יום שני, 08.08.2022 שעה 19:08

צ’מטאי סלפטר סיימה חמישית בריצת 10,000 מ'

הישראלית קיוותה לשפר את שיאה האישי בריצה על כביש בוולנסיה, אך קבעה רק 31.04 דקות, כדקה מעל שיאה. קיפרוטו קבע שיא עולם במירוץ המקביל לגברים

|
לונה צ'מטאי סלפטר (איגוד האתלטיקה)
לונה צ'מטאי סלפטר (איגוד האתלטיקה)

האתלטית הישראלית לונה צ’מטאי סלפטר השתתפה היום (ראשון) בריצת 10,000 מטר על כביש בוולנסיה, בה היא סיימה במקום החמישי אחרי שחצתה את קו הסיום כעבור 31:04 דקות.

סלפטר, אלופת אירופה לשעבר בריצת 10,000 מטר, ניסתה לשפר את שיאה האישי, אותו היא קבעה בטילבורך שבהולנד בשנה שעברה, אך ללא הצלחה. השיא עודנו עומד על 30:05 דקות ונחשב גם לשיא אירופי. יחד עם זאת, התחרות הזו נחשבת כהכנה לקראת המשחקים האולימפיים שייערכו בקיץ הקרוב.

לאחרונה חלה ירידה קלה ביכולת של סלפטר, וגם בתחרות בוולנסיה היא פתחה חזק בקצב אחיד אך הלכה ודעכה לקראת קו הסיום. יש לציין כי סלפטר, הרצה הגדולה ביותר של מדינת ישראל, שהשיגה את הקריטריון לריצת המרתון במשחקים האולימפיים 2020, עדיין לא הצליחה לסיים מרתון מלא בתחרויות הגדולות, כמו במשחקים האולימפיים או באליפויות העולם.

אגב באותו מירוץ ניצחה שילה צ’פקירוי שקבעה את הזמן השני בטיבו בהיסטוריה – 29:46 דקות. זה גם היה פעם ראשונה ששלוש נשים באותו מירוץ יורדות מטווח 30 הדקות.

במירוץ המקביל לגברים נקבע שיא עולם חדש כשרונקס קיפרוטו עצר את השעונים על 26.24 דקות וחתך 14 מאיות השנייה מהשיא שקבע לפני חודש וחצי ג’ושוע צ’פטגיי מאוגנדה, גם כן בוולנסיה.

קיפרוטו גם קבע על הדרך שיא עולם ב-5 ק”מ כשגמע את מחצית המרחק בריצה שלו תוך 13:18 דקות. זה הזמן שייחשב לשיא, למרות שאת החצי השני של המירוץ הוא רץ ב-13:06, בשל חוקי איגוד האתלטיקה העולמי.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגן הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו