יום שבת, 22.01.2022 שעה 19:46

אבסורד קרסנודאר: למה רוסיה לא מארחת שם?

על אף שמדובר בעיר של כדורגל, היא נותרה מחוץ לערים המארחות. השאלה שגרמה לאי נוחות לסגן ראש הממשלה, יליד העיר. מאור רחמני, שליח ONE למונדיאל

1 תגובות |
ויטלי מוטקו באימון נבחרת רוסיה (רויטרס)
ויטלי מוטקו באימון נבחרת רוסיה (רויטרס)

ויטלי מוטקו, סגן ראש ממשלת רוסיה לענייני ספורט לתרבות, הגיע למחנה של הנבחרת שמארחת את מונדיאל 2018 כדי לבקר ולברך השחקנים לקראת המשך הטורניר וגם דיבר עם העיתונאים שבאו לסקר את האימון שנערך במרכז הספורט הפדרלי בנובוגורסק, חימקי.

למוטקו יש עבר גדול בכדורגל. הוא היה יו"ר ההתאחדות הרוסית לאחר ששימש כנשיא זניט סנט פטרסבורג, היה חבר בוועדת הפיתוח ובוועדה הטכנית של פיפ"א, יזם את הפרמייר ליג הרוסית ואף שימש כנשיא הליגה לשעבר. הוא היה מאלה שפעלו בזמנו למינויו של חוס הידינק למאמן נבחרת רוסיה והיה שר הספורט בעבר והיום אחראי על משרד הבנייה הרוסי.

צפו במחנה האימונים של נבחרת רוסיה

ל-ONE הוא ענה על השאלה מדוע קרסנודאר היא לא אחת מהערים המארחות של המונדיאל, על אף שהיא עיר כדורגל לכל דבר ובעלת אצטדיון נפלא. במדינה כמובן מדובר על החלטה פוליטית, כאשר ב-6 מתוך 11 הערים המארחות - ניז'ני נובגורוד, סוצ'י, וולגוגראד, סמארה, סראנסק וקלינינגראד - אין בכלל קבוצה בליגה הרוסית הראשונה - וחמישה מהם נבנו במיוחד. זאת, כשמוטקו הוא יליד העיר.

"זו שאלה מוזרה כי יש הרבה ערים טובות שלא מארחות", אמר מוטקו ל-ONE, תוך שעיקם את פניו באי נוחות. "הממשלה בחרה את הערים לפי צורך בעבודות תשתית וציוד ספורט. רק 11 ערים מארחות, אין מה לעשות. יש תשתית טובה בקרסנודאר וזו עיר של כדורגל, אני גאה בכך שספרד מתאמנת שם וזה משמח אותי, זה החלק של קרסנודאר במונדיאל וזה כבוד שנבחרת כזאת נמצאת שם. ספרד זה מספיק בשביל קרסנודאר".

מקסים, המתורגמן שהציבה ההתאחדות הרוסית לטובת העיתונאים הזרים, אמר ל-ONE: "הוא ענה לך כמו דג (סימן תנועה של התחמקות עם ידיו, מ.ר). הוא התחמק ממך, זאת לא תשובה מדויקת כי כולם ברוסיה יודעים שהגיע לקרסנודאר לארח במונדיאל הזה, אין בכך ספק בכלל. הוא לא באמת נתן לך תשובה אמיתית, זה אבסורד בעצם".

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30