יום שני, 08.08.2022 שעה 21:41

פונטי: קורא לוועד האולימפי לדחות את המשחקים

יו"ר איגוד הג'ודו הישראלי קורא ליושבי ראש הענפים האולימפיים להצטרף אליו לדרישה מהוועד הבינלאומי: "זמן להפגין מנהיגות, אין אלטרנטיבה אחרת"

|
משה פונטי עם פלצ'יק ומוקי (שחר גרוס)
משה פונטי עם פלצ'יק ומוקי (שחר גרוס)

יו״ר איגוד הגו׳דו הישראלי, משה פונטי, קורא לדחיית המשחקים האולימפיים שאמורים להיערך הקיץ בטוקיו בירת יפן. לדעתו של פונטי, בריאות הספורטאים צריכה לעמוד בראש סדר העדיפויות וכדי לשמור עליה יש לקבל החלטות קשות, אך הכרחיות.

״בשנים האחרונות איגוד הג׳ודו מוביל את הספורט הישראלי להישגים בזירה הבינלאומית עם מדליות אולימפיות, אליפויות עולם ואירופה ואינספור מדליות בתחרויות בינלאומיות. בשנה האחרונה האיגוד, הפעילים, המנהלים, המאמנים והספורטאים נושאים את עיניהם ליעד אחד: אולימפיאדת טוקיו 2020”, פתח פונטי בדבריו.

שעת כושר עם אלוף העולם: מתאמנים עם מוקי

“לאיגוד הג׳ודו יש ספורטאים המועמדים למדליה אולימפית, שמקדישים את חייהם ומתאמנים שנים ארוכות למשחקים האולימפיים. יחד עם זאת, מה שמנחה אותי ומה שצריך להנחות את כל מי שמנהל את הספורט האולימפי בישראל, הוא טובת הספורטאים שלנו, ביטחונם ובריאותם. זה הזמן להפגנת אחריות ומנהיגות, זהו תפקידנו”, הוסיף יו”ר איגוד הג’ודו המודאג.

פונטי המשיך והסביר: “הייתי ספורטאי אולימפי ומאמן אולימפי, וגם כיו״ר אני בהחלט מבין את המשמעות הגדולה של ההחלטה לקיים או לדחות את האולימפיאדה, אך מחובתי ומתוך אחריות חברתית, אני חושב שאין אלטרנטיבה אחרת. אנחנו צריכים לקרוא לדחיית המשחקים האולימפיים.

משה פונטי (רדאד ג'בארה)משה פונטי (רדאד ג'בארה)

מעולם לא ברחתי מהחלטות קשות ונקיטת צעדים, ומחובתנו לנקוט עמדה, גם אם היא אינה קלה. אני קורא ליושבי הראש של הענפים האולימפיים בישראל להצטרף אלי ולפנות לוועד האולימפי הבינלאומי בבקשה לדחות את אולימפיאדת טוקיו, כפי שעשו בארה״ב ובנורבגיה״.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו