יום שבת, 22.01.2022 שעה 20:36

זהבי: גם כשלא מבקיעים, לא צריך לספוג רביעייה

חלוץ נבחרת ישראל לאחר ה-4:0 לפולין: "זאת ביקורת על כולנו", "בספטמבר נדע לאן הקמפיין הולך", "הרוש צריך לקבל גב". מאור רחמני, שליח ONE לפולין

43 תגובות |
ערן זהבי מאוכזב (רויטרס)
ערן זהבי מאוכזב (רויטרס)

בניגוד לשלושת המחזורים הראשונים בקמפיין מוקדמות יורו 2020, ערן זהבי שמר אמש (שני) את התחמושת, מבלי להתכוון כמובן, כאשר לא היה חד מול השער של נבחרת פולין בכמה מצבים, זאת לאחר שכבש תשעה שערים בחמשת המשחקים האחרונים בנבחרת, שקדמו ל-4:0 שספגה ישראל באצטדיון נרודווי. לאחר המשחק, זהבי דיבר בעמדת הראיונות על התחושות, הציפיות לקראת המשך המאבקים על המקום השני בבית 7 ועל הגיבוי שהשחקנים נותנים וצריכים לתת לגיבור הטרגי אריאל הרוש.

"היה לי מצב טוב, קצת החלקתי, יכול להיות שהייתי צריך לבעוט בנגיעה, אבל לפעמים גם זה קורה", ניסה להסביר זהבי את ההחמצות שלו. כן, לפעמים גם לו זה קורה. "למה לא מסרתי למנור סולומון? במצב השני הייתי בתור הרחבה, אתם יודעים איך זה חלוץ בתוך הרחבה אחרי דריבל, הבלם נגע בכדור בטעות, הוא בעצמו אמר לי 'נגעתי בטעות, איזה מזל היה לי'. היו לנו עוד חצאי מצבים של פס ודריבל אחרון יותר טוב, אבל בסך הכל זה לא משחק של 4:0, זה משקר. חבל לי שזאת התמונה כרגע של 4:0, אבל זאת לא הייתה התמונה של המשחק.

אוהדי הנבחרות לקראת ישראל פולין

"עשינו מחצית ראשונה טובה, אמנם לא הבקענו שערים אבל אם לא היינו סופגים את השער הראשון זה היה נראה אחרת. בשער השני אני לא יודע אם היה פנדל או לא, אבל זה קצת הרס לנו את תכנית המשחק שלנו. גם כשלא מבקיעים, לא צריך לספוג ארבעה שערים וזאת לא ביקורת על ההגנה, זאת ביקורת על כולנו. אני חושב שנלמד מהמשחק הזה ונלך קדימה. יש לנו עכשיו משחק בית בבאר שבע, זה אצטדיון מאוד ביתי בשבילנו, נצטרך לעשות את הניצחון שם, מקווה שיהיה בסדר".

ערן זהבי ופיוטר ז'ילינסקי בסיום (רויטרס)ערן זהבי ופיוטר ז'ילינסקי בסיום (רויטרס)

המאבקים על המקום השני בבית 7: "אנחנו עדיין באותו מצב, במקום השני בבית, לא ציפינו שזה יהיה קל, בטח לא פה. לא ציפינו שיהיה קל לעלות ליורו, אנחנו יודעים שנצטרך לעבוד מאוד מאוד קשה, לסבול בשביל לעלות ליורו, צריך לעבור גם תקופות כאלה ושננצח כל פעם כמו מול אוסטריה עד סוף הקמפיין. הפסדנו, אמנם בצורה קצת כואבת, אבל זה זמן להתרומם ולהיות ביחד. יש לנו את מקדוניה בבית בספטמבר ואז את סלובניה בחוץ, אלו שני משחקים שיכולים לקבוע לאן הקמפיין הזה ילך. אני לא רוצה להסתכל יותר מדי קדימה, אבל אנחנו רוצים שלוש נקודות בבית מול מקדוניה, זאת המטרה".

אוסטריה וסלובניה שניצחו אמש: "אנחנו לא צריכים להסתכל על היריבות האחרות, אנחנו צריכים להסתכל רק על עצמנו. לא מעניין אותנו היריבות, רק איך אנחנו יכולים להשתפר, מה אנחנו יכולים לעשות ואיך נראה. מה הן יעשו? אנחנו שולטים בזה. מתרכזים בנבחרת שלנו".

שרן ייני עם רוברט לבנדובסקי (רויטרס)שרן ייני עם רוברט לבנדובסקי (רויטרס)

הביקורות על התבוסה: "זה טוב לקבל ביקורות חיובית וזה בסדר גם לקבל ביקורות שליליות. אני יכול להגיד שאנחנו לא היינו באופורייה. שמחנו מהניצחון, אבל ידענו שהיום זאת תהיה אופרה אחרת. אבל שוב, אנחנו במקום השני בבית אחרי ארבעה משחקים, עדיין חזק מאוד בתמונה. יש לנו משחק בית בקרוב ואליו אני רוצה להסתכל מעכשיו. רוצים לקחת שלוש נקודות ואז להסתכל קדימה. אנחנו באמת מסתכלים הלאה ממשחק למשחק, לא להסתבך ולעשות חישובים מה יקרה אם נפסיד פה וננצח שם, זה לא מעניין. אנחנו צריכים לבוא לכל משחק בכושר הכי טוב שאנחנו יכולים ולעשות את העבודה. אחרי שניקח את שלוש הנקודות בבית, נסתכל קצת קדימה אל סלובניה וזהו. לא על מה יקרה אחר כך קדימה וקדימה".

על אריאל הרוש: "צריך לקבל מאתנו את כל הגב שאפשר. הוא הביא לנו הרבה נקודות, ברגעים שהיינו צריכים אותו הוא תמיד היה שם, גם במשחק האחרון בלטביה במצב של 0:1 הוא עצר אחד על אחד שיכל ממש לסבך לנו את המשחק. גם מול אוסטריה הוא היה מצוין. הגול השלישי שלו? גם אם היה עוצר, אז היינו מפסידים 2:0 או אולי 2:1. זה לא שהוא עשה טעות קריטית שבגללו לא נעלה ליורו. אנחנו פה בשביל לתת לו גב ולחזק אותו, מיד אחרי הגול כמה שחקנים הלכו לעודד אותו ומבחינתי זה הדבר הכי חשוב".

אריאל הרוש וערן זהבי (עמרי שטיין)אריאל הרוש וערן זהבי (עמרי שטיין)

הבוז שהתחלף במחיאות כפיים בזמן השמעת המנון "התקווה": "האמת שמאוד מאוד התרגשתי בהמנון. זה התחיל בבוז והיה לי כעס מאוד מאוד גדול, פתאום זה נמשך עם מחיאות כפיים בשנייה ואמרתי 'וואו'. מגיעה להם מילה טובה, זה ריגש מאוד. הייתי שמח אם לא היה את הבוז הזה בהתחלה, אבל הם הראו בגרות מאוד גדולה".

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30