יום שלישי, 25.01.2022 שעה 10:39

ללא כספי ואליהו, ישראל גברה 73:83 על רומניה

החבורה של ארז אדלשטיין לא הציגה יכולת שיא, אך הנבחרת הרומנית לא ניצלה זאת והכחולים לבנים ברחו לקראת הסיום. בכורה מוצלחת להאוול וזלמנסון

15 תגובות |
גל מקל (אלינה-דיאנה קויוקארו, התאחדות הכדורסל של רומניה)
גל מקל (אלינה-דיאנה קויוקארו, התאחדות הכדורסל של רומניה)

נבחרת ישראל גברה הערב (שישי) 73:83 על רומניה בחוץ במסגרת משחק הכנה לקראת היורובאסקט. הנבחרת של אדלשטיין הגיעה לרומניה ללא שני שחקני סגל בולטים, ליאור אליהו ששוחרר מהסגל ועומרי כספי, שלא יכול לשחק עקב חוקי ה-NBA. בהיעדרם של האחרונים, יוגב אוחיון, גיא פניני ובר טימור לקחו את המושכות והובילו את הנבחרת לניצחון, למרות משחק סביר, שהספיק מול הרומנים החלשים. 

הכחולים לבנים פתחו את המשחק בסערה ובדקות הראשונות נדמה היה שאנחנו הולכים למשחק במעמד צד אחד, אך בהמשך המשחק הישראלי התמתן מעט והרומנים חזרו למשחק, אך הצליחו רק להתקרב. זה קרה למעשה פעמיים במהלך המשחק, פעם אחת ברבע השני ופעם אחת בשלישי. ברבע האחרון התייאשו הרומנים מהמרדף אחר החבורה של אדלשטיין, הורידו הילוך ואפשרו לישראל לברוח ליתרון דו ספרתי שנשמר עד סיום המשחק.

קלעו לישראל: יוגב אוחיון 11 נקודות, בר טימור 11, גיא פניני 10, ריצ’רד הוואל 9, עוז בלייזר 9, יותם הלפרין 7, שון דאוסון 6, אלכס צ’וברביץ’ 5, עידן זלמנסון 4, אלישי כדיר 4, גל מקל 4 ועמית שמחון 3.?

שחקני נבחרת ישראל בהמנון (אלינה-דיאנה קויוקארו, התאחדות הכדורסל של רומניה) שחקני נבחרת ישראל בהמנון (אלינה-דיאנה קויוקארו, התאחדות הכדורסל של רומניה)

רבע ראשון:  15:22 לישראל

ישראל: גל מקל, בר טימור, עוז בלייזר, גיא פניני וריצ’רד הוואל 

רומניה: ראדו פאליציוץ, רולנד טורוק, ג'ורדן לי ווטסון, קטאלין באצ'יו ואנדריי מנדאצ'ה

המשחק נפתח בדומיננטיות מוחלטת של הכחולים לבנים, שרצו מהר מאוד ל-2:7 בהובלתם של בר טימור וגיא פניני. הרומנים הרבו לאבד כדורים ולא הצליחו לצמצם את הפער בצורה משמעותית למרות ניסיונות חוזרים ונשנים. 

בר טימור (אלינה-דיאנה קויוקארו, התאחדות הכדורסל של רומניה) בר טימור (אלינה-דיאנה קויוקארו, התאחדות הכדורסל של רומניה)

רבע שני: 38:46 לישראל

הכחולים לבנים פתחו את הרבע השני בצורה מהוססת ונחלשו מאוד מהיכולת הטובה שאפיינה אותם ברבע הראשון. לאט לאט החלו הרומנים לצמצם את היתרון עד שלבסוף השוו ל-28:28. מכאן המשחק הפך צמוד, כאשר הנבחרת של ארז אדלשטיין לא מצליחה לבסס את היתרון שלה ולברוח לפער משמעותי של יותר מחמש נקודות. דקה לסיום הרבע שלשה של הלפרין הגדילה את היתרון לשמונה כשבמקביל הרומנים ממשיכים לאבד כדורים, אך אף שחקן ישראלי לא ניצל זאת כדי להגדיל עוד יותר את היתרון. 

עוז בלייזר (אלינה-דיאנה קויוקארו, התאחדות הכדורסל של רומניה)עוז בלייזר (אלינה-דיאנה קויוקארו, התאחדות הכדורסל של רומניה)

רבע שלישי: 56:64 לישראל

הנבחרת פתחה בדיוק כפי שסיימה את הרבע הקודם, חלשה ואנמית, אך למזלה היריבה מולה היא מתמודדת לא ממש ידעה לנצל את הטעויות ובעצמה עשתה לא מעט כאלה, כך שבינתיים, למרות שהרומנים חזרו למשחק לדקות אחדות, היתרון הישראלי שוב גדל ועמד בסיום הרבע על שמונה נקודות. 

עוז בלייזר (אלינה-דיאנה קויוקארו, התאחדות הכדורסל של רומניה) עוז בלייזר (אלינה-דיאנה קויוקארו, התאחדות הכדורסל של רומניה)

רבע רביעי: 73:83 לישראל

ברבע האחרון העייפות הכריעה את הנבחרת הרומנית, שהמשיכה עם הטעויות ואפשרה לישראל, שהייתה מרוכזת יותר, לברוח די בקלות לעבר פער דו ספרתי, שנשאר עד הסיום. 

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30