יום שבת, 22.01.2022 שעה 20:27

הרצוג לשחקנים: אנחנו עדיין בתמונת המקום השני

בצל האכזבה מה-4:0 המביך, מאמן הנבחרת ניסה להרים את שחקניו: "תרימו את הראש. לא היינו מרוכזים בחצי השני וחטפנו". מאור רחמני, שליח ONE לפולין

10 תגובות |
אנדי הרצוג (רדאד ג'בארה)
אנדי הרצוג (רדאד ג'בארה)

צמד המשחקים של נבחרת ישראל נפתח עם הרבה מוטיבציה והתלהבות להמשיך את המומנטום לאחר ה-0:3 הגדול בריגה ולהמשיך לחלום על העפלה היסטורית, בסימן ערן זהבי כמובן, מלך שערי מוקדמות יורו 2020 עד כה, ונמשך אמש (שני) עם הפסד גדול בוורשה, 4:0 לפולין. למרות הקוטביות, אין מדובר במצב הפוך לחלוטין מבחינת מצב הרוח במחנה הישראלי, שם אמנם רצו וקיוו להפתיע, אך התפרקו מנטלית במחצית השנייה והובסו, במקום להפסיד בצורה מינימלית ומכובדת – דבר שעליו לא היו מוכנים לשמוע בנבחרת לפני המשחק.

לפיכך, האווירה בנבחרת ישראל לא ממש שיקפה אווירה של 4:0 אלא יותר של הפסד שמתקבל בהבנה יחסית עם כוכבית לגבי התוצאה, כשרוב שחקני הנבחרת טוענים כי היא "משקרת" וחלקם הלינו על כך שלא היה פנדל עם פתיחת המחצית השנייה, במצב שבו שרן ייני נגע בכדור בידו ולמעשה הוציא את הרוח מהמפרשים של נבחרת ישראל. אריאל הרוש היה רשום על שני השערים האחרונים וביברס נאתכו שגה בגדול במהלך שהעלה את הפולנים ליתרון ראשון.

ערן זהבי עם פיוטר ז'לינסקי (רויטרס)ערן זהבי עם פיוטר ז'לינסקי (רויטרס)

השחקנים המאוכזבים עזבו בזה אחר זה את מתחם אצטדיון נרודווי המרהיב, רק כמה מהם הסכימו לשוחח עם התקשורת אחרי ההפסד הכואב, כאשר עוד לפני כן בחדר ההלבשה הם עודדו את הרוש השבור. מיד לאחר שריקת הסיום נדמה היה שהשוער לא מוכן ללכת להודות לקהל מרוב תסכול, אנדראס הרצוג אף התייחס לכך ואמר שהוא מצפה משחקני ישראל לנהוג אחרת, כך התפרש, אולם בראיון שלו אחרי המשחק הסביר וילי רוטנשטיינר כי הרוש מיהר לבדיקת סמים ולכן אפילו הדף את שחקני הנבחרת שביקשו ממנו לגשת לקהל מאחר שמיהר. בכל מקרה, מצב רוחו של השוער השתפר בנסיעה לבית המלון ובארוחת הלילה שהתקיימה, שכן כל השחקנים ניגשו אליו ועודדו.

"אני מרוצה מהמחצית הראשונה, הייתם ממושמעים טקטית ומאורגנים ונראיתם טוב, אבל במחצית השנייה, בחלק מהמקרים", אמר הרצוג לשחקניו בחדר ההלבשה, ועצר את עצמו לרגע, לפני שתיקן והדגיש: "ברוב המקרים, לא היינו מרוכזים וחטפנו על כך, ואת זה נצטרך לשפר. במצבים כאלה אסור לטעות. תרימו את הראש, לא קרה שום דבר בבית, אנחנו עדיין בתמונה של המקום השני".

שחקני נבחרת ישראל מוחים (רויטרס)שחקני נבחרת ישראל מוחים (רויטרס)

כמוהו, גם רוטנשטיינר דיבר בפני השחקנים ואנשי הצוות בארוחה ואמר תודה רבה לצוות על העבודה בשבועיים האחרונים, ציין את השף איתן מזרחי שהתלווה לנבחרת, וכן התייחס בקצרה למשחק ונגע בין היתר בנקודה שהנבחרת נופלת בה פעם אחר פעם במשחקי החוץ - ירידה משמעותית ביכולת אחרי פתיחה טובה וחוסר יציבות ברמת האינטנסיביות והריכוז של השחקנים. הפעם, בניגוד למשחק שבסקוטלנד למשל, אפילו לא היה שיפור לקראת הסיום, אלא פשוט פתיחה טובה ולאחר מכן ירידה דרסטית ביכולת.

"ברמות האלה אי אפשר לשחק טוב 45 או 50 דקות. צריך לשחק טוב בכל המשחק, תמיד להיות מרוכזים", אמר רוטנשטיינר. גורם אחר בנבחרת ישראל אמר בנוגע להפסד הכואב שנבע בשל אותה ירידה ביכולת, ואמר: "המשחק הזה מול פולין עוד ישמש אותנו לדוגמאות בעתיד, למדנו פה שיעור חשוב מאוד".

בנבחרת ישראל החליפו דיסקט מהר מאוד, הם היו חייבים לעשות את זה בעיקר בפן המנטלי. בעוד כשלושה חודשים הנבחרת תתמודד מול צפון מקודניה באצטדיון טרנר ומול סלובניה בחוץ ולקראת המשחקים מי שיצטרכו להיזהר מהרחקה הם ערן זהבי, ביברס נאתכו ודור פרץ שצברו כבר שני כרטיסים צהובים מתחילת הקמפיין והצהוב השלישי ימנע מהם לשחק במשחק לאחר מכן.

אנדי הרצוג (רויטרס)אנדי הרצוג (רויטרס)

למרות ההפסד, עם או בלי קשר אליו, דומה כי עצם הסוויץ' המהיר הוא הסגל הבריא של הנבחרת וכמובן העובדה המנטלית היום-יומית לגביה שמים האוסטרים דגש מיוחד. בנבחרת שבה המרקם החברתי הוא החשוב ביותר, כאשר שחקנים כמו טאלב טוואטחה, שכמעט ולא היה להם שום סיכוי לשחק ואכן לא שותף, זומנו רק על מנת לשמור על השלד ומבנה הסגל הקבוע בשנה האחרונה, החיבור בין השחקנים הוא קריטי.

בכך, ניכר גם החיבור בין השחקנים, האחדות והליכוד, גם אחרי הפסדים שכאלה. זה בלט אתמול אחרי המשחק בוורשה, כאשר החבורה בכחול-לבן - זאת שזהבי מעיד עליה שכיום הוא מרגיש הרבה יותר בנוח עמה דבר שבעבר פחות קרה - לא נכנסת לדיכאון מיותר, לא נגררת להלקאות עצמיות, ובעיקר מפנה כבר מבט לעבר המטרות הבאות בחודש ספטמבר. רק בצורה הזו, ורצוי להתאושש כמה שיותר מהר, ממשיכים במסע הארוך והקשה בדרך ליורו 2020.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30