יום שישי, 27.05.2022 שעה 15:55

סמפאולי: הכישלון בנבחרת לימד אותי לעתיד

מאמן ארגנטינה לשעבר שבר שתיקה בראיון נרחב: "הכל היה מורכב מדי, לא נהנינו, המטרה תמיד הייתה גבוהה מדי, היה מדהים לראות את הרצון והסבל של מסי"

|
חורחה סמפאולי וליאו מסי (רויטרס)
חורחה סמפאולי וליאו מסי (רויטרס)

חורחה סמפאולי, מאמן נבחרת ארגנטינה לשעבר שסיים את תפקידו אחרי הכישלון במונדיאל 2018 ברוסיה, הספיק לעבור לא מעט בכדורגל האירופי והדרום אמריקאי. בריאיון נרחב ל-’מארקה’ בו שבר שתיקה ארוכה, הוא התייחס לשנותיו האחרונות על הקווים וכן למערכת היחסים עם ליאו מסי. 

“לקח לי לזמן לנתח את השנים שלי בארגנטינה”, הסביר סמפאולי. “הייתי צריך את הזמן כדי לעבור על כל מה שעברתי כדי שאוכל לברר דברים לקראת המשך הקריירה שלי. העבודה שלי היא מאמן כדורגל, אין לי קשר יותר לחיי המדיה, אבל זה לא אומר שהפסקתי לדבר על כדורגל, לא הפסקתי ללכת לסרטים, לבית קפה או לבר ולא הפסקתי להיות פעיל ברשתות החברתיות. אף אחד לא בא לבקר אותי בפניי בחיי היום יום שלי. הביקורות עלינו היו רבות כמו הציפיות. בהתחלה, 95% תמכו במינוי שלי וחשבו שאני זה שאביא את הנבחרת למקום הרצוי, כשזה לא קרה הביקורות באו בהמוניהן”.

ממסי באהבה: מיטב שערי המחזור ה-8 בספרד

סביבת העבודה בנבחרת ארגנטינה: “הייתה לי שנה של לחץ, דרישות מחמירות, מחויבות, מיידי. אני והשחקנים היינו עסוקים רק בלנצח והיה קשה לגרום לדברים לזרום לכיוון הנכון. המטען על הנבחרת היה מאוד גדול, כולנו היינו תחת זכוכית המגדלת של המחויבות וזה פגע לנו ביכולת להביא את הכישרון לידי ביטוי. זה לא הרגיש לנו כבר כמו משחק, אבל בהחלט הייתה מחויבות. נסענו כדי לראות שחקנים, דיברנו איתם וזו הייתה עבודה שלא נגמרת כי המטרה הייתה אחת – להיות אלופי עולם. הכל היה מורכב מדי, לא יכולנו ליהנות, המטרה תמיד הייתה גבוהה מדי. אני לא מדבר על אכזבה, אלא על טעמי האישי”.

הכישלון במונדיאל: “אני לוקח את האחריות שבנבחרת לא הבאתי את הסגנון האישי שלי, מה שאני מרגיש בכדורגל וזה משהו שישרת אותי בעתיד, אני רוצה ליהנות מהמשחק, כי תראו מה קרה לנו ברוסיה. ספרד שהייתה הפייבוריטית שלי לזכייה עפה מוקדם והאלופה הגיעה בזכות יכולת לצאת למתפרצות מהירות. על כן, אלו מאיתנו שמונעים מאהבת המשחק נמצאים צעד אחד מאחורה בכל הנוגע לתחרותיות. בימים האלו הרבה יותר קל לעלות ליתרון רק ממצב אחד בודד מאשר בצורה אחרת. האימונים שלנו היו טובים ובטורניר עצמו זה לא קרה, כמעט בכל משחק סבלנו. אי זימונו של מסצ’ראנו? אני לא מתחרט. אני כן חושב שגל מי שהיה בנבחרת היה מחויב, השקענו המון ולא הגענו ליעד, בעיקר למדנו מזה”.

סמפאולי במסיבת העיתונאים (רויטרס)סמפאולי במסיבת העיתונאים (רויטרס)

העבודה לצד ליאו מסי: “זה היה מדהים, בעיקר לראות את הרצון שלו, את הסבל שהוא עובר כשהוא לא מנצח. השחקן הטוב בהיסטוריה היה מאוד מחויב, אף אחד לא מגיע לתחושות שהוא חווה ברגעים כאלו. כשיש לך את השחקן הטוב בעולם בסגל זה מתבקש שהדרישות יהיו בשיאן. אבל לפעמים זה קורה, כי כשיש לך את ליאו אין מרווח לטעויות כזה נוגע להשגת ניצחונות. אני מאמין שהוא יהיה בנבחרת גם בקטאר 2022 כשיהיה בן 35, אם יש לך את האמונה שאתה מסוגל, אז תוכל לזכות בתואר גם בגיל מתקדם, פשוט צריך להאמין”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב