יום שני, 24.01.2022 שעה 16:34

פיפ"א שוקלת: חוזים שנגמרים בסוף העונה יוארכו

דיווח: נחשף מסמך סודי של הארגון, ובו אפשרות שבשל המשבר תבוצע הארכה אוטומטית עד תום העונה בפועל. וגם: הדיון באחריות הקבוצות לשלם כשאין ליגות

1 תגובות |
ספורט (מערכת ONE)
ספורט (מערכת ONE)

בפיפ”א מנסים למצוא פתרונות לבעיות הרבות שנוצרות בעקבות מגפת הקורונה ושיתוק הכדורגל העולמי, ולצורך כך הוקמה קבוצת העבודה לענייני וירוס הקורונה. הערב (חמישי) מדווח באירופה כי דלף מסמך פנימי סודי שנמסר מטעם פיפ”א לקבוצת העבודה הזאת ובו מספר הצעות מעניינות בהן צריכים חבריה לדון, שעשויות להשפיע על שחקנים רבים.

ההצעה המעניינת, ויש שיאמרו “הקיצונית” ביותר מבין ההצעות שהועלו במסמך, קובעת כי כל החוזים של השחקנים והמאמנים שמסתיימים בתום העונה הנוכחית (במקרה של הליגות באירופה, חודשים מאי-יולי), יוארכו אוטומטית עד לסוף העונה בפועל, מועד שכרגע עדיין לא ברור מתי הוא יהיה.

בהתאם לכך, המסמך כולל גם הצעה שהעברות שכבר נחתמו ואמורות להתבצע בפגרה הקרובה, יעברו בהתאם למועד החדש של הפגרה שתהיה בין העונה הנוכחית (כשזו תסתיים) לזו שאחריה. גם התשלומים על עסקאות יידחו, בהתאם, כך שלמשל תשלום שנקבע לתחילת חלון ההעברות בקיץ, יועבר לתחילת החלון במועדו החדש. מטבע הדברים המסמך כולל גם הצעה לשינוי המועדים של חלון ההעברות של הקיץ הקרוב בהתאם לתאריכי סיום העונה הנוכחית ותחילת הבאה.

ונחשו מי הכוכב שסיים ראשון בטורניר פיפא

ומה במקרה שבמדינות שונות הליגה תחזור בתאריכים שונים ובהתאם גם תסתיים בתאריכים שונים, דבר שיאפשר לעונה הבאה להיפתח גם כן במועדים שאינם חופפים? במקרה כזה, אם הקבוצות לא יגיעו לסיכום ביניהן, “עדיפות תינתן למועדון הקודם של השחקן להשלים את העונה עם הסגל הקיים”. 

קבוצת העבודה התבקשה לבחון גם את נושא אחריות המועדונים להמשיך ולשלם לשחקנים ולצוות המקצועי כשהליגות מושהות. בעניין זה מצוין במסמך שנחשף כי עשויה להיעשות פנייה למועדונים, לשחקנים ולמאמנים בבקשה שיעבדו יחד על פתרונות לענייני תשלום המשכורות במהלך עצירת העונה, ויגיעו להסכמות במשותף על הפחתות שכר ודחיות בתשלומים. אך קבוצת העבודה תבחן גם אפשרות לפיה במקרים בהם הדבר יתאפשר, הסכמים בין המועדונים לעובדיהם יושעו למהלך התקופה בה אין משחקים ואימונים.

ההמלצות במסמך יידונו בקבוצת העבודה, שתפקידה הרשמי הוא בין השאר “להעריך את הצורך בשינויים או הרחבות זמניות של תקנות פיפ”א בענייני העברות שחקנים והסטטוס שלהם, כדי להגן על החוזים עבור השחקנים והמועדונים גם יחד”. עבודתה נעשית בתיאום עם ראשי הארגון, ההתאחדויות השונות, מועדונים, ליגות ושחקנים, לטענת פיפ”א.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30