יום שישי, 27.05.2022 שעה 16:08

השקרים, הנתק והכעס: הסיבות לשבתון של מסי

ארגנטינה סוערת בעקבות החלטת הקפטן לא לשחק בשנה הקרובה בנבחרת, שנבעה מאירועים שהתרחשו ברוסיה. במוקד: ההתאחדות, התקשורת וההבנה שזהו כנראה הסוף

|
ליאו מסי (רויטרס)
ליאו מסי (רויטרס)

ליאו מסי ממשיך לשמור על שקט. מאז ההדחה מהמונדיאל ברוסיה הפרעוש טרם דיבר ואמש כל העולם סער סביב הידיעה שיצאה ב-ESPN הדרום אמריקאי, לפיה קפטן הנבחרת החליט לקחת שנה חופש ולא יופיע בפרק הזמן הזה במדי האלביסלסטה. היום (רביעי) כבר החלו לצוץ ההסברים להחלטה הדרמטית של מספר 10, ונראה כי היא נובעת בעיקר מכך שהוא פגוע באופן אישי מכל אשר התרחש בעקבות ההדחה מהגביע העולמי. 

על פי ‘אולה’ הארגנטינאי, מסי פגוע ממה שקרה ברוסיה, מההדחה ומאיך שכל האש כוונה כלפיו, כמו גם שורה של אירועים שהתרחשו במחנה הארגנטינאי שהיו בעיניו לא מקצועיים והובילו אותו להחלטה כי בשלב הראשוני הוא לא ישחק במשחקי הנבחרת בחודש ספטמבר. 

מאמן הנבחרת, ליונל סקולני, ואנשי הצות שלו יצרו קשר עם מסי, ואף שיתפו אותו בסוגיות הקשורות לנבחרת והפרעוש לקח חלק בדיונים האלה בשל יחסיו הטובים עם סקלוני, אך לא בישר בשום שלב כי הוא לא מתכוון להיות חלק מהסגל, למעשה אנשי הצוות המקצועי קיבלו את ההחלטה הזאת בהפתעה מוחלטת. 

הכירו את המאסיה: כאן גדל העתיד של בארסה

כמו כן נכתב כי אם לא יהיה שינוי קיצוני בדעה שלו, הצדדים מאמנים כי יהיה קשה מאוד להחזיר את השחקן למדים הלאומיים. בהתאחדות הארגנטינאית יש לחץ רב, שכן הם מבינים שהם מפסידים כסף רב מכך שמסי לא נמצא יותר כחלק מהסגל. מצד שני, יש טענה כי הסגל צריך רעיונות חדשים ושחקנים אחרים וכעת כאשר מסי לא נמצא שם, יהיה ניתן לבנות סגל שאליו יהיה קל יותר להחזיר את מסי. 

אומנם מדובר כרגע בהפסקה לשנה, אך בארגנטינה משוכנעים כי זאת פרישה לכל דבר. “רק ליאו יודע אם הוא ילבש שוב את המדים הלאומיים. אולי הפרויקט החדש של ההתאחדות לשיקום הנבחרת יגרום למסי להתאהב מחדש ברעיון והוא יחליט לחזור אך זה כרגע בגדר תקוות ולא יותר מכך”. 

הדיווחים כולם נחתמים בכך שמסי לא שוחח עם אף אדם בהתאחדות על ההחלטה שלו. למעט הודעת SMS ליושב הראש, טאפיה, לא היה שום קשר מאז ההדחה מרוסיה. בארגנטינה למדו על ההחלטה דרך התקשורת, אותה תקשורת ארגנטינאית שמבחינת הפרעוש נהגה בו בחוסר הוגנות ופרסמה שקרים במהלך הקמפיין ברוסיה שנועדו לפגוע בו ובנבחרת.

כזכור, במהלך המונדיאל פורסם על מרד שחקנים מול המאמן חורחה סמפאולי, וכי מסי בעצמו מוביל את אותו מרד, קובע הרכבים ומחליט מי השחקנים אשר ייכנסו כמחליפים ולמעשה כינו את המאמן כ”בובה” בהצגה של הפרעוש. מסי ציפה להכחשה רשמית וכי יעמדו לצידו, מה שלא קרה לבסוף וכנראה הוביל להחלטה הנוכחית.

 

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב