יום שלישי, 16.08.2022 שעה 09:52

בצל הקורונה: הלפיד האולימפי החל בדרכו ליפן

134 ימים לפתיחת המשחקים, האש האולימפית נדלקה כמיטב המסורת. יו"ר הוועד האולימפי, תומאס באך, לא התייחס לביטול אפשרי: "הכל יימשך למרות הקורונה"

|
ספורט (מערכת ONE)
ספורט (מערכת ONE)

אחת לארבע שנים נערכים המשחקים האולימפיים והאש האולימפית נדלקת מחדש. בעוד 134 ימים אמורה לצאת לדרך אולימפיאדת טוקיו 2020, וכמיטב המסורת, גם היום (חמישי) הודלק הלפיד האולימפי שמתחיל את המסע הארוך ליפן.

הלפיד הודלק באולימפיה שביוון, הפעם בנוכחות קהל מצומצם מאוד, זאת בצל מגיפת הקורונה שהוכרזה אמש על ידי ארגון הבריאות העולמי כמגיפה עולמית שמובילה לביטול של אירועי ספורט רבים ברחבי הגלובוס. בשלב זה עדיין לא ברור איך וכיצד המגיפה תשפיע על המשחקים האולימפיים, אך מבחינת הוועד האולימפי הבינלאומי הכל אמור להתקיים לפי התוכניות.

רונאלדו בבידוד: השלכות הקורונה על הספורט

יו"ר הוועד האולימפי הבינלאומי, תומאס באך, נשא נאום במהלך הטקס, במהלכו לא נאמרה אף מילה על אפשרות של דחייה או ביטול האירועים. באך אמר: "הדלקת הלפיד האולימפי מעבירה היום את המסר שלנו, הכל יימשך למרות וירוס הקורונה. המשחקים האולימפיים הם סמל לשלום ותקווה עבור האנושות כולה. יפן מציגה יכולות טכנולוגיות ואנושיות מתקדמות ויש הכנה נהדרת למשחקים. כולנו נהיה מאוחדים סביב המשחקים האולימפיים, נהיה מאוחדים סביב הרוח האולימפית".

טושיאקי אנדו, שנמנה על הוועדה המארגנת, פרק את שעל ליבו ואמר בטקס: "האזרחים ביפן מצפים למלא את ליבם בתקווה, ויחד עם עזרה של חברינו מסביב לעולם אנחנו נתגבר על קשיי מצוקה רבים. הדלקת הלפיד האולימפי היום מציינת את פתיחתם של המשחקים האולימפיים בטוקיו. המסר של הלפיד הפעם הוא 'התקווה תאיר את דרכינו'".

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו