יום שישי, 27.05.2022 שעה 15:20

ארגון ישראלי לפיפ"א: ודאו שנקבל ויזות למונדיאל

ארגון StandWithUs הישראלי פנה לפיפ"א בדרישה לאפשר לישראלים להיכנס למדינה המארחת שבינתיים אוסרת זאת: "זו תהיה הפרה ברורה של ההנחיות של פיפ"א"

|
אוהדי נבחרת ישראל (יניב גונן)
אוהדי נבחרת ישראל (יניב גונן)

לקראת מונדיאל 2022 שייערך בקטאר, ארגון StandWithUs הישראלי פנה היום (חמישי) פומבית לפיפ"א, על מנת להבטיח שממשלת קטאר תנפיק אשרות כניסה לאוהדים הישראלים שירצו לקנות כרטיסים לטורניר. נכון להיום, ישראל אינה נכללת ברשימת כ-250 הלאומים המקוונת של קטאר הזכאים לוויזת כניסה למדינה. StandWithUs הוא ארגון ללא מטרות רווח, שפועל לשפר את תדמית ישראל בעולם ובעל עמוד פייסבוק מוכר המונה מעל למיליון עוקבים. 

כמו רוב מדינות ערב (למעט מצרים וירדן שעימם קיימים הסכמי שלום עם ישראל), קטאר אינה מכירה בישראל ואוסרת על כניסה של ישראלים, בעוד חוק האתיקה של פיפ"א אוסר באופן חד משמעי איסור על אנשים על סמך ארץ מוצאם. סעיף 22 מגדיר כי אסורה "פגיעה בכבוד או ביושרה של מדינה, אדם פרטי או קבוצת אנשים באמצעות מילים או מעשים מזלזלים, או מפלים בגלל גזע, צבע עור, אתניות, לאום, מוצא חברתי, מין, מוגבלות, שפה, דת, דעה פוליטית או כל דעה אחרת, עושר, מוצא או כל מעמד אחר, נטייה מינית או סיבה אחרת".

אוהדי נבחרת ישראל (רדאד ג'בארה)אוהדי נבחרת ישראל (רדאד ג'בארה)

"אנו קוראים לפיפ"א לא להבקיע שער עצמי ולעמוד מאחורי קוד האתיקה שלהם, אשר מבוסס על הגנה על הכדורגל הבינלאומי מפני מהלכים 'לא חוקיים, לא אתיים או לא מוסריים'. אם מותר לקטאר לאסור על הגעת אוהדים על בסיס מוצא לאומי, זו תהיה הפרה ברורה של ההנחיות של פיפ"א", אמרה מנכ"לית ומייסדת ארגון StandWithUs, רוז רוטשטיין.

"StandWithUs קורא לוועדת האתיקה של פיפ"א לחקור ולשפוט את התנהלותה של ממשלת קטאר בעניין זה, כדי להבטיח שאוהדי הכדורגל מכל המדינות והלאומים יוכלו להיכנס לקטאר כדי להשתתף במונדיאל 2022. אם קטאר תורשה לאסור על אוהדי ישראל להיכנס לשטחה, הדבר ישקף באופן שלילי על פיפ"א, שהפכה את נושא קבלת האחר לסימן ההיכר העיקרי של האתוס שלהם", הוסיפה רוטשטיין.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב