יום ראשון, 22.05.2022 שעה 07:11

הישג לאסף כהן: נכנס לסבב המקצועני של ה-PGA

אלוף ישראל שבע פעמים נכנס לסבב בדרום אמריקה עם בכירי הגולפאים, ואם ינצח תחרויות או יהיה בין 10 הראשונים, ייכנס לסבב העולמי. "הרגשה מדהימה"

|
אסף כהן. הישג מרשים
אסף כהן. הישג מרשים

הישג אדיר לגולפאי הישראלי אסף כהן, שהשיג את הכרטיס לסבב המקצועני של ה-PGA בדרום אמריקה שבו משחקים בכירי הגולפאים בעולם. בוגר האקדמיה לגולף בקיסריה ומי שזכה באליפות ישראל שבע פעמים, היה צריך לסיים בין 30 הראשונים והוא הצליח לעשות זאת, כאשר במוקדמות הוא סיים במקום ה-16 עם שתי חבטות מתחת לתקן.

בחודש הבא הוא ישתתף בתחרות הראשונה בסבב, בקולומביה, ואם בסוף השנה הוא יהיה בין עשרת הגולפאים המובילים או לחילופין ינצח תחרויות בסבב, אז הוא גם יוכל להיכנס לסבב הגדול ביותר של ה-PGA העולמי ולעשות הישג משמעותי וגדול עוד יותר ברמה העולמית.

כהן הצליח להרשים בתום ארבעה ימי תחרות שבהם הוא התמודד מול 88 מתחרים, שחלקם היו מנוסים יותר ממנו. באחד מהימים הוא אף קבע שיא תחרות של 66 חבטות, מה שהקנה לו כאמור את הזכות לשחק בסבב הדרום אמריקאי בשנת 2017. הוא הגולפאי השלישי שעושה זאת בהיסטוריה של ישראל, אחרי רמי אסייג ואיתמר כהן שהצליחו גם הם להעפיל לסבב הזה בעבר, ושלושתם ילידי העיר אור עקיבא.

הפעם, יש לציין, הסבב הזה מקנה נקודות אולימפיות, כך שאסף כהן יוכל להיות הגולפאי הישראלי הראשון בהיסטוריה, בין הגברים, שיגיע למשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. כזכור, לטיסיה בק הייתה הגולפאית הראשונה שעשתה זאת במשחקי ריו 2016. היא, אגב, כבר התחילה את העונה במקום העשירי ב-LPGA היוקרתי ואחרי יומיים היא נמצאת במצב של תשע חבטות מתחת לתקן. 

יו"ר איגוד הגולף, אלון גרנות, אמר: "אנחנו גאים מאוד בכך שאסף הצליח להעפיל לסבב הזה ומקווים שהוא ימשיך לספק תוצאות טובות. הוא מתחיל תהליך שבו הוא יביא תוצאות טובות נוספות, השמיים הם הגבול. זה הישג משמעותי לגולף הישראלי". 

אסף כהן הוסיף על ההישג: "ההרגשה היא מדהימה כי הייתי חייב לשחק ממש מדהים כדי להצליח לסיים בטופ בתחרות כזאת.  ידעתי שזה יהיה מאוד קשה ולא הייתי בטוח שאצליח, יש אנשים שמנסים שנים ולא מצליחים. הייתה לי תחרות טובה ויצאתי מאוד מרוצה עם הרבה ביטחון להמשך".

גילוי נאות: הכותב אסי ממן הוא בן משפחתו של אסף כהן.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב