יום שלישי, 30.11.2021 שעה 11:18

דמי גטאצ'ו האתיופי הוא המנצח במרתון תל אביב

גטאצ'ו חצה ראשון את קו הסיום בזמן של 2:14:31 שעות, ברנרד סאנג מקניה הגיע למקום השני. בחצי המרתון, ביטי דויטש ניצחה את המקצה אחרי 1:17:25

1 תגובות |
דמי גטאצ'ו מנצח במרתון (חגי מיכאלי)
דמי גטאצ'ו מנצח במרתון (חגי מיכאלי)

במזג אוויר נוח למדי, מרתון תל אביב 2019 התקיים הבוקר (שישי) בעיר שבמרכז הארץ, בהשתתפות של כ-40 אלף איש. אחד מאירועי הספורט הגדולים ביותר בישראל נערך בפעם ה-11 ברחבי העיר הלבנה. כ-2,500 רצים ממדינות שונות בהן איסלנד, הוואי וירדן הגיעו ארצה במטרה לנסות לקבוע שיא מרתון חדש. ארבעה ממשתתפי המרתון פונו לבית החולים איכילוב על ידי צוותי מד”א. אחת מהן שסבלה ממכת חום פונתה במצב בינוני והיתר במצב קל.

מתאוששים מהמרתון (חגי מיכאלי)מתאוששים מהמרתון (חגי מיכאלי)

הראשון שחצה את קו הסיום במרתון המלא הוא דמי גטאצ’ו האתיופי בזמן של שעתיים, 14 דקות ו-31 שניות. ברנרד סאנג הקנייתי הגיע במקום השני עם תוצאה של 2:14:59 שעות. לאחר מכן, אזקייאל קוץ’ הקנייתי חצה שלישי את קו הסיום לאחר 2:15.19 שעות. למעשה, שיא המרתון שנקבע ב-2015 ועומד על 2:10:30 עדיין לא נשבר.

מרגרט אנג’ואנה (חגי מיכאלי)מרגרט אנג’ואנה (חגי מיכאלי)

בחצי המרתון, ביטי דויטש, הישראלית שמנסה להגיע לאולימפיאדת טוקיו 2020, ניצחה את המקצה וסיימה אחרי שעה, 17 דקות ו-25 שניות. 

מרגרט אנג’ואנה (חגי מיכאלי)מרגרט אנג’ואנה (חגי מיכאלי)
ביטי דויטש (חגי מיכאלי)ביטי דויטש (חגי מיכאלי)
אמיר רמון (חגי מיכאלי)אמיר רמון (חגי מיכאלי)

ראש העיר תל אביב, רון חולדאי: “יש לנו מרתון נהדר עם 43 אלף רצים שמתוכם כ-40 אחוז נשים, בתקווה שבשנים הבאות נראה יותר ייצוג נשי של לפחות 50 אחוז. האווירה נהדרת, מזג האוויר מושלם, עלה לא זז ואין עננה. אנחנו מקווים שהכל יהיה בסדר, במרתון הזה אין שום דבר מיוחד כי הוא מרתון שהפך לשגרתי, והאמת? לא צריך דברים חריגים”.

רון חולדאי (חגי מיכאלי)רון חולדאי (חגי מיכאלי)

גם הפעם המרתון התחיל והסתיים בשדרות רוקח בתל אביב, כאשר בדרך לקו הסיום הרצים חלפו על פני מקומות בולטים בעיר כמו הבימה, נמל תל אביב, רצועת חוף הים ואזור יפו. הרצים באירוע עושים זאת בחמישה מסלולים: מסלול המרתון המלא למרחק של 42.2 ק”מ, חצי מרתון למרחק של 21.1 ק”מ, ריצה למרחק של 10 ק”מ, ריצה של חמישה ק”מ ומרוץ אופני יד לנכים שהוזנק ראשון.

מרתון תל אביב (חגי מיכאלי)מרתון תל אביב (חגי מיכאלי)

נותנת החסות הראשית של מרתון תל אביב, חברת סמסונג, הציבה מתחם מיוחד שבו כל אחד מהרצים תרם מזון לפי כמות הקלוריות ששרף בריצה בשיתוף עם עמותת פתחון לב.

מתחם התרומות (חגי מיכאלי)מתחם התרומות (חגי מיכאלי)
מרתון תל אביב (חגי מיכאלי)מרתון תל אביב (חגי מיכאלי)

את האירוע אבטחו כוחות גדולים של משטרה ומגן דוד אדום, שנמצאים לאורך המסלול עם ניידות, אופנועים ואמבולנסים. בנקודת הסיום של המרתון הוקם אוהל מיון מיוחד עם מיטות טיפול נמרץ שמאוישים בין היתר על ידי רופאים מבית החולים איכילוב וכוללים ציוד מתקדם שכולל בריכות קרח שנועדו לקרר רצים שסובלים ממכות חום קשות.

דובר מד”א, זכי הלר: “כוחות מד"א שהיו ערוכים משעות הבוקר המוקדמות עם מאות חובשים ופאראמדיקים שנפרסו לאורך המסלולים ובאוהל המרפאה שבנקודת הסיום בשיתוף עם רופאים ואחיות ממלר"ד בית חולים איכילוב, העניקו טיפול רפואי ופינו לבתי החולים 17 ממשתתפי המרתון, כולם במצב קל לאחר שסבלו מהתעלפות ותשישות. בנוסף, החובשים והפאראמדיקים של מד"א, בשיתוף הרופאים והאחיות ממלרד איכילוב העניקו טיפולי מרפאה לאורך המסלולים ובאוהל המרפאה ל 114 מהמשתתפים במרתון שסבלו מתשישות, חשו ברע או נחבלו קלות,  ולאחר קבלת עזרה ראשונה שוחררו”.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30