יום שבת, 13.08.2022 שעה 02:37

ביהמ"ש החליט: הפועל חדרה לא תעבור פירוק

ביהמ"ש המחוזי בחיפה קבע כי עו"ד אלונה בומגרטן שהרבני תשמש כמשקיפה מטעם רשם העמותות, כאשר תפקידו של היו"ר אורן גולן ישונה ל'יועץ מקצועי בכיר'

ליגת העל 22-23
00-00הפועל חיפה1
00-00סקציה נס ציונה2
00-00הפועל ירושלים3
00-00הפועל ת"א4
00-00בני סכנין5
00-00מכבי חיפה6
00-00מכבי נתניה7
00-00בית"ר ירושלים8
00-00הפועל ב"ש9
00-00מ.ס אשדוד10
00-00עירוני ק"ש11
00-00הפועל חדרה12
00-00מכבי ת"א13
00-00מכבי בני ריינה14
לוח משחקים
 • הפועל חיפה
 • שבת, 20/08, 18:00
 • הפועל ת"א
 • הפועל ירושלים
 • שבת, 20/08, 19:00
 • הפועל חדרה
 • מכבי נתניה
 • שבת, 20/08, 20:00
 • בית"ר ירושלים
 • בני סכנין
 • שבת, 20/08, 20:15
 • מכבי חיפה
 • הפועל ב"ש
 • ראשון, 21/08, 20:00
 • מ.ס אשדוד
 • מכבי ת"א
 • ראשון, 21/08, 20:15
 • מכבי בני ריינה
 • סקציה נס ציונה
 • שני, 22/08, 19:00
 • עירוני ק"ש
|
מתאוס, לוסיו, טאפוקו ואבו פאני (חגי מיכאלי)
מתאוס, לוסיו, טאפוקו ואבו פאני (חגי מיכאלי)

ניצחון להפועל חדרה בסאגת רשם העמותות: הקבוצה לא תעבור פירוק. בתום הדיון בעניינו של המועדון ורשם העמותות נערך היום (שני) בבית המשפט המחוזי בחיפה, כאשר הוחלט שהיו"ר אורן גולן יהפוך ליועץ מקצועי בכיר, כאשר עו”ד אלונה בומגרטן שהרבני תשמש כמשקיפה מטעם רשם העמותות עד להקמת הנהלה חדשה. בהמשך, ימונו חברי וועדה חדשים על ידי ועדת איתור. את עיריית חדרה ייצגו עורכי הדין אבנר כהן ואלעד עפארי ממשרד כהן וילצ'יק.

היו”ר, או יותר נכון היועץ המקצועי הבכיר של הפועל חדרה אורן גולן, התייחס ואמר: "אפשר לנשום לרווחה. מי שנכח בשעות מורטות העצבים בבית המשפט הבין כמה הייתי מתוח. אני שמח מאוד. הבטחתי לאוהדים שלנו שהורדת נקודות לא תהיה להפועל חדרה. הכל בזכות עורכי הדין המדהימים שלנו, עמירם בוגט ושולי וייס, הם עזרו לנו מאוד להוציא את הצדק החוצה”.

שחקני הפועל חדרה חוגגים (חגי מיכאלי)שחקני הפועל חדרה חוגגים (חגי מיכאלי)

“אני מבטיח כאן שההתנהלות תמשיך בפיקוחו של רשם העמותות. התחלנו עם אנשי הרשם כאויבים וסיימנו בחיבוק. מי שנכח במשפט ראה שיש פה קצת התכווננות של רשם העמותות אליי באופן אישי. אני אדם נטול אגו, מה שחשוב לי זה העשייה והקבוצה. הבאתי את חדרה לצמרת של הכדורגל הישראלי ואני אעשה את הכל לשמור עליה שם".

על תפקידו החדש: "אני עוד צריך ללמוד אותו. יש את ניסו והצוות ואני יכול רק להפריע להם. מי שמכיר את העשייה המקצועית יודע שאני כל הזמן איתם. יש לנו כימיה מדהימה ואני מקווה שנמשיך עוד שנים רבות".

עו"ד עמירם בוגט: "הדבר הכי חשוב שהדבר הנפלא שהפועל חדרה ממשיך. לא פגע בקבוצה, אין מפרק, אין שום דבר שיפסיק את ההתקדמות של הקבוצה. יהיה פיקוח של רשם העמותות, אם יהיו ליקויים הם יתוקנו, העננה של הפירוק ירדה. אנחנו שמחים עם התוצאה".

מהלך הדיון

עו"ד הנתבעת הם עמירם בוגט ושולי וייס.

בדיון נכחו בין השאר ניסו אביטן, אלי דגני המנכ"ל, אורן גולן היו"ר, איציק טפירו מנהל הקבוצה והבעלים הקודם יואב קובי.

השופט: רון סוקול.

עו"ד מטעם ארגון השחקנים - אופיר רונן.

מימר: באנו לא מוכנים מנטלית

השופט שאל את עו"ד מטעם הרשם כי היה ניסיון מטעם עיריית חדרה לתקן את הליקויים.

עו"ד הרשם: "כמעט הגענו מול העמותה למתווה בכיוון שרצינו. לרשם אין שום יכולת לחקור האם התיקונים יתוקנו, ואם הם לא יתוקנו מי ייגש לבית המשפט? אם יהיה משקיף מטעמנו במועדון הוא לא יוכל להגיש תביעות. אם יופחתו תשע נקודות במקרה של פירוק - המתווה הזה לא מקובל על הרשם. אני לא רואה התחייבות מוחלטת שכל מי שהיה קשור למקרים יחזור לתפקידו אחרי שהנציג מטעמנו יסיים את תפקידו".

עו"ד הרשם: "אפשר למנות בעל תפקיד מטעם הרשם. חשפנו רשימה ארוכה של ליקויים. אין לנו אמון כרגע בעמותה ואנחנו צריכים מישהו מבחוץ שיעשה את הליך ההבראה והפיקוח. במסגרת המו"מ הגדרנו את סמכויותיו של המשקיף".

עו"ד הרשם: "מהיום הראשון של המשא ומתן העמותה דחפה שהנציג יהיה מהעירייה".

עו"ד כהן, מטעם חדרה: "אנחנו סברנו שאלו אנשים ראויים ומתאימים. אין לנו שום בעיה שהרשם יהיה מעורב, ואם הם לא נראים לו הוא יכול להציע מועמדים אחרים. אין בעיה שהמשקיף ימנה מישהו שמקובל עליו. חשוב לנו ש-800 ילדים ימצאו בית והקבוצה בליגת העל תמשיל להתקיים, ולכן הסמכנו לתקן את הליקויים ולנוע קדימה".
עו"ד הרשם: "לאורך כל המו"מ מה שהשתבש היה שהעמותה לא הסכימה להחליף את כל האנשים שנגועים בסיפור הזה. אני לא מבינה איך ביום חמישי הם לא הסכימו, והיום הם מביאים הצעה אחרת".

ניסו אביטן (אחמד מוררה)ניסו אביטן (אחמד מוררה)

עו"ד הרשם: "היינו ערים להישגים הספורטיביים ורצינו למנוע את הפחתת 9 הנקודות. ניסינו להגיע לפשרה. אם יש צו פירוק זה לא אומר שהילדים שמשחקים במחלקת הנוער ייזרקו לרחוב. רשם העמותות לא ייתן יד לכך שפעילות ערכית של ילדים תתפספס לה. מוצאים פתרון לכל דבר, ובשביל זה יש בעל תפקיד. סמכויותיו יהיו לעמוד בראש ועדת איתור שיהיה בה נציג הרשם, גם נציג של העירייה. ועדת האיתור יבחרו מתוכם את האסיפה הכללית ובהתאם לכך ייקבע הוועד".

עו"ד כהן מטעם חדרה: "העירייה אמורה להזרים במהלך השנה 8 מיליון שקל לעמותה, מה שלא יקרה אם בקשות הרשם יתקבלו. אנחנו בבעיה אמיתית וקרובים לנקודת האפס. יש חלון העברות עכשיו וחוסר הוודאות הזה מאיים למוטט את כל הקבוצה".

עו"ד הרשם: "עד היום העמותה לא הגישה את הדוחות של 2017, שהייתה אמורה להגיש עד אוקטובר האחרון. היא לא התנהלה כראוי".

עו"ד אבנר כהן: "המתווה הוסכם למעט 3 נקודות. אחת מהם זה אורן גולן, שאנחנו מבקשים שהוא יישאר כמנהל/דירקטור ללא סמכויות כספיות, אבל הם עומדים על זה שהוא לא יישאר בטייטל הזה.

אנחנו מסכימים שיגיע משקיף החל מהיום והכל יתנהל מולו בשקיפות מלאה.

הדבר השלישי זה הנושא של אישור ניהול תקין לשנת 2018. זה מאוד חשוב לנו כי זה ישחרר לנו עוד כמה שקלים, אבל לטענתם הם לא יכולים לתת את זה. יש דיון נפרד בעניין.

השופט אמר שצריך למצוא נוסח עם הגדרה מפורטת לאורן גולן.

עו"ד הרשם, חווה קליין: "הצענו לגולן להיות יועץ מקצועי בכיר".

שחקני הפועל חדרה (חגי מיכאלי)שחקני הפועל חדרה (חגי מיכאלי)

עו"ד כהן: "אורן גולן הוא האיש שהביא את הקבוצה מליגה ג' ועד לליגת העל".

קליין: "רשם העמותות מעוניין שאורן גולן ייצא לחלוטין מהעמותה".

עו"ד קליין: "האוהד הרגיל לא יודע מה אורן גולן עושה בעמותה. לא יכול להיות שהוא ימשיך להיקרא כמנהל, אנחנו לא יכולים להרשות את זה. אנחנו מוכנים לשמוע הצעה אחרת שהיא לא דירקטור ולא מנהל".

עו"ד כהן: "הוא יהיה יועץ ספורט, אין לזה קשר לניהול. דירקטור ספורט".

אורן גולן דיבר: "לפני 4 שנים קיבלתי לנהל את הקבוצה. נכון להיום הפועל חדרה נמצאת בקדמת הכדורגל הישראלי, כי כנראה שחבריי ברשם העמותות לא מבינים את ההישג הגדול. אני רוצה להמשיך לתרום למועדון הזה ללא שכר למען העשייה והספורט. תמוה מבחינתי שאני הנושא שכל הסיפור הזה. מה רוצים ממני? אני לא עבריין. אני בן 47 וזו פעם ראשונה בחיי שאני בבית משפט. הם הגישו פירוק כדי שאני אלך הביתה. אני רוצה להישאר, אם השופט יחליט שאני אהיה שרת אני מוכן".

אורן גולן (אחמד מוררה)אורן גולן (אחמד מוררה)

הרשם דרש שהקבוצה לא תוכל להעביר שחקנים בחלון ההעברות, אך העניין נדחה על ידי השופט. בקבוצה הסבירו שישנם סיכומים עם קבוצות אחרות לגבי שחקנים וגם שאסור לפגוע ביכולת המקצועית של הקבוצה.

עו"ד אבנר כהן: "כשהבנו שכנראה שלא נצליח להגיע להסכמות, שינינו את המתווה שהגשנו לפני כן. הוא לא מוסכם על רשם העמותות".

השופט סוקול אמר שבכל זאת צריך להגיע לפשרה.

עו"ד חווה קליין: "זה לא יקרה כרגע. ניסינו להגיע להסכמות ומעולם לא נתקלנו בכזאת התנהלות. לאור ההתנהלות הזו, אנחנו חוזרים לבקשתנו המקורית - לא משקיף ולא כלום. אנחנו מבקשים צו פירוק לעמותה. זה התפוצץ בגלל נושא אורן גולן וגם בגלל שלב המעבר עד למינוי יו"ר ועד חדש".
השופט סוקול יצא כנגד רשם העמותות והוא לא מבין מדוע היא לא מוכנה להתפשר בשום נושא.

עו"ד חווה קליין: "לא נסכים להישארותו של אורן גולן כמנהל. עברנו כברת דרך ארוכה כדי להסכים למשקיף, זה לא דבר שאנחנו עושים בדרך כלל".

השופט ביקש מקליין להסביר לו מדוע לטענתם אורן גולן צריך להיות מורחק מכל תפקיד במועדון.

השופט שאל את עו"ד אבנר כהן מה הוא חושב אם יהיה מישהו בעל סמכות בתפקיד ולא רק משקיף.

עו"ד אבנר כהן: "זה לא ריאלי שבעל תפקיד יוכל להיכנס בזמן הקצר הזה ולעשות את כל הפעולות הדרושות. זה לא מצב שיש בו הסכמה לאיזשהו מתווה. נאמר לנו שלא מוכנים לדבר איתנו יותר. העמדה של רשם העמותות לא ברורה לי. מהרגע שהמדינה הזו קיימת, אם יש אלטרנטיבה יותר טובה מפירוק עושים את זה, למה לא לעשות את זה עכשיו?"

עו”ד רונן: "אנחנו מדברים על קבוצה בליגת העל, יש לזה השלכות. הורדת תשע נקודות לקבוצה זה משפיע על כל הליגה וצעד דרסטי. הבטיחו לתקן את כל הליקויים. יש כאן מקרה שלא מתאים לקבלת צו פירוק זמני".

השופט הציע מינוי מפרק זמני שיטיל וטו על העברות.

בנבנישתי, חבר העמותה: "זו קבוצה עם תקציב מאוד נמוך ואין לנו היצע של שחקנים להביא. שני שחקנים בכירים עוזבים אותנו ויעשירו את הקופה בכסף. בזמן הזה נתחזק השחקנים שיעלו הרבה פחות כסף. זו לא בעיה של כסף".

מאמן הקבוצה ניסו אביטן ביקש להגיד מספר מילים: "אני רוצה להסביר גם לשופט וגם לרשם. יש דינמיקה גדולה במהלך חלון ההעברות. יש מצב ספורטיבי ששני שליש מהליגה בסכנת ירידה. על הקבוצות רוצות להתחזק ויש לנו את התקציב הכי קטן. יש הרבה תקשורת שמסקרת את הקבוצה ואם יש שחקן שבדרך לחתימה הוא בדרך כלל דולף החוצה ולכן יהיה בעייתי שיהיה מי שיטיל וטו לפני עסקאות. אנחנו צריכים לשרוד עד סוף העונה והחלון הזה הוא ההזדמנות האחרונה להתחזק".

אורן גולן הוסיף: "שום עסקה שתעשה מהיום והלאה - העמותה לא תוציא שקל אחד, אלא רק תכניס כסף. בהתחייבות שלי. הון הקופה מתעשר ב-2-3 שקלים. לא נוציא שקל מהעמותה". במועדון ציינו שיש להם שני שחקנים זרים שבחוזה שלהם יש סעיפי שחרור, וכנגדם יביאו שני שחקנים ללא תשלום למעט שכר.יש הסכמה לגבי משקיף.

ברשם העמותות החליטו שלא מקובל עליהם התואר של אורן גולן, שהשופט קבע שיהיה "ראש המערך המקצועי". בחדרה לא הבינו איך בגלל הטייטל של אורן גולן הם החליטו להפיל את הפשרה, ואורן גולן בעצמו קם ואמר שהוא מסכים לכל הגדרת תפקיד שתוצע לו. יותר מוקדם הם ביקשו לקרוא לו "יועץ מקצועי", וכעת גולן הסכים לכך.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו