  • שבת, 21/05, 20:30
  • בני סכנין
  • מכבי חיפה
  • שבת, 21/05, 20:30
  • מכבי נתניה
|
שחקני הפועל חיפה (עמרי שטיין)
שחקני הפועל חיפה (עמרי שטיין)

המאבקים בין שחקני הפועל חיפה להנהלת המועדון נמשכים. אחרי ההצהרות של הבעלים יואב כץ, ארגון השחקנים הודיע בשם השחקנים כי הם מפסיקים את המשא ומתן על הקיצוץ בשכרם.

הודעת ארגו השחקנים: “הנהלת הפועל חיפה הוציאה את שחקני הקבוצה באופן כפוי וחד צדדי לחופשת ללא תשלום (חל"ת), כבר בתחילת המשבר. לאורך כל התקופה, ניהלנו מו"מ ארוך, שבו הנהלת הקבוצה חזרה בה שוב ושוב מסיכומים, תוך מעבר בין נציגים שונים שמונו בידי כץ. שחקני הקבוצה הלכו כברת דרך לקראת ההנהלה כשהסכימו להפחית משכרם 50% מהנטו, למעט משתכרי שכר נמוך, עליהם ניסו השחקנים הבכירים להגן כשהסכימו להפחית מחצית משכרם. זאת, בכפוף לכך ששאר זכויותיהם ותנאיהם המגיעים להם לפי החוזה, לא ייפגעו”.

נמני, חזן או אנדי רם: מיהו מלך המנגל?

“אתמול נודע לשחקנים, כי הנהלת הקבוצה מתכוונת להתחמק מתשלום מענק ההעפלה לפלייאוף העליון. זאת, למרות שהקבוצה כבר הבטיחה את ההעפלה והשחקנים עמדו בתנאי החוזה. הנהלת הקבוצה הבהירה לשחקנים כי היא מתנה את תשלום המענק אותו השיגו לפני משבר הקורונה, בשורת תנאים, בהם חזרה של הקהל למגרשים. בנסיבות הקיימות, ובשל ההתנהלות חסרת תום הלב, החליטו השחקנים על השעיית המו"מ, תוך שמירה על כל הזכויות המגיעות להם על פי החוזים המקוריים, החוק והדין”.

מנכ"ל ארגון השחקנים מושיקו מישאלוף: "הנהלת הפועל חיפה משדרת לשחקנים שהיא מזלזלת בהם. לאחר שהייתה הראשונה להוציא שחקנים לחל"ת כפוי, במשך שבועות היא מנהלת מו"מ ועם הגעה לסיכומים, חוזרת בה. החלטנו לשים סוף לסאגה הזאת של משיכת השיחות וחזרה מההסכמות, כחלק מטקטיקה של הנהלת הקבוצה במו"מ. השחקנים הודיעו שישמחו לחזור למגרשים, בהתאם להסכמות אליהן כבר הגענו”.

מושיקו מישאלוף (מערכת ONE)מושיקו מישאלוף (מערכת ONE)

עו"ד אופיר רונן, יועץ משפטי לארגון השחקנים: "במסגרת המו"מ עם הנהלת הקבוצה, השחקנים הסכימו לקיצוץ משמעותי בשכר הבסיס, בכפוף לשמירה על שאר הזכויות המגיעות להם. למרבה הצער, נראה כי הנהלת הקבוצה מנצלת לרעה את משבר הקורונה ומנסה במסגרתו לפגוע בזכויות השחקנים לקבל את מענק העלייה לפלייאוף, אותו השיגו עוד לפני פרוץ משבר הקורונה. זוהי התנהלות שאינה בתום לב. נפעל לשמירת זכויות השחקנים, על כל המשתמע מכך”.

עו״ד אופיר רונן (צילום: יחסי ציבור)עו״ד אופיר רונן (צילום: יחסי ציבור)

הפועל חיפה: “ראוי לעסקן כמו מישאלוף לנהל את המו"מ בדרך ארץ ובכבוד”

מהפועל חיפה נמסר בתגובה: "בניגוד לטענות שמעלה ארגון השחקנים המציאות היא הפוכה. בכל פעם שאנחנו מגיעים להסכמות עם ארגון השחקנים ועורכי הדין לקראת חתימה, כפי שקרה אתמול, צצות להפתעתנו דרישות חדשות. המועדון והעומד בראשו עושים מאמצים להגיע להסדר הוגן מול השחקנים לתיקון שכרם על אף שאיננו מחויב בדין לעשות זאת, אך כאמור אלה שמים מכשולים חדשים דוגמת העלאת נושא תשלום מענקי הפליאוף, נושא שלא הועלה פעם אחת בשבועות בהם מתנהל המו"מ, עד הימים האחרונים.

גם בשיחה אתמול בה היו שותפים, הבעלים יואב כץ, נציג ארגון השחקנים משה מישאלוף ועורכי הדין של הצדדים ובסיוע המאמן חיים סילבס, שנרתם לבקשת יואב כץ, כבר הגענו לנוסח סופי לחתימה, אבל שוב עלה נושא מענקי הפלייאוף, מענק שבלאו הכי אמור להיות משולם על פי החוזים מתקציב העונה הבאה, ולכן אין זה הזמן לדון בו. השחקנים צריכים לזכור שלא רק הם העפילו לפלייאוף העליון, אלא גם מועדון כדורגל הפועל חיפה שהיה צפוי ליהנות מהכנסות כתוצאה ממכירת כרטיסים, זכויות שידור, מענקי מיקום וספונסרים, הכנסות שנאמדות במיליוני שקלים רבים, מקורות הכנסה שנעלמו בן רגע וכלל לא ברור אם יתקיימו משחקי הפלייאוף (וגם אם יתקיימו יהיו ללא קהל).

יואב כץ (עמית מצפה)יואב כץ (עמית מצפה)

השחקנים, בהתעקשותם לדון בנושא זה כעת, עלולים להביא להרס הפועל חיפה ועתיד המועדון אשר מפרנס אותם ביד רחבה. ובאשר למשה מישאלוף, ראוי לעסקן כמוהו שעובד באיגוד השחקנים לנהל את המו"מ בדרך ארץ ובכבוד ולא להשמיץ את מי שמעביר מדי שנה מליוני שקלים רבים מכיסו הפרטי לתפעול המועדון".

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב