יום שני, 08.08.2022 שעה 22:34

דיין: עתיד בית"ר בעונה הזו תלוי בעלי מוחמד

בתכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE שוחחנו עם מאמן העבר: "אם עלי יחליט שהוא קם והולך יהיו לכך השלכות מבחינת חוגג". התכנית שודרה גם ב-101.5FM

|
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' (מערכת ONE)
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' (מערכת ONE)

תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), וגם באשקלון ובאשדוד ב-101.5FM. בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התוכנית משודרת גם כאן באתר.

הערב בתוכנית עסקנו בשתי הקבוצות הישראליות שיחלו מחר את דרכן בסיבוב הראשון של מוקדמות הליגה האירופית, כאשר מכבי חיפה תארח את מורה הסלובנית בסמי עופר, והפועל באר שבע תפגוש את לאצ’י באלבניה. בנוסף, שוחחנו גם על בית”ר ירושלים המחודשת, שפתחה את העונה עם אוהדיה באופן רשמי.

מישל דיין: עתיד בית”ר ירושלים בעונה הזו תלוי בעלי מוחמד”

שוחחנו עם מאמן ושחקן העבר, על הבלגן באימון הפתיחה של בית”ר ירושלים ותגובתו של משה חוגג לאירועים.

שלום וערב טוב לך, מישל דיין: 
“ערב טוב חברים”.

האם לדעתך חוגג רציני בדבריו או שזה יעבור לו?
“אני לא מופתע. חוגג לא האמין שהכל יעבור חלק כבר מהאימון הראשון. כשעלי מוחמד הצטרף אמרתי שאם חוגג יעזוב את בית”ר בגלל הגזענות, סיפורה יהיה עצוב ואומלל. לא בגלל השחקנים אלא בגלל האוהדים. אם בעל בית יעזוב, אוהדים רבים ידירו את רגליהם ממשחקי הקבוצה. אני לא ציפיתי מהאוהדים ששרים להתבגר, יש שם אנשים שלא קונים מנויים בגלל עלי. עצוב שכשאנחנו בקידמה הזו זו התמונה שאנו מקבלים”. 

אי אפשר להתעלם מהרוב הגדול של האוהדים שהוא בסדר.
“הם הקול הדומם. מי שיכול לנצח את המיעוט הזה זה רק הקהל. לא משטרה, לא בעלים. רק הקהל. אין לנו מה להיות מופתעים אם מוחמד יעזוב. ראינו בשנים עברו שהקול הדומם הוא לא השולט בבית”ר. הוא לא שולט מבחינת הרעש ולא מבחינת ההתנהלות”.

האם חוגג תופס במה כדי לברוח מהקבוצה או שהוא באמת מתבאס?
“אחרי כל הכסף שהוא השקיע זו לא סיבה לברוח. יכול להיות שהאקט הזה פגע בו באופן אישי אבל יכול להיות שהרעש שהוא מייצר כרגע הוא כדי לזעזע את המערכת, אולי רגע לפני החלטה גורלית לעונה הקרובה. הדבר הזה תלוי בעלי מוחמד, לא בחוגג. אם הוא יחליט שהוא קם והולך, יש לכך השלכות מבחינת הבעלים. זה המבחן שלו במסגרת המאבק שהוא מנהל מול האוהדים הללו”.

משה חוגג באימון בית"ר ירושלים. "אם עלי יקום וילך, יהיו לכך השלכות מבחינתו" (איציק בלניצקי)משה חוגג באימון בית"ר ירושלים. "אם עלי יקום וילך, יהיו לכך השלכות מבחינתו" (איציק בלניצקי)

מישאלוף: “מקווים שנושא המנודים ייפתר בקרוב”

שוחחנו עם יו”ר ארגון השחקנים, מושיקו מישאלוף, ועו”ד שי אליאס, בנושא סכסוך העבודה בין הארגון למנהלת והקבוצות, ובנושא פירוקה של הפועל אשקלון.

שלום וערב טוב לך, עו”ד שי אליאס: 
“ערב טוב חברים”.

מה זה סכסוך עבודה?
“ארגון השחקנים מייצג את כל השחקנים בישראל מול המנהלת והקבוצות. במצב של סכסוך עבודה ניתן לפעול בכל מיני אמצעים, ביניהם להשבית את הליגה. העניין צריך ללכת לבית משפט, אלא אם יש התערבות של ההתאחדות או המנהלת. הכל נוצר מעניין תופעת המנודים, שמספרם מתרחב מיום ליום”.

“אומרים להם שהם מתאמנים בצד אלא אם הם מבטלים מענקים כאלה ואחרים בחוזה. לא יותר נכון להגיד לשחקנים שהם לא בתכניות המקצועיות ולחפש קבוצה חדשה? אם הייתי במקומם, הייתי כן נותן להם להתאמן כדי שיהיו בכושר ושיירצו לקלוט אותם”. 

הפועל אשקלון יצאה רשמית לפירוק.
”נפגשתי איתו. הוא בוחן כבר למנות מנהל מקצועי ומאמן לקבוצה. יש סיכוי שהשחקנים יקבלו כבר בחודשים הקרובים מקדמה על החובות שקיימים מולם”.

מה קורה עם הקבוצה?
”היא בראשותו של המפרק, ליאור דגן. הוא אחראי על הכל. הוא לפני כן פירק את הפועל כפר סבא והפועל פתח תקווה, יש לו ניסיון רב בתחום. הם אמורים להתחיל את העונה עם מינוס תשע נקודות, אך ייתכן שימצאו לכך פתרון. אני יכול להגיד שלבני לוד לא הורידו.

עו"ד שי אליאס (איציק בלניצקי)עו"ד שי אליאס (איציק בלניצקי)

מושיקו מישאלוף:
באיזה תגובות נתקלתם אחרי שהגעתם למצב של סכסוך עבודה?

“הגענו למצב שבו שולחים אותנו למוסד הבוררות. לא המנהלת ולא ההתאחדות רוצים לטפל במצב.”

למה שלא תפתרו את הבעיה עם ב”ש?
“אנחנו רוצים לפתור את זה אחת ולתמיד עם המנהלת, כדי שזה לא יחזור בעונות הבאות. ביקשנו מהם לאמן את המנודים יחד עם כולם כדי שלא ייפגעו מקצועית”.

איך מתקדמים? תהיה שביתה?
“אנחנו מקווים שהכל יסתדר על הצד הטוב ביותר ושלא נצטרך להגיע לזה, ושעניין המנודים ייפתר אחת ולתמיד. למה הם צריכים להתאמן עם הקבוצה? הם רוצים לשמור על כושר. אפשרות נוספת היא לבקש להתאמן בינתיים עם קבוצות אחרות”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו