יום שני, 08.08.2022 שעה 10:22

גלעד קצב: יש קבוצות שמנצלות את הקורונה

בתוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE שוחחנו עם סוכן השחקנים: "קבוצות יהיו חייבות לצמצם את התקציבים בעונה הבאה". התוכנית משודרת גם ב-101.5FM

|
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' (מערכת ONE)
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' (מערכת ONE)

תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), וגם באשקלון ובאשדוד ב-101.5FM. בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התוכנית משודרת גם כאן באתר.

בתוכנית הספורט של ישראל נדבר הערב על איך משפיע משבר הקורונה על הכדורגל הישראלי בפרט וכמו כן, נשוחח ועל ההידבקות של משה חוגג בנגיף המתפשט, שהשבית את אירופה כולה וכמובן גם את ענפי הספורט השונים.

גלעד קצב: “יש קבוצות בארץ שמנצלות את המצב שנוצר מהקורונה”

שוחחנו עם סוכן השחקנים גלעד קצב, לגבי ההשלכות הכלכליות של המשבר על שחקני וקבוצות ליגת העל, והאם ישנן קבוצות שבסכנת קיום ממשית בעקבות המפולת הכלכלית?

תגיד, גלעד, איפה ערן זהבי?
“ערן זהבי בארץ”.

כי המצב בסין מתחיל להסתדר.
“גם דיא סבע בארץ, שניהם בבידוד בארץ”. 

כמה זמן לפי דעתך הקבוצות ימשיכו לשלם משכורות?
“לפי דעתי הקבוצות כבר הפסיקו, אבל יש פה מצב נתון בכל העולם וכל מבחינת השחקנים, אבל אני חושב שיש כמה אנשים שמנצלים את המצב הזה. אני הייתי מצפה שכל קבוצה תציע הצעה אחרת לשחקנים, ההצעה שלי היא שאם הליגה ללא משיכה אז לוותר על משהו כמו 30-40%. דרך אגב, אני חושב שהקבוצות הגדולות עוד לא אמרו מה הן עושות, זה בעיקר הקבוצות הקטנות. מהידע שלי, בני יהודה באו והציעו לשחקנים הצעה הוגנת. שחקנים שמרוויחים מסכום מסוים לא ייפגעו. אני מכיר כמה קבוצות שאמרו לזרים ללכת הביתה ושהם לא יקבלו שקל”.

אתה חושב שהשחקנים יארגנו תביעה?
“אני חושב שרק אחרי שהתקופה הזאת תעבור נדע מה הנזק בדיוק. אין שחקן שאומר – ‘זה מה שמגיע לי, זה מה שאני רוצה’, אבל להגיד לשחקן זר ללכת הביתה בלי שקל, זה לא מכובד”.

גלעד אתה מכיר את הקבוצות, בטח כלכלית, האם אתה רואה תרחיש שבו קבוצות יתפרקו?
“אני חושב שקבוצות קודם כל יהיו חייבות להוריד את התקציבים. השנה בסך הכול כל הקבוצות עברו בבקרה, ככה שזה רק חודשיים – שלושה ויש קבוצות שקצת מנצלות את המצב. אין שחקן, לפחות שלנו, שלא אמר שהוא מוכן לקצץ, כולם מבינים את המצב. לגבי העונה הבאה, הבעיה הגדולה תהיה עם שחקנים שיש להם חוזים גדולים לעונה הבאה והן לא יידעו מה לעשות”. 

גלעד קצב (נעם מורנו)גלעד קצב (נעם מורנו)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגן החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו