יום שבת, 22.01.2022 שעה 04:24

אנחת רווחה בראשל"צ, בלייזר: לא יזכרו את הדרך

חניכיו של גיא גודס נשמו לרווחה לאחר ה-84:85 על בני הרצליה ברבע במר גביע המדינה. הפורוורד: "לא חשבנו שזה יתפתח כך, בגביע מה שחשוב זה הניצחון"

לוח משחקים
  • מכבי ת"א
  • 69 - 86
  • מכבי ראשל"צ
1 תגובות |
אור לאומי ועוז בלייזר (נעם מורנו)
אור לאומי ועוז בלייזר (נעם מורנו)

אנחת רווחה במכבי ראשון לציון לאחר הניצחון 84:85 על בני הרצליה במסגרת רבע גמר גביע המדינה. חניכיו של גודס שהובילו במשך לא מעט דקות, לא הצליחו לייצר את מרווח הביטחון ואף כמעט נגררו להארכה לאחר שנשרקה עבירה על ניסיון זריקה לשלוש של אור לאומי, שהותיר את קבוצתו עם לא מעט מחמאות לאחר שקלע את שתי הזריקות הראשונות אך החטיא את השלישית. באותם הרגעים התגובות של מי שנכח בסביבת ספסל הקבוצה התחלקו לשתיים: כעס והלם. תחילה היו בטוחים כי הפאול בוצע אחרי הבאזר, בדיקת השופטים כמובן העלתה אחרת, לכן בתום המשחק בסביבת הקבוצה הקולות כבר היו אחרים בנוגע לשריקה שכמעט והייתה הרת גורל. 

שחקני ראשל"צ תורמים לאקים, מה אתכם?

ספק אם מי משחקני הקבוצות או מנוכחי ההיכל ציפה או חשב שכך יתפתח המשחק בין ראשון להרצליה, שהגיעה למשחק בהרכב חסר מאוד מפאת פציעות כמו גם השעיות בעקבות משחק הליגה האחרון. עוז בלייזר, שלאחרונה החזיק את הקו הקדמי של הקבוצה על כתפיו יחד עם ג'ונתן וויליאמס, הודה בסיום: "לא חשבנו שהמשחק יתפתח כך, אבל ידענו למה הרצליה מסוגלת. הם אל סתם עשו את הדרך עד לפה, אבל במשחקים האלה הכי חשוב זה הניצחון. את הדרך אף אחד לא זוכר". 

לאורך המשחק ראשון סבלה מבעיות בהגנת המעבר, עליהן אמר בלייזר:  "זו קבוצה שרצה, ידענו שזה הכוח שלהם. הם רצים והם קולעים באחוזים מאוד גבוהים, צריך לתת להם את הקרדיט על זה. יש להם הרבה שחקנים שקולעים ברמה גבוהה מאוד. לאומי עשה משחק מדהים, כולם קלעו היום אבל אני שמח שבסוף עשינו את הפעולות הקטנות שנתנו לנו את המשחק". 

עוז בלייזר וג'ורדן סווינג (נעם מורנו)עוז בלייזר וג'ורדן סווינג (נעם מורנו)

הדרמה של דקות הסיום: "קודם כל בפעולה הראשונה להיות על הקו - בשביל הפעולות האלה אנחנו משחקים כדורסל, שמח שלקחתי את האחריות ותפסתי את זה כמו כל זריקה. בצד השני, אתה יודע, לפעמים צריך קצת מזל. לאומי הוא קלעי עונשין מצוין, זה לא פשוט אחרי כל כך הרבה המתנה. היה הרבה זמן עד שהוא הגיע לקו מהשריקה עצמה, זה לא פשוט לעשות שלוש זריקות במצב כזה. כל מה שאני יכול לעשות זה להגיד לו תודה על זה שהוא לא שלח אותנו להארכה וכל הכבוד להרצליה על המשחק שהם נתנו".

המשחקים האחרונים שהיו מורטי עצבים עבור הקהל: "כמו שאמרתי לפני זה, ברגע שאתה מגיע לפיינל פור של הגביע בפברואר, אף אחד לא יזכור את הדרך שעשית, רק יזכרו שהייתה פעם שנייה ברציפות למועדון הזה. אני חושב שזה הישג יפה מאוד ונקווה שבשנה הזו נעשה עוד צעד קדימה ונמשיך להתקדם". 

שחקני מכבי ראשון לציון מודים לקהל (נעם מורנו)שחקני מכבי ראשון לציון מודים לקהל (נעם מורנו)

העובדה שראשל”צ נאלצה להילחם בשיניים בשני המשחקים האחרונים: "קודם כל זה עוזר כי אנחנו לא מקלים ראש בשום דבר, כי אנחנו יודעים מה עברנו כדי להגיע לשם. יש פעמים שיש קבוצות שמגיעות ומנצחות 20, 30 כל משחק עד שמגיעות למעמד הזה ואז הן לא מגיעות חדות מספיק למעמד הזה, אבל יש עוד תקופה ארוכה עד לשם ויש הרבה משחקי ליגה אז קבוצות נכנסות לשטף ומשחקות. בוא לא נשכח שאנחנו גם אחרי 15-16 משחקים כשהרבה קבוצות אחרי 5-6 משחקים, ואני מאמין שהכימיה הזו שזה נותן לנו תעזור לנו סוף".    

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30