יום רביעי, 29.06.2022 שעה 07:59

ליגת הפוצ'יוולי לנשים יצאה לדרכה בחוף פרישמן

היסטוריה על חופי תל אביב, הליגה הראשונה בעולם לנשים יצאה לדרכה בישראל. גל "חופו" לוי, שיזם את הליגה: "אנחנו מקווים שזה ייתן דחיפה לכל העולם"

|
ליגת הפוצ'יוולי הראשונה בעולם לנשים (רדאד ג'בארה)
ליגת הפוצ'יוולי הראשונה בעולם לנשים (רדאד ג'בארה)

היסטוריה על חופי תל אביב - ליגת הפוצ'יוולי הראשונה בעולם לנשים יצאה לדרכה בחוף פרישמן. ענף ספורט אשר צובר תאוצה רבה בישראל עם ליגת הגברים אשר זוכה לפופולריות רבה ומועברת בשידורים ישירים מדי שבוע בערוץ ONE, מקבל כעת ייצוג מוסדר וממוסד גם בקרב נשים.

הרעיון לליגת הנשים, שבנויה משש קבוצות של זוגות, החל להתגלגל בראשם של אנשי העמותה לקידום משחק הפוצ'יוולי לאור ההיכרות עם הבנות המקומיות המשחקות במסגרות שונות ולא ממוסדות. עד שגל "חופו" לוי, שחקן מקצועני לכשעצמו, לקח את זה צעד אחד קדימה. מדובר בליגה ראשונה מסוגה ללא כל נותן חסות או מימון, אשר כל מפעיליה עושים זאת בהתנדבות מלאה.

ליגת הפוצ'יוולי הראשונה בעולם לנשים (רדאד ג'בארה)ליגת הפוצ'יוולי הראשונה בעולם לנשים (רדאד ג'בארה)

"פוצ'וולי הנשים קיים בשבדיה, בהולנד איטליה וברזיל", סיפר גל “חופו” לוי והוסיף: "כעת אנחנו עושים זאת לראשונה במסגרת של ליגה כאן בישראל ואנחנו מקווים שזה ייתן דחיפה לכל העולם. ליגת הגברים רצה כבר קרוב לעשור וכעת אחרי שהשקענו בקידום שלה במשך שנים, הבנו שהגיע הזמן לספק מסגרת תחרותית גם לנשים. זה הזמן לתת להן את הבמה”.

“בטווח הרחוק יש חשיבה לשיתוף פעולה עם אתנה לקידום ספורט נשי ולהפוך את הענף גם לכזה שייתן מענה כספורט משלים לקבוצות כדורגל הנשים במהלך הקיץ. הפוצ'יוולי הישראלי הוא ענף משפחתי, אנחנו עוברים תהליכים ומייצרים קהילה. החזון בטווח הרחוק הוא שישראל תתמודד מדי ארבע שנים על מדליה אולימפית בענף, כי יש כאן פוטנציאל מאוד גבוה. בטווח המיידי אנחנו מקווים שייפתחו יותר ויותר חוגים ומסגרות". 

ליגת הפוטצ'יוולי הראשונה בעולם לנשים (רדאד ג'בארה)ליגת הפוטצ'יוולי הראשונה בעולם לנשים (רדאד ג'בארה)

בין השחקניות הבולטות ניתן למנות את עמית כהן, בתו של שוער העבר רפי כהן, שניצחה במשחקה הראשון לצד רוני ליף, שסיפרה: "הרמה כאן גבוהה מאוד, התהליך שעברנו בפוצ'יוולי הנשים בישראל הוא מדהים. בעבר היו כל מיני טורנירים מעורבים, אך כעת זה הפך לממוסד ומוסדר. זו אמנם ליגה קטנה של שש קבוצות, אך החלטנו לעשות זאת וזו רק ההתחלה. הכל בהתנדבות ולאט לאט נחפש ספונסרים כמו הגברים. ננסה לשחזר את התהליך שהם עברו. כולנו עובדות ומתפרנסות מדברים אחרים כך שבינתיים זה התחביב שלנו. בעבר היה מוזר לראות בחורה עם כדור, אך היום זה פחות עניין. ההיפך, הרבה בנים מנסים להכיר בנות שמקפיצות כדור בחוף, זה כבר לא מוזר". 

לאחר שטאטה וסוארס הברזילאים של ליגת הגברים הצטרפו לבנות למשחק ראווה, סיפרה מור שקד, גם היא שחקנית מובילה שזכתה במקום הרביעי באליפות אירופה באוסטריה לצד נוי צוברי, על פתיחת הליגה: "זה אירוע מרגש מאוד. כל החיים שלי סביב הכדורגל והפוצ'יוולי, אני שואפת להתמקצע בזה יותר ויותר כדי לייצג אותנו בכבוד. הבנות בארץ מתקדמות בקצב גבוה, יש לנו עוד הרבה מה להשתפר אך אם נמשיך בקו הזה נשים את ישראל על המפה".

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו