יום שבת, 13.08.2022 שעה 17:38

עליזאדה: סבלתי מדיכוי באיראן, לא עשיתי שום פשע

הספורטאית האיראנית הודיעה על כך שעזבה את המדינה בחשבון האינסטגרם: "כל דבר שעשיתי נלקח ממני, במשך שנים שיחקו בי, לא אוהבת את ההתנהלות שלכם"

|
קימיה עליזאדה (רויטרס)
קימיה עליזאדה (רויטרס)

סוף לשמועות. בסוף השבוע האחרון דווח על כך שקימיה עליזאדה, הספורטאית האיראנית הראשונה שעשתה היסטוריה וזכתה במדליה האולימפית בריו 2016 בטאקוואנדו, החליטה לעזוב את מולדתה ולהגר לאירופה. יומיים לאחר מכן, עליזאדה בת ה-21 התייחסה לכך בפוסט שפרסמה בעמוד האינסטגרם שלה בו היא הודיעה באופן רשמי כי עזבה את איראן בגלל שסבלה בשנים האחרונות מדיכוי, כך לדבריה.

“אני שומעת את כל מה שאומרים עליי”, כתבה עליזאדה ותקפה את השלטון האיראני. “אני לא באמת גיבורה ולא באמת אישה שעשתה היסטוריה, אני אחת ממיליוני הנשים שסובלות מדיכוי באיראן, אחת מאלה שבמשך שנים משחקים בהן. הם לוקחים את זה לאן שהם רוצים. כל דבר טוב שעשיתי וכל מדליה שזכיתי בה, הם לקחו זאת ממני לטובתם האישית והשתמשו בזה למטרות שלהם. הם התגאו בחיג’אב, אבל לבשתי בדיוק את מה שאמרו לי ללבוש. הם התגאו בראיונות שלי בטלוויזיה, אבל אמרתי בדיוק את מה שאמרו לי להגיד”.

נחשף: סרטון קרב האיגרוף הסודי של קוסטה

כמו כן, הוסיפה קימיה עליזאדה על ההחלטה שלה לעזוב: “אני אנושית. הנשמה העצובה שלי לא אוהבת עוד את ההתנהגות הכלכלית והפוליטית שלכם. אין לי שום הצעה מעולם הטאקוואנדו, לא קיבלתי שום ביטחון לכך שאהיה שמחה או בריאה. לכל האנשים העצובים והנהדרים באיראן, לא עשיתי שום פשע בצעד שלי ולא שיקרתי. אף אחד לא הזמין אותי לאירופה ואף אחד לא פתח עבורי שער לגן ירוק ופורח. ההחלטה שעשיתי הייתה קשה יותר מזכייה במדליה אולימפית, אבל בכל מקום שלא אהיה אמשיך להיות השמש של איראן. אני לא מפנה אליכם את הגב, ואני בוטחת בכם שתתנו לי את התמיכה והעידוד בדרך הקשה שבחרתי ללכת בה”.

בימים האחרונים, בין היתר בעקבות הפלת המטוס האוקראיני, פרצה מחאה גדולה בקרב אזרחי איראן נגד השלטון. בין מובילי המחאה נמצאים גם הספורטאים, בהם אלוף העולם בג’ודו סעיד מולאי, כמו גם הג’ודאי מוחמד רשנונזהאד שחי בהולנד והחליט להגיע לגראנד פרי תל אביב בחודש הקרוב למרות האיסורים של המשטר האיראני להתחרות מול ישראלים ולנסוע לישראל.

סעיד מולאי. אחד ממובילי המהפכה באיראן (רויטרס)סעיד מולאי. אחד ממובילי המהפכה באיראן (רויטרס)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו