יום שישי, 19.08.2022 שעה 04:06

זהבי: הביקורות? יש מאמן והוא קובע את ההרכב

החלוץ שכבש ובישל ב-0:7 של ישראל על גוואטמלה התייחס לביקורות על חזרתו להרכב: "קצת תמוה שאלו שמהללים אותי שואלים אם אני יכול לשחק בכלל בנבחרת"

|
ערן זהבי חוגג את הראשון (אחמד מוררה)
ערן זהבי חוגג את הראשון (אחמד מוררה)

חמישה ימים בלבד לפני המפגש הגורלי מול סקוטלנד ביום שלישי הקרוב בליגת האומות, נבחרת ישראל מחצה הערב (חמישי) 0:7 את נבחרת גוואטמלה באצטדיון בנתניה, כאשר ערן זהבי, טאלב טוואטחה, בן שהר כבשו, כמו גם מונס דאבור ודיא סבע, שחגגו עם צמדים. 

מאמן נבחרת ישראל אנדראס הרצוג התייחס בסיום: “אני חושב שנתנו את כל מה שהיה לנו ועשינו הרבה דברים טובים, מדובר בתוצאה נהדרת עבורנו, אבל מול סקוטלנד זה יהיה שונה לגמרי. יש כמה דברים לתקן לקראת המשחק בגלאזגו, אבל היה משחק טוב שלנו. נצטרך להיות זהירים יותר מול גלאזגו ולקחת את המשחק הזה בשיא הרצינות, לא זלזלנו בגוואטמלה”.

דאבור: שמח לחזור לכבוש

המשחק מול סקוטלנד בשלישי: “אנחנו הולכים לגלאזגו לקראת משחק קשה, אבל המטרה היא לנצח ולסיים במקום הראשון בבית, אני לא מתכוון להגיע לשם ולשחק במטרה לחזור עם תיקו. זה יהיה שונה, כמאמן זה לא קל לעשות את המעבר הזה, עשינו תוצאה נהדרת, אבל חושב לזכור שאנחנו צריכים להיות אגרסיביים וממוקדים מול סקוטלנד. האנרגיה שלנו הייתה טובה מהפתיחה ואני מרוצה מאוד ממה שהשחקנים שלי נתנו על המגרש במשחק הזה, אבל עדיין, מול סקוטלנד זה יהיה שונה”.

שחקני נבחרת ישראל חוגגים את הראשון (אחמד מוררה)שחקני נבחרת ישראל חוגגים את הראשון (אחמד מוררה)

נקודות לשיפור: “היו כמה דברים טובים והיו כמה דברים שנצטרך לשפר לפני סקוטלנד. היו סיטואציות שהיינו צריכים להגיב אחרת ואנחנו נעבוד על זה לפני המשחק. היה משחק טוב, אך נצטרך לשנות כמה דברים, לעבוד על יותר אגרסיביות ואינטנסיביות לפני סקוטלנד, כי שם זה יהיה שונה. ערן זהבי? הוא היה טוב מאוד, הוא מאוד חשוב לנו, זה היה משחק טוב לכל החלוצים שלנו שיכלו להביא את עצמם לידי ביטוי״.

טוואטחה ופרץ חוגגים עם מונס דאבור (רדאד ג'בארה)טוואטחה ופרץ חוגגים עם מונס דאבור (רדאד ג'בארה)

ערן זהבי, שחזר לכבוש במדי הנבחרת ואף הוסיף בישול, התייחס גם הוא ואמר: “אני חושב שפתחנו טוב את המשחק ושיחקנו כמו שצריך כנבחרת, מבחינה אישית אני מרוצה מהשער ומהבישול שלי. שיחקנו טוב במשחק הזה והרבה שחקנים השתתפו, אבל ביום שלישי מול סקוטלנד זה עולם אחר”.

ערן זהבי כובש (שחר גרוס)ערן זהבי כובש (שחר גרוס)

הביקורות והתהיות לגבי חזרתו להרכב: “התרגלתי לביקורות וזה לא בהכרח קשור ליכולת, אבל התקשורת יכולה לכתוב מה שהיא רוצה כי יש מאמן שקובע את ההרכב. קצת תמוה שכתבים שואלים אם אני יכול לשחק בנבחרת, כי אותם כתבים מהללים אותי ומכתירים אותי כל השנה כשחקן הגדול ביותר בדור הזה בכדורגל הישראלי, אבל זה בסדר וזה לגיטימי. יש מאמן שקובע את ההרכב וסקר כזה או אחר לא הולך לשנות את זה”.

חזרתו לנבחרת: “תמיד היה לי חיבור לנבחרת ופרשת סרט הקפטן לא שינתה את זה, יש לי חיבור לקהל של הנבחרת ואני באמת מרוצה מהחזרה לנבחרת ורק חושב על ההכנות ליום שלישי. מתחילת ההתכנסות החלטנו לא להתעסק בסקוטלנד, אלא קודם כל בגוואטמלה. מעכשיו נתעסק אך ורק בסקוטלנד”.

ערן זהבי ומונס דאבור חוגגים (רדאד ג'בארה)ערן זהבי ומונס דאבור חוגגים (רדאד ג'בארה)

קפטן הנבחרת ביברס נאתכו התייחס בסיום ואמר: “ידענו לפני המשחק שפחות נתייחס ליריבה, תרגלנו את מה שהיינו צריכים והתוצאה פחות חשוב, התרגול הוא העיקר. שיחקנו ביחד וזה מה שחשוב, הסקוטים משחקים בסגנון אחר, אבל נצטרך לקחת דברים טובים כמו ההתקפה והסיומת. אנחנו חושבים איך מנצחים את סקוטלנד, מדובר בנבחרת חזקה, אבל גם לנו יש שחקנים טובים ואני מאמין שאפשר לעשות את זה”. 

ביברס נאתכו מגביה (שחר גרוס)ביברס נאתכו מגביה (שחר גרוס)

מונס דאבור, שכבש צמד, הוסיף: “עברנו את זה בשלום ועשינו את העבודה שהיינו צריכים לעשות, עכשיו הפנים ליום שלישי. היה חשוב לי לכבוש, גם בהופעות האחרונות הייתי טוב, אבל הפעם זה גם בא לידי ביטוי מבחינת השערים. אני לא מרגיש לחץ ומקבל הרבה ביטחון מהצוות והשחקנים בנבחרת, אני חושב שאני בדרך הנכונה ומקווה להמשיך כך”.

מונס דאבור חוגג (רדאד ג'בארה)מונס דאבור חוגג (רדאד ג'בארה)

המשחק מול סקוטלנד בשלישי: “סקוטלנד זה סיפור אחר לגמרי, אנחנו מצפים למשחק שהוא קשה, אבל אני חושב שיש לנו סיכוי טוב וזה תלוי בנו, מה שלא קרה כבר הרבה זמן. אני חושב שיש הרבה דברים חדשים וטובים בנבחרת, אנחנו מרגישים טוב והצוות נותן לנו ביטחון, הכל חיובי והאווירה טובה”.

ההצלחה של הנבחרת לאחרונה: “הכל מתחיל מחדר ההלבשה, זה הדבר החשוב ביותר ובינתיים הכל הולך לנו טוב. אני חושב שגם לפני אלבניה וסקוטלנד היו הרבה ביקורות ואנשים הרימו כבר ידיים, אבל הוכחנו שאנחנו מסוגלים לעשות את זה והחזרנו את התקווה והאמון של אנשים בנבחרת. אני מאמין שאפשר לעשות את זה גם מול סקוטלנד, הכל אפשרי”. 

מונס דאבור חוגג (רדאד ג'בארה)מונס דאבור חוגג (רדאד ג'בארה)

מאמן נבחרת גוואטמלה וולטר קלאברי התייחס למשחק: ״השחקנים היו מאוד עייפים מהנסיעה. לא הייתה כוונה לשחק עם קו הגנה כל כך גבוה, אבל השחקנים פשוט עלו באופן אוטומטי כי כך הם רגילים לשחק. זה הפסד משפיל, אך תלוי איך מסתכלים על זה, גם ארגנטינה הפסידה לספרד לפני המונדיאל. זאת אחריות שלי, אבל אסור לשכוח שישראל היא נבחרת ברמה הרבה יותר גבוהה מגוואטמלה.

פערי הרמות: “זאת לא ממש הרמה שלנו, אני מסכים עם זה שישראל עדיפה עלינו בכמה פרמטרים וגם רואים את זה בדירוג הנבחרות, אבל אני בטוח שבסיטואציה כזו או אחרת התוצאה הייתה יכולה להיות שונה, כי עובדה שנגד ארגנטינה שיחקנו טוב והפסדנו 3:0. אנחנו שמחים שהגענו לפה, היה מאוד נחמד פה, יש למדינות שלנו היסטוריה ארוכה. שמעתי שישראל תבוא לשחק בגוואטמלה באזור חודש מרץ ואני מקווה שזה אכן יקרה״.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו