יום רביעי, 12.05.2021 שעה 16:47
ראשי|תוצאות LIVE|ONE VOD|הימורי ספורט|גליצ'ים|Winner|רדיו|מגזין הספורט לצעירים|בריאות וכושר|ליגת החלומות|לה ליגה פנטזי

נאתכו: לא חושב שנכשלנו, הרצוג צריך להמשיך

בתוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE דיברנו עם קפטן נבחרת ישראל: "אני כבר לא צעיר, אתן עוד קמפיין או שניים". התוכנית משודרת גם ב- 101.5FM

1 תגובות |
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' (מערכת ONE)
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' (מערכת ONE)

תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), וגם באשקלון ובאשדוד ב-101.5FM. בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התוכנית משודרת גם כאן באתר.

הערב בתוכנית נדבר על מסיבת העיתונאים המיוחדת שקיים המאמן הלאומי, אנדי הרצוג ונשוחח עם קפטן הנבחרת, ביברס נאתכו. בנוסף, נדון גם על מצבה של בית”ר ירושלים ונדבר עם מנכ”ל הפועל באר שבע, אסי רחמים.

ביברס נאתכו: “אני לא חושב שנכשלנו, הצוות האוסטרי צריך להמשיך גם בקמפיין הבא”

הערב בתוכנית דיברנו עם קפטן נבחרת ישראל על צמד המשחקים במוקדמת יורו 2020, מה דעתו על תגובתו של אנדי הרצוג והאם נמשיך לראות אותו בקמפיינים הבאים.

ביברס נאתכו, ערב טוב
“שלום חברים”.

אתה חושב שנכשלתם?
“בדרך כלל בכדורגל מי שנכשל הולך הביתה, אבל אני חושב שזה עוד מוקדם לקבוע שזה כישלון, אנחנו נמצאים 3 נקודות מהמקום השני. לא צריך לסגור הכל עדיין, הכל פתוח”.

איך האווירה בנבחרת ישראל?
“דווקא החדר הלבשה יותר שומר אחד על השני מאשר בימים עברו, בעבר אחרי הפסדים הדברים הלא טובים היו יוצאים החוצה, בקמפיין הזה הדבר קורה פחות, במיוחד עם התקשורת החודרנית, אני שמח שמהבחינה הזאת האווירה היא טובה”.

שאתה משחק רע הנבחרת משחקים פחות טוב, כשאתה טוב, הנבחרת מצויינת, איך זה יכול להיות?
“אם היו לא חמישה איבודי כדור, אני לא הייתי משחק בנבחרת ישראל, אם אני מאבד שבעה כדורים במהלך 20 דקות אני יורד מהמשחק, צריכים לדייק. תראו, כמו שאתם רואים את המשחקים של הנבחרת יש נבחרות אחרות שעושות גם סקאוטינג, וראינו את זה בצמד המשחקים, יש יותר אפשרויות לשחק שיש יותר שטחים, נגד פולין למשל לא מצאתי את עצמי במגרש, יש קבוצות מסויימות שיודעות להתכונן”.

אתה כבר לא צעיר, אתה חושב שיש לך עוד מה לתרום?
“זה לא הצ’אנס האחרון. אולי זהו אחד הקמפיינים האחרונים, אני כבר לא צעיר, אולי אשחק בעוד קמפיין או שניים”.

ביברס נאתכו (רדאד ג'בארה)ביברס נאתכו (רדאד ג'בארה)

מה הרגשת לאחר  הביקורת של המאמן הרצוג? 
”אני לא רואה כאן ביקורת שהיא יוצאת דופן, לא היה שום דבר חריג שיוצא מן הכלל”.

במבחן התוצאה אנחנו נכשלים, אתה חושב שאנחנו הולכים אחורה ולא מתקדמים?
“לגבי מבחן התוצאה אלה עובדות. בסלובניה, רצינו לנצח את המשחק גם כשהיינו בפיגור, באופן עובדתי בכל משחק אנחנו באים לתקוף, וזה יאמר לזכותו של אנדי ולכן אנחנו כן מתקדמים”.

אתה חושב שהצוות האוסטרי צריך להישאר?
“אני חושב שצריכים לתת להם לעבוד, בטח לאחר שהחליטו לתת להם להתוות דרך מסויימת, הם לדעתי לא נכשלו, כל המאמנים בעבר היו לפחות 2 קדנציות ולדעתי צריך לתת להם לעבוד בשקט”.

לגבי השיטה של הנבחרת וההצבות השונות?
“ביקורת זה בסדר גמור, יש מאמן שרואה את הדברים ממשחק למשחק שאולי צריך לשנות טקטיקה לקראת משחק מסויים, אני חושב שבסך הכל יש לכל מאמן החלטות שונות ויש לכבד אותם”.

שלומי ברזל: “ההתאחדות מתנהלת בצורה מצוינת למרות שאין יושב ראש בפועל”

שוחחנו עם ראש מערך ההסברה של ההתאחדות לכדורגל על תפקיד היו”ר בהתאחדות, מי מועמד לרשת אותו, ומהי הגדרת התפקיד של ווילי רוטנשטיינר.

למה שטרן חלובה לא רוצה להיות יו”ר התאחדות לכדורגל?
“ברור שהוא היה יכול להיות, הוא אדם משמעותי, חבר הנהלה מאוד ותיק, אך בין זה לבין להיות היו”ר זה מרחק מאוד גדול, יש כאלה שמפילים עליו לא מעט תיקים”.

עם מי מדברים, מי הבוס של ווילי רוטנשטיינר ואנדי הרצוג?
“החסך היחידי הוא שאין כרגע מי שיחלק ברכות במקרה של ניצחון. ביום-יום, ווילי עובד עם מנכ”ל ההתאחדות רתם קמר או עם הוועדה המקצועית. ווילי הציג את התוצאות האחרונות של הנבחרות השונות של ישראל והמנהלת אמרה שהיא מאשרת את התוכניות”.

שלומי ברזל (איציק בלניצקי)שלומי ברזל (איציק בלניצקי)

אתה חושב שלא צריך יו”ר להתאחדות לכדורגל?
“אתה מקבל כל דבר גם אם אין יו”ר, יש וועדה מקצועית, אני עומד מאחורי הדברים. אני אמרתי בשיחה הקודמת, ההתאחדות מתנהלת בצורה מצויינת למרות שאין יו”ר בפועל”.

אם אנדי הרצוג היה צריך ללכת הביתה, מי היה מפטר אותו?
"מי שהיה שולח אותו הביתה זה ווילי רוטנשטיינר, או הוועדה המקצועית. אני חושב שהמרחק בין מה שרוטנשטיינר רוצה לבין מה שקורה בפועל, הוא קטן מאוד. הדבר האחרון שאפשר להגיד עליו זה שהוא לא חרוץ”.

מה ווילי רוטנשטיינר עושה כשהוא קם בבוקר?
“הוא מהבוקר עד הצהריים בבית הנבחרות. ווילי לא אמור לרדת למגרש, הוא מנהל הטכני של ההתאחדות לכדורגל. הוא ממש לא צריך להיות בכר הדשא, הוא מנהל טכני ולא מנהל מקצועי, הוא יושב על הספסל”.

למה הוא לא על המגרש?
“הוא לא אחראי, הוא עושה הכל למעט הירידה למגרש, הוא רואה את השחקנים. הוא לא חושב שהוא צריך לאמן, הוא מתווה את הדרך והוא לא רוצה לדרוך על המאמן הקיים”.

מהי ההגדרת התפקיד שלו?
“אחת הרפורמות הבכירות שלו היא תוכניות האימונים, הוא יהיה כאן ולא ילך לשום מקום. אנחנו מרוצים מהעבודה שלו, הפורום של ההנהלה מורכב מאנשים מקצועיים מאוד, כולם אנשי כדורגל, אי אפשר לעבוד עליהם”.

מאמן מקצועי זה אחד שיורד למגרש, אתה לא חושב ככה?
“התפקיד שלו יותר רחב, מנהל מקצועי במועדון מסוים לא מתעסק בהכשרות מאמנים, כולם יושבים איתו. התוצאות יגיעו, הוא כרגע לא נכשל”.

לוועדה המקצועית יש את הכוח לפטר אותו?
“אם הוועדה תגיעה למסקנה שהצוות איכזב, הם יגיעו עם המלצה ואם צריך גם יפטרו אותו. בגדול, מקום חמישי הוא מקום מאד רע, אי אפשר להגיד שזה קמפיין מוצלח, זה בית שהיה אפשר לעלות ממנו, אבל בואו לא נשכח באיזה מצב הרצוג קיבל את הנבחרת”.

אסי רחמים: “ אין בקבוצה כוכב, יש קבוצה בריאה”

שוחחנו עם מנכ”ל הפועל באר שבע אסי רחמים לגבי הבעלים אלונה ברקת, הירידה באיכות הרכש, וגם על מערך הסקאוטינג בקבוצה ומי עומד מאחוריה.

אסי רחמים, ערב טוב
“ערב טוב חברים”

אלונה ברקת חזרה לעניינים?
“היא חזרה, היא תמיד הייתה מעודכנת”

לפני שנה ושנתיים ראינו סגל מרשים, תקציב גבוהה מה קורה השנה?
“כשאתה רוכש את שמיר,ספורי וקלטינס ונצרף עוד שחקן או שניים עד סגירת חלון העברות אי אפשר להגיד שאין לנו תקציב”.

מי הכוכבים היום בקבוצה?
”קודם כל אני לא חושב שיש כוכבים, יש קבוצה שמחזירה את התשוקה, אני לא רוצה לעשות אבל לאחרים”.

איך אתם לא מצליחים להביא שחקנים ברמה גבוה?
”יש לנו קבוצה הרבה יותר טובה, אני חושב שגם במשחקים האחרונים ראינו קבוצה שכיף לראות,בנוסף לזה אמורים להגיע עוד שחקנים והכל יהיה בסדר”.

איך ברק בכר הצליח לעשות את הסוויץ’ למרות שהיה במיצוי?
“בגלל זה הוא המאמן הטוב בליגה, הוא הצליח להביא לעיר ולקבוצה הישגים מרשימים, ניצחונות ושערים, בשנה שעברה זה פחות עבד ומה שהופך אותו להיות הכי טוב זה ההתאשתות”.

הוא והסגל שלו מספיק טובים כדי להיות אלופים?
“אנחנו מעוניינים מאוד להתחזק בעוד שני שחקנים ומקווים שנביא משהו אבל לא בכל מחיר כדי שלא נטעה ונגיד אחר-כך זה לא השחקנים שרצינו”.

מי עומד במערכת הסקאוטינג בבאר שבע?
“דודו עזריה, עד לפני שנה עשה את העבודה לבד, בשנים האחרונות היו הצלחות וגם כישלונות, לאחרונה אליניב ברדה תגבר את המערך ביחד עם הקשרים שלו בארץ ובחו”ל, אנחנו מערכת סקאוטינג בריאה ומקצועית, אך אנחנו עדיין רחוקים מהמוצפה”.

זר מצויין זה מיגל ויטור, מה ההתעקשות עליו?
“אנחנו שמחים שהוא התחיל טוב את העונה, בכל המסגרות. הוא שותף והוא נראה טוב, עושה רושם שכל הפציעות הקשות מאחוריו, הקבוצה נראת אחרת איתו ובלעדיו. אם הוא יהיה כשיר, הרווחנו את הרכש הכי טוב העונה, יש לנו מספיק שחקנים טובים, כל שנותר זה לקוות לטוב”.

ומה לגבי מאור מליקסון?
“מאור קיבל אישור לחזור בהדרגה לאימונים, לאחר שהוא התקדם בקצב, הצוות המקצועי יקבל את ההחלטה לגביו”.

אסור לפספס
נגןמירן שרטה בטעות את מיילי באמצע הטיקטוק
מירן שרטה בטעות את מיילי באמצע הטיקטוק
נגןזוכרים? כשניימאר וביבר שיחקו יחד כדורגל
זוכרים? כשניימאר וביבר שיחקו יחד כדורגל
נגןמאור כמעט קיבל התקף לב מהמתיחה של מירן
מאור כמעט קיבל התקף לב מהמתיחה של מירן
נגןכנראה החיה המהירה ביותר שפרצה למגרש
החתול פרץ למגרש ורץ במהירות מטורפת